Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

10 Temmuz '13

 
Kategori
Kitap
 

Tek Suçlu Beyniniz! - Yasemin Soysal

Tek Suçlu Beyniniz! - Yasemin Soysal
 

alıntıdır


Son zamanlarda okuduğum en iyi kitaplardan biri diyebilirim. Yasemin Soysal bilinçli beyin ve bilinç altı arasındaki ilişkiyi oldukça güzel anlatmış. Anlaşılır, çabuk kavrayabileceğimiz bir şekilde kaleme alınan kitapta, alışkanlıklar üzerine edineceğiniz bir sürü bilgi mevcut.

Sinir sistemi ile alakalı bilimsel çalışmalara yer veren Yasemin Soysal, kısa önerilerde bulunarak okurlara egzersizlerde yaptırıyor. Bir nevi düşünce egzersizleri diyebiliriz.

Kişisel Gelişim üzerine oldukça fazla kitap var. Ancak okunası kitaplarda bir o kadar az.

Robin Sharma bu konuda her zaman önerdiğim yazarlar arasında olmuştur. Yasemin Soysal’ın kitabı biraz daha tıbbi diller ve bilimsel çalışmalara yer verse de sıkmadan okunuyor.

Beynin yeni bir alışkanlığı kabulleniş süresinin 21 gün olduğunu hepiniz duymuşsunuzdur.

Nedenini ise bilenimiz çok azdır.

İşte bu kitapta sorularımıza fazlasıyla cevap bulabiliriz.

Kilo sorunu yaşayanlar!

Sadece alışkanlıklarınız doğrultusunda fazlaca yiyor olabilirsiniz.

Açlığı hisseden bilinçaltınız mı, yoksa gerçekten bedeniniz mi? bunları yazarın verdiği soru cevaplarla bulacaksınız.

Kitabın kapak yazısını paylaşırken, şimdiden keyifli okumalar dilerim.

(…)

Tek Suçlu Beyniniz

Yediklerin için inanılmaz pişmanlık duyuyorsun... Bazen düşünüyorum, acaba yediklerin için mi oturup üzülmen gerekir, yoksa hayatın monotonluğuna dalıp, dünyanın gidilmeyen en güzel köşelerinde yiyemediklerin için mi ?

"Sinir sistemi ile ilgili son yıllarda ortaya konan bilimsel veriler ışığında görsel unsurlarla desteklenmiş, anlaşılması kolay, titiz bir çalışma, yaşantımızın her anında uygulayabileceğimiz metodik bir öğreti. Yapabilirim kavramanının nasıl yapılacağını öğrenmek isteyenler için..."
 Ömer Tural (Beyin Cerrahı)

"Sevgili Yaseminin kitabı bence kesinlikle okunmalı ve her zaman kütüphanenizin baş kitapları arasında yer almalı! Benim izleyicilerim arasında ve çevremde bu kitabi okuyup gerçekten çok iyi sonuçlar alanlar oldu, ben de henüz tanışmayanlara tavsiye ediyorum okuyun ve yaşamınızdaki farkı görün..."
 Ebru Şallı Tan (TV Program yapım ve sunucusu, plates eğitmeni

"Yasemin Soysal: hayatınıza güzel bir ara verip saçınızın telinden, ayak ucunuza kadar hissetmek ve FARKETMEK istiyorsanız doğru adreslerden birindesiniz... Benim hayatımın en güzel ve en yoğun döneminin feneriydi Yasemin Soysal. Onun güzel enerjisi bu evrende daha bir çok insanı aydınlatacaktır..."
Açelya Akkoyun Cergel (Tiyatrocu - TV Program yapım ve sunucusu)

"Yasemin Soysal ın kitabının adını duyduğumda "işte nihayet biri yazmış, yaşasın!" dedim. Çünkü yıllardır sağlıklı ve fit olmamın nedeni bu kitapta anlatılanlardı. Sadece kilolu olanların değil herkesin okuması gereken bir kitap. Ruhuna, beynine, eline sağlık."
Betül Arım (Tiyatrocu / Yaşama Sanatı Öğretmeni)

 

 Sayfa Sayısı: 220

 Baskı Yılı: 2012


 Dili: Türkçe
 Yayınevi: Pozitif Yayıncılık

 
Toplam blog
: 670
: 1923
Kayıt tarihi
: 19.12.10
 
 

İstanbul doğumlu. Kuantum Yaşam Koçu. EFT, NLP, ETKİLİ İLETİŞİM, BEDEN DİLİ gibi bir çok konuda e..