Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

17 Temmuz '08

 
Kategori
Sinema
Okunma Sayısı
1267
 

Steven Segal gelsin mi?

Steven Segal gelsin mi?
 

Evet Steven SEAGAL Türkiye'ye gelsin mi?
İlk üç filmde başrolde o var.
Senaryo onun karekt
Siz karar verin.
Senaryoları okuyunca eminim siz de hak vereceksiniz.

Senaryo 1:

* Olaylar Küçük bir kasaba başlıyor. Eski doktor doğduğu yer olan kasabaya dönmüştür. Hekimlik yapmaktadır. Kasabanın çocuklarından biri kliniğe getirilir. Bir süre sonra ölür. Doktor önemsemez. Kasabada olaylar birbiri izler. Olay böcek ısırmasıdır. Ölü sayısı çoğalınca başkente, hükümete bildirilir. Merkezden gelen doktorlar olayı ciddiye almaz. Taa ki kendi ekibinden bir asistan ölene kadar... Başkentten gelen doktor, hiç sevmediği meslektaşı Prof. McGarren'i çağırır. Olayları kontrol altına alan McGarren kasabayı kurtarır. Hastalık sebebi örümcek, McGarren rolündeki kişi Steven SEAGAL'dir.

Senaryo 2:

* Büyük bir fırtına yaşanır. Yüzlerce kasaba zarar görmüştür. Yaşanan hasar tamir edilir. Hayat normale döner. Kasabanın birinde bir çocuk kızamık gibi lekeler ile doktora gider. Doktor önemsemez. İlaç verir evine gönderir. Birkaç kasabada daha aynı olaylar yaşanır. hiç biri birbirinden haberdar değildir. Günler geçer, ölümler başlar. Kısa süre içinde yüzlerce kişi ölür. Devletten emekli bir bilim adamı kendi halinde yaşamaktadır. Bakan olan arkadaşı yardım için ona gider. Bilim adamı ölümlerden suçlu olan böceği bulur. Kendi karısı da aynı sebeple hastalanır. Zaman zor geçer. Gerilim artar. Ve sonunda panzehiri bulur. Üretimi yapılır ve tüm ülke kurtulur. Hastalık sebebi bir tür karıncadır. Bu filmde de başrolde Steven SEAGAL var.

Senaryo 3:

* Küçük bir kasabada sakin hayatlarını sürdüren insanlar... Kasabadaki fabrikanın laboratuarı hoş olmayan aktiviteler içindedir. Protestocuların eylemi çığırından çıkar. Protestocu kalabalığın arasına karışan yağmacılar hırsızlık yaparken çok tehlikeli bir virüsü serbest bırakır. Hastalık hızla yayılır. Başkente haber verilir. Biyolojik savaş ile mücadele ekibi gelir. Ama duruma hakim olamaz. Emekli bir bilimadamına gitmek zorunda kalırlar. Emekli bilimadamı laboratuara girer ve sonunda antibiyotiği keşfeder. Sorun çözülür. Bu senaryoda hastalığın sebebi virüstür. Bu filmde de başrolde Steven SEAGAL var.

Senaryo 4:

* Olay küçük bir kasabada başlıyor. Bir çoban böcek ısırığı şikayeti ile hastaneye gidiyor. Hemen serum verip yatırıyorlar. Hemşire iğne yaparken parmağına batırıyor. O da hastalanıyor. Çoban kurtulamıyor. sonra hemşire de ölüyor. Aynı yıl birçok kasabada bir çok ölüm oluyor. Aradan bir yıl geçiyor. Ölümler yine başlıyor. Yine insanlar hastanelere koşuyor. Ölümler birbirini kovalıyor. Başkente bildiriliyor. Yetkililer sadece: "ölümler milyonda bir." diyor ve halkı sakin olmaya çağırıyor. Ölümler öyle devam ediyor. Film bitmez. Sinemanın kapıları kilitlenir. Film bir türlü bitmez. Çünkü bu gerçek hayattır.

Ama burada başrolde Steven SEAGAL yok.

ABD'nin Cüneyt Arkın'ları arasında en sevdiğim aktör Steven SEAGAL'dir. Belki aikido ustası olması, oynadığı karekterler ve yaşam tarzı ile ilk gençlik yıllarımdan beri severek izlerim. Defalarca izlesem de ilgimi çekmeye devam eder.

Bir senaryo da ben yazsam diye sık sık düşünür dururdum. Aklıma yazacak bir şeyler geldiğinde de yazacak imkanım olmaz, ziyan ederdim. Ama bu sefer senaryonun içinde canlı canlı varım. buna sevineyim mi üzüleyim mi biliyorum.

Çevremde bir SEAGAL filmi oynuyor.

Bu filmde siz de varsınız.

Belki bu gün değil, ama başrol oynama şansınız bile var.

Ulusal televizyonlarda sedye üzerinde bir dakikalık bir rol.

Hep sevgi ile kalın.

Murat Sevgi

___________________
Resim: Freaking News, http://www.freakingnews.com, (Erişim tarihi:01/06/2002)

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 370
Toplam yorum
: 214
Toplam mesaj
: 33
Ort. okunma sayısı
: 1084
Kayıt tarihi
: 10.07.08
 
 

1969 doğumlu. Tasarımcı, endüstriyel otomasyon sistemleri için yazılım geliştiriyor. Yüksek öğren..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster