Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

08 Şubat '13

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
159
 

Sosyal medya ve insan

Sosyal medya ve insan
 

Sosyal medya, artık hayatımızın vazgeçilmez bir parçası. Gündelik hayatımızın her anında bize eşlik eden, içinde bulunduğumuz zamanlarda yalnızlığımızı unutturan, yeme-içme gibi gündelik davranışlarımızı şekillendiren yeni bir dünya.

İnsan hayatını bu kadar derinden etkileyen ve zaman geçtikçe daha büyük çapta etkileyecek olan bu dünyaya ne kadar yabancı kalabiliriz. Günümüzde insanların sosyal medya üzerinden evlendiği, iş bulduğu bir dönemde sosyal medyayı bir iki cümle ile açıklamaya kalkışmak gerçeği ıskalamaktır.

Artık, insanlar sevinçlerini de üzüntülerini de sosyal medya üzerinden binlerce insana ulaştırabiliyor. Bazı psikologların söylediklerine göre sosyal medyada insanın içini dökmesi bir nevi kendi kendine terapi anlamına da geliyor.

Tabi burada dengeyi iyi gözetmemiz gerekiyor. Gerçek sosyal yaşamdan kopup, tamamen dijital sosyal alana kapanmak, sağlıklı bir karar değil. Hem dijital hem de gerçek sosyal alanda var olmalı dünyada olup bitenlerden geri kalmamalıyız.

Bırakın dünyayı ülkemizde bile artık şirketler çalışanlarının sosyal medyada var olmasını istemektedir. Bu istek hem şirketin hem de çalışanların yararına olacaktır. Ön yargıları bir kenara bırakıp sosyal medyanın yaşamımıza yansımalarını iyi okumamız gerekir.

Sosyal medyada yoksan, tarihin tozlu sayfalarında kaybolmaya mahkumsun...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 10
Toplam yorum
: 1
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 485
Kayıt tarihi
: 20.09.12
 
 

Mehmet Altan'ın söylediği gibi gündelik olaylara takılmadan yaşamını sürdürebilen entellektüel bi..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster