Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

14 Aralık '09

 
Kategori
Gezi - Tatil
Okunma Sayısı
500
 

Sokaklardaki yönlendirme levhaları

Zaman zaman başıma gelmiştir. Arabamla şehrin bir yerinden çevre yoluna , bir meydana, başka bir semte , veya bir hastane veya havaalanına gitmek istediğimde hele bilmediğim bir yerdeysem yolu bulmak tam bir işkencedir. Gideceğiniz yeri gösteren bir levha gördüyseniz kendinizi o kadar da şanslı görmeyin. Tabelayı izlediğinizde bir süre sonra , bir yol ayrımında o tabelanın artık bir daha karşınıza çıkmayacağını hesap etmelisiniz. Gerçekten yolu izlerken birden şimdi nereye döneceğim , hangi yoldan gideceğim diye strese girersiniz.Hele zamanında yetişmeniz gereken bir durum varsa vah halinize.Bu tabelaları dikenler hiç mi yolun sonuna kadar bu işi takip etmiyorlar.Koy bir levha... sonra?Yahu bin arabaya git takip et. Bakalım sen bulabiliyor musun?İleride yol ayrımında tekrar bir yönlendirme işareti koy. Ta ki levhada yazan yere varana kadar. Bu kadar zor mu ?

Düşünün tanımadığınız bir şehirdesiniz ve hastane " H " veya" Havalanı" levhasını izleyerek acil olarak oraya ulaşmak istiyorsunuz. Aaaa o da ne yolun sonunda yol ikiye hatta üçe ayrılmış.Nerede levha? Pencereyi açıp etraftan geçenlere soracaksınız başka çare yok. Hadi siz türkçe biliyorsunuz. Ama gece olsa aynı durumda ne yapacaktınız? Turist ne yapsın?

Bu konuda biraz ciddiyet lütfen. Belediyelere ve Karayolları'na bu konuda görev düşüyor. Bizler de bununla ilgili gördüğümüz eksiklikleri yetkililere bildirmeliyiz diye düşünüyorum.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Merhaba, öncelikle blog'a hoş geldiniz. Güzel paylaşımlarınız olsun... Tabela konusunda haklısınız, sizin ile bir anımı paylaşayım. Bu yaz Hilton Oteli'nin otoparkına arabamı bırakmak zorunda kaldım. Dön babam dön... Sonrasında asansör eli çıkıp, uzunca bir yol yürümek zorunda kaldım. Dönüşte ise; oraya inen asansörü kapatmışlar, diğer asansörü kullanıp, uzunca bir yol yürüyüp arabama ulaştım. Aman ne mutlu... Sonrası mı; yukarıya tabela koymuşlar, kendi ekseniniz etrafınızda dönmeniz için. Yaklaşık 10 dakika gezinip, aynı yere geldikten sonra, otoparka gelen birileri tarafından uyarıldım; yukarıdaki tabelanın yanlış olduğunu, yerde çizili olan silik okların takip edilmesi gerektiğini söyleyip, yol göstererek çıkmamı sağladı... Düşünün burası Hilton Oteli'nin otoparkı, diğerlerine ne demeli... Aaaa bu arada bunca sıkıntım yetmiyormuş gibi, bir de 2 saatliğine 24 TL. de vermek zorunda kaldım... Taksi ile gidip, işimi halletsem hem bu kadar sıkılmayacak, hem de bu parayı ödemeyecektim:-)

Yüreğin Yüreğime 
 16.12.2009 23:53
Cevap :
size de geçmiş olsun))))  20.12.2009 18:55
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 3
Toplam yorum
: 3
Toplam mesaj
: 2
Ort. okunma sayısı
: 355
Kayıt tarihi
: 07.12.09
 
 

Tarih özellikle yakın tarihi severim. Seyahat etmek harika... Politikayı takip ediyorum.Doktorum...D..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster