Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

09 Şubat '14

 
Kategori
Oyuncaklar
 

Şişme oyun parkı tamir ve bakımı

Şişme oyun parkı tamir ve bakımı
 

şişme oyun parkı tamir


Şişme oyun parkı artık günümüzde oldukça yaygınlaşmış bir çocuk eğlence aracıdır. Bu eğlence araçları dünyanın hiçbir yerinde aslında gerçek garanti kapsamına girmez. Gerçek garanti kapsamı derken aslında söylemek istediğimiz dünyada şişme ürünlere bir sertifika özellikle CE belgesi alınamaz, çünkü şişme oyun parkı, şişme kaydırak, şişme bot, araba lastiği gibi ürünler dayanıklı tüketim malzemesi sınıfına girmez. Sebebi ise esnek ve kolay bozulabilir ve tahribata başkaları tarafından uğratılabilir demektir. Şişme oyun parkı ürünlerde CE belgesi veya başka bir garanti belgesi tse gibi almak imkansızdır. Fakat bu ürünlerde kullanılan blower şişme oyun parkı motoru gibi ürünlere CE gibi belgeler alınabilir. Şişme oyun parkı ürünleri için alınabilen sadece güvenlik belgeleridir, çocukların veya büyüklerin zarar görmemeleri için bu belgeler verilir yalnızca.
 
EN 14960 şişme oyun parkı ürünleri için verilen bir güvenlik ve güvence belgesidir. Şişme oyun parkı tamir konusuna gelince aslında çoğu firma bunu ücret karşılığında yapmaktadır fakat doğrusu kullanıcının bu tip konulara sürekli hazırlıklı olması ve ürün ile birlikte gelen şişme oyun parkı tamir kitini hazır bulundurmalıdır.
 
Şişme oyun parkı tamir edilmeden önce tamir edilecek yüzeyin temizlenmesi gerekmektedir. Yapılması gereken yapıştırma sürelecek alanların tinerle temizlenmesi gerekmektedir. temiz bir yüzey oluşturduktan sonra yapılacak işlem yapıştırma yapılacak yerden biraz daha büyük olan bir tamir kiti parçası hazırlamak. Bu parçayıda temizlemek yapışmanın iyi olması için uygun olacaktır. Sonrasında eğer tamir kitiniz yoksa kısacası yapıştırıcınız yoksa yüksek fiyatlara satılan yapıştırıcı maddeyi almaktansa ,yakınlarınızda bulunan bir ayakkabı tamircisinden alınacak uygun bir yapıştırıcı sizin için doğru olacaktır. Tamir edilecek alana ve oraya yapıştırılacak parçaya yapıştırıcıyı sürdükten sonra bir süre kurumasını bekleyip sonrasında yapıştırıcı sürülmüş alanları tinerle silip üzerine koymak ve sonrasında bulunabiliyorsa bir saç kurutma makinesi aracılığı ile parçaların üzerini ısıtmak ve bir şişe dibi aracılığı ile orayı rulolamak yeterli olacaktır.
 
Isınan alanı biraz soğumasını bekledikten sonra ürününüzü şişirip rahatlıkla kullanabilirsiniz.
 
 
Toplam blog
: 5
: 780
Kayıt tarihi
: 16.06.13
 
 

2002 yılından bu yana oyuncaklar ve reklam sektöründeyim, Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fak..