Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

03 Mayıs '16

 
Kategori
Anılar
Okunma Sayısı
97
 

Sol yanımda ağrım var, sağ yana döndürme!? beni

Sol yanımda ağrım var,  sağ yana döndürme!? beni
 

Öykü sözcüğünün kökeni depo kelimesidir. Bu nedenle öykülerin birer depo oldukları söylenebilir. Şeyler öykünün içinde saklanırlar ve bu şeyler anlamdır. Mıchael Meade Resim internetten


Tanrı insanları birçok değişik şekillerde düşünmüş olmalı ki, kimi uzun boylu kimi kısa, kimi şişman kimi zayıf, kimi sağlak kimi solak.Tüm insanlar genelde aynı özellikleri taşımıyor.

"Solaklık ise genelde daha az insanda görülen bir özellik olup sol elini kullanan kişilerin daha zeki olduklarına dair bugüne değin pek çok şey yazılıp çizildi!?.”

Burada zeki olmak kurnazlık, çıkarını düşünmek anlamında değil; ilim, bilim üzerine doğru kullanılan zeka üstünlüğü belirtiliyor olsa gerek.

Evet, ne diyordum solaklık…

Her ne hikmetse, Tanrı beni solak yaratmış. Biraz büyüyüp sol elimi kullanmaya başlayınca,  aile büyüklerimin belleklerine nasılsa yerleşmiş olan yanlış inanış sonucu,  “Sol elini kullanma, her işini sağ elinle yapacaksın!” Baskısı, ev ortamında istemeden sağ elimi, biraz büyüyüp dışarı çıkıp kendi başıma kaldığım durumlarda ise sol el ve ayağımı kullanarak yaşantımı sürdüre geldim.

Bu ikilem sonucu daha zeki olup olmadığım konusunda bir fikir ileri süremiyorum.

Yıllar geçtikçe her ortamda sol el ve ayağını kullanan ben, bu yaşa kadar sportmen bir kişilik taşıdığım inancıyla, eş dost arasında, “Yaş yetmişi geçti ama otuz beşe pupa mavi yelken açıyorum.” diye herkese takılır dururdum.

Sen misin ikide bir bu sözü ulu orta her yerde söyleyen… Nazar mı değdi ne!?

(Hoş, nazara da pek inanmam ya!?) Neyse…

Geçenlerde belimden sol ayağımın parmak uçlarına kadar bir ağrı girdi. Önceleri pek ciddiye almamıştım, nasılsa geçer diye. Bir hafta sonra işin şakası olmadığını anlayıp, biraz da aile fertlerinin zoruyla hastaneye gittim. Doktor, her türlü kontrolden sonra, fizik tedavi görmem gerektiğini söyledi.

On beş günlük fizik tedaviden sonra kendimi daha iyi hissettim…

Bu arada Doktor, “Daha da sağlıklı olmak istiyorsan yavaş hareket edeceksin ve fırsat bulursan denizde belli aralıklarla yüzeceksin. Yüzmek, rahatsızlığın en iyi ilacı olacaktır.” dediğinde, hemen Çeşme aklıma geldi.

Bir an evvel yaza girsek de, o çok sevdiğim termal sularda mavi yalnızlığımla gönlümce baş başa…

Şahin Özşahin

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Bir yerde okumuştu. Yapılan bir araştırmada solakların % 70'i hem zeki ve hem de dürüst olduklarını öğrendim...Solak deyip geçmeyelim.

Abdülkadir Güler 
 12.05.2016 3:08
Cevap :
Değerli arkadaşım, zeki olup olmamam konusunda bir şey diyemem, ama dürüstlük konusunda çok şükür kendime saygım sonsuzdur. Sevgi, selamlar.   12.05.2016 17:36
 

Canım arkadaşım gönlünüzce bir mavi diliyorum size.

Şennur Köseli 
 04.05.2016 20:44
Cevap :
Zaman zaman ağrılar başlayınca biraz nostalji yapayım dedim.Sağlık, esenlik diliyorum.  04.05.2016 21:26
 

Ah ah Sayın Özşahin keşke bir an önce o yaz gelse de bizde o termal sulardan yararlansak. Solak insanların zeki olduğu söyleniyor keşke o zekalar insanların yararına işlese.Selam ve saygılar hayırlı sağlıklı günler.NAHİDE ÇELEBİ

NAHİDE ÇELEBİ 
 04.05.2016 7:24
Cevap :
Evet Nahide Hanım, bir an evvel yaz gelse de şöyle mavi termal sularda pupa yüzmenin zevkine varsak. Esen kalınız.  04.05.2016 21:28
 

Sevgili hemşerim zekilik solaklıkla ilgili değil bu tamamen beynin sağ lop sol jop kullanım işi sağ lopu kullanan bütünsel zekalı sol lopu kullanan analitik zekalı oluyor. birincisi konuyu anlıyor detaylandırmayı kendisi yapıyor diğeri konuyu adım adım öğreniyor. Zekilik Allah vergisi olduğu gibi geliştirilebiliyor da artık günümüzde... Çoklu zeka kuramı ile her zeka geliştirilebiliyor... Bu arada geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum... Sevgilerimi sunuyorum:)

Halil Güven (Sökeli) 
 04.05.2016 2:37
Cevap :
Halil hemşerim, bu çağda solaklık, sağlaklık gibi düşünmeden gerçek birer dürüst onurlu yaşayabiliyor muyuz... İşte en güzel mutluluk. Sevgiler.  04.05.2016 21:31
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1158
Toplam yorum
: 4429
Toplam mesaj
: 43
Ort. okunma sayısı
: 223
Kayıt tarihi
: 11.02.09
 
 

Teknik ressamlıkla geçen çalışma hayatımdan sonra emekliliğini yaşayan bir kız ve bir erkek çocuk..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster