Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

11 Ocak '17

 
Kategori
Projeler
 

Sosyal sorumluluk projesi “Velinin Karnesi Nasıl?”

Sosyal sorumluluk projesi  “Velinin Karnesi Nasıl?”
 

Kötü günler yaşadığımız şu günlerde hayata geçirilen güzel bir sosyal sorumluluk projesini duyurmak istedim sizlere…  Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) Kadınlar Kurulu, ağaç yaşken eğilir diyerek çıktıkları yolda ilköğretim öğrencilerine yönelik harika bir projeye imza attı… TOSFED, hayata geçirdiği “Velinin Karnesi Nasıl?” adlı sosyal sorumluluk projesi ile bir yıl içerisinde 5 bin ilköğretim öğrencisine ve ailelerine ulaşmayı hedefliyor.  
 
İlki geçtiğimiz hafta İstanbul'da Bahçeşehir Okulları Sancaktepe Kampüsü'nde gerçekleştirilen sosyal sorumluluk projesine dâhil olan öğrencilere, 5 kez Türkiye Ralli Şampiyonu Yağız Avcı ve Türkiye Historic Rally Kategori 1 Co-Pilot Birincisi Bahar Sunman tarafından trafik güvenliği ve otomobil sporları ile ilgili temel bilgiler verildi. Okul girişinde öğrencilerin Neo Motorspor takımına ait Mitsubishi Lancer EVO IX ralli otomobili sergilendi. Seminerin sona ermesinin ardından velisi otomobil kullanan öğrencilere karneler dağıtıldı ve öğrencilerden annelerinin otomobil kullanırken kurallara uyup uymadığını değerlendirmeleri istendi.
 
“Velinin Karnesi Nasıl?” adlı sosyal sorumluluk projesi kapsamında düzenlenecek seminerler Bursa ve İstanbul'un ardından Nisan ayına kadar Eskişehir, İzmir ve Ankara gibi farklı illerde de devam edecek. Seminerler sonunda öğrencilerin değerlendirmeleri incelenerek trafik kurallarına uyan en başarılı 20 veli seçilecek. Seçilen velilere de ödül olarak TOSFED Körfez Yarış Pisti’nde, uzman eğitmenler tarafından ücretsiz ileri sürüş teknikleri eğitimi verilecek.
 
 
Toplam blog
: 50
: 794
Kayıt tarihi
: 25.09.12
 
 

Gazeteci... Serbest olarak özel röportaj ve yazılar hazırlıyor. Pr. medya Danışmanı olarak çalışı..