Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

18 Temmuz '15

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
226
 

Soyumuzun devam etmesi ne kadar önemli?

Soyumuzun devam etmesi ne kadar önemli?
 

Soyumuz devam etsin diye yavruladık, yedi milyar yavru… Sadece bunun için değil, dünyaya sahip olmak, hâkim, güçlü… Benim çocuklarım, akrabaların… Derken aşiret gibi, kimse bize yan bakamaz;  sahi güvenlik saiki de varmış, unuttum!

Dünyanın bu kadar nüfusunun olması mantıklı mı? Herkesin çocuğu olmasaydı. Seçilmiş anne babalardan insanlığın varlığını sürdürecek kadar, sağlıklı, belli sayıda, birileri doğurmuş olsa bile hepimizin olan çocuklar…

Ya ben şu soyumuzun devam etmesi konusundan hiçbir şey anlamıyorum. Bence kişi kendi ölüp yok oluyor ya işte bu yok olmayı önlemek için. Sen ölmüş gitmişsin. Soyun devam etse nolur. Bunu sen nereden bileceksin. Bıraktığı mala mülke kıyamıyor;  malımı it köpek yiyecek diyor.

Kerim Korkut ilginç bir öneride bulundu da pek ilgilenilmedi. Kişi ölünce malı parası çocuklarına kalmayacak yeni nesillerin ortaklaşa yararlanacağı “genel havuz” diyelim, öyle bir yapıya aktarılacak. Neyi sağlayacak bu. En önemlisi zengin fakir olmayacak. Kimse parasını biriktirmeyecek, yiyecek. Çocuklar beleşten baba malına konmayacak, alınlarının teriyle yaşayacaklar ki kim neymiş biz de göreceğiz. Herkes malını parasını harcadığı için ekonomi patlayacak vs. Böylesine güzel bir düşünceyle hiç kimse ilgilenmedi.

Böyle olursa mal mı bırakacağım diye çocuk bile yapmaz. Adamın 40 tane çocuğu var ya. Dünyadaki bütün savaşların bir nedeni de bu. 40 çocuğu olan adama soracaksın, ya sen bunları niye yaptın? Niye yaptığını bilmiyor ki.

Çocukları seviyoruz… Çoluk çocuk büyütmek yaşam gayemiz… Çocuklarımız olmasa biz hayatta ne iş yapacağız. “örnek çocuklar” (hani yukarıda anlattık ya) için yapalım bunları. Bu yıl dünyada şu kadar çocuk yapılacak. Planla. Annelerini babalarını belirle. Doğan çocuklar hepimizin ortak çocuğu. Sevgiyse sevgi, güzellikse güzellik… O dünya çocuklarının anneleri babaları biz hepimiziz.

Yani adam başı 40 çocuk, yok 10 çocuk, kızlarım olsun, erkek de isterim, sarışın olsun, adı Kemal olsun… Gereksiz ve mantıksız istekler. Öyle üç beş çocuğun olacak, bizim dediğimiz şekilde belki 10 milyon çocuğun olacak.

Soyumu sürdürmeyecek ama… Soyun batsın! Bu çocukların hangi anne babanın çocukları olduğu bilinmeyecek, dünya çocukları dedik. Hem savaş da olmaz, kendi çocuklarımızı mı öldüreceğiz. Üstelik 7 milyar dünya gibi bir saçmalık da olmaz, 100 sene sonra dünya nüfusu 10 milyona düşer. Dünyada ne kavga kalır ne bir şey. Sayı biraz az oldu galiba. Kolay, zaten misalen dedik.

Bence soyumuzun devam etmesi önemli değil… Çocuk sevgisi ise 10 milyon çocuğun var, dilediğini al sev. Onlara anne babalarının kim olduğunu söylemeyeceğiz. Bir gizli kayıt olmakla beraber çocukluktan yapılan düzenlemeyle bilinmeyecek; 10 milyon çocuğumuz var. Annesi babası kardeşi hepimiz. Ancak bu çocuklar sadece kendileriyle arkadaş olup evlenecekler. Yoksa karışıklık olup kendi anne babasıyla… Tövbe tövbe.

Soyun devamı ile ilgili düşünmek lazım… İçimizde böyle bir istek var sanırım; “çocuklarım olsun!” Oldu, ne olacak! “Onları büyüteceğim” Dünya çocuklarını büyüt. Çam fidanı büyüt. Kırlangıç yavrusu büyüt. “Ben kendi çocuklarımı büyüteceğim” İşte diyorum ya iz bırakmak istiyor.  Sanki sen ölünce çocuğuna Ahmet’in oğlu diyecekler. Hele de bugünün dünyasında. Hem deseler nolur ki, kim tanır Ahmet’i. Toplum değişti. Yok artık öyle çocuğuna bakarak babasını hatırlamak.

Soyun devamı ile ilgili konu bir kere mantıksız. Çocuğu olmayanların adı sanı kayıp mı oluyor. Büyütmek, yetiştirmek sevmek ise zaten milyonlarca çocuğunuz olacak. Hem çocuklar ayak bağı. Aile denilen saçmalık onlar yüzünden var. Çocuk olmalı ama siz onları istediğiniz zaman görmelisiniz. Hem çocuk doğurma zahmetiniz olmaz(çok istiyorsanız gönüllü olur doğurursunuz) hamilelik ve doğum nedeniyle vücudunuz bozulmaz, erken yaşlanmazsınız. Kendinize bakar pırıl pırıl olursunuz.

Soyun devamı zor bir konu, biraz daha üzerinde duralım… Yapılan işin doğruluğu, artıları eksileri önemli. Şöyle bir şey de yok bu hayat böyle, canlılar, doğurur, ürerler… Tamam da herkesin doğurmasına ve dünyanın 7 milyar insanla dolmasına gerek yok ki. Ayrıca doğurmazsak dünyaya gelmeye hak kazanmış olanlar haksızlığa uğrarmış. Bir kere dünyaya gelmeye hak kazanmak diye bir şey yok; doğarsan varsın, değilse… Ayrıca çocuk doğurmak herkes için olmazsa olmaz bir şey değil. Çok da önemli değil. Artık bu konuda da fabrikasyon usulüne geçmeliyiz. Az çocuk çok çocuk da önemli değil; herkesin 1 çocuğu olsa 7 milyar çocuk eder. Bu arada “doğuyor ama ölüyor da. Ölüm doğumu geçti” diyenler ve bunu normal karşılayan bilinçsiz yığınlar şunu bilsinler ki ben Kerim Korkut vakti geldiği için ölenler dışında hiçbir ölümü kabul etmiyorum. Doğan ölüyormuş(doğan kadar demek istiyorum)  yani; ha… ir lan! Böyle manyakça şey olur mu? Benim kuracağım dünya düzeninde atıyorum IŞİD sinek bile öldüremez. Hiçbirinizin normal ölüm tarihi dışında ölümünüz söz konusu bile değil.

Bildiğimden falan değil, düşünmeyi sağlamak istiyorum. Soyun hele de bu şekilde devamı bana mantıklı gelmiyor.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 6297
Toplam yorum
: 15355
Toplam mesaj
: 283
Ort. okunma sayısı
: 632
Kayıt tarihi
: 21.09.08
 
 

Sadece sayfalarda kalan yazılar şaheser olsalar bile önemsiz ve anlamsızdır. İnsanlara ulaşan ve ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster