Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

16 Mart '16

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
692
 

Terör örgütü pkk kendi bombacısını da kandırıyor.

Terör örgütü pkk kendi bombacısını da kandırıyor.
 

milliyet.com tr den alıntı.


Merak ederiz. İnsan intihar bombacısı olur mu?

Nasıl olur da kendi canına da kıyar?

Yaşamımızda aldığımız eğitimlerden olsa gerek bizlere intihar eylemcisi olmak imkansızmış gibi gelir.

Ne der inancımızı oluşturan çeşitli dinler:

İslam dini; “Kim, bir cana veya yeryüzünde bozgunculuk çıkartmaya karşılık olmaksızın, haksız yere bir cana kıyarsa, bütün insanları öldürmüş gibi olur. Her kim bir can kurtarırsa, bütün insanları kurtarmış gibi olur. “ KURAN. (Maide; 5/32)

Hristiyanlık dini; “ Haksız yere adam öldürme” İNCİL. (Markos;10/19)

Yahudilik dini; “ Katletmeyeceksin” TEVRAT. (Çıkış;20/13)

Budizm ve Hinduizm; ” Bütün yaşayan canlılara saygı duy ve yaşayan bütün canlılara karşı zarar vermekten kaçın. İnsanı öldürmeyi istesen de öldürme!” Ahimsa Prensibi.

Dini inançlar bu telkinlerde bulunurken bizlerde şayet akıl yönünden bir hastalığımız yok ise ölümden sonraki yaşamımızı ceza ile geçirmemek ve kabusa çevirmemek için masum insan(lar)ıncanını almayı aklımızdan dahi geçirmeyiz.

Ama unutmayalım ki terör örgütleri; yapılan yanlışlıkların kurutulmayan bataklıklarından doğarlar ve beslenirler.

Yukarıda bahsedilen inanç öğretilerini kesinlikle eğittikleri kişilere öğretmezler ki bataklık kurumasın.

Bunun yerine tüm terör örgütleri gibi terör örgütü pkk yönetim kademeleri de verdikleri eğitimlerde sürekli Spinoza Felsefesi (Etika) uygulaması yaparlar.

Etika ya göre;” Birine kin duyan insan, ondan kendisine daha büyük kötülük geleceğinden korkmazsa, ona kötülük yapmak ister. Tiksinilen şeye kötülük yapma çabasına da öfke denir.”

Terör örgütü pkk yönetim kademeleri bu öfkeyi iyi kullanırlar.

Özelliklede güvenlik güçlerine karşı duyulan öfkeyi.

13 Mart ANKARA eyleminde ayrıntılar mutlaka açıklanacaktır.

Ancak okuduklarımdan çıkardığım sonuca göre; burada teröristler saldırının polislere yani güvenlik güçlerine yapılacağını ve kendilerinin kurtulacağını sanmaktaydılar.

Patlamanın olduğu anda da akşam keşifi yaptıklarını sanıyorlardı.

Oysa başka üçüncü bir terörist el öyle düşünmüyordu.

Zira Güvenpark’ta Çevik Kuvvetin durduğu alana girmenin zorluğunu ve hele araçla girmenin nerede ise imkansız olduğunu biliyordu.

Aldığı talimat doğrultusun da; iki terörist arkadaşının da eylemin yaratacağı infial ve peşi sıra korku imparatorluğu oluşturmada feda edilmesi gerekli ise edilmelidir. Deyip bombayı patlattığı düşüncesindeyim.

Terör örgütü pkk, geçmişten, 27.08.2015 tarihine kadar çıkarılan istatistiklerde ki (bu tarihten sonrakiler ilave edilmelidir.) eylemlerinde; anne karnında cenine, dokuz aylık bebeğe, yaşlı nineye, suçsuz kadınlara ve dahi çocuklara kurşun sıkmış, diri diri Başbağlar köyünde insan yakmış. Daha da ilerisi otlayan 350 ye yakın koyunu bıçaklayıp, 9 çobanı öldürmekten kaçınmamıştır.

Toplamda 83 bin 500 saldırı sonunda başta Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesinde yaşayanlar olmak üzere 6 bin 741 sivil masum vatandaşın hayatına kastetmiş bir terör örgütüdür bu pkk.

Öyle ise katliamlarla nam salmış ve kiralık terör örgütü pkk yönetiminde bulunan ağa babaları için kendi teröristinin feda edilmesinde de bir sakınca olmasa gerek. 

Ve unutmamalıdır ki ileride terör örgütü pkk yı ellerindeki bu masum insanların kanları, şimdiye kadar yaptıkları uşaklıkla oluşturmaya çalıştıkları o bataklıkta boğacaktır.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Ruhi bey iyi günler, tabiiki kimsenin öldürülmesini kesinlikle haklı veya doğru bulmuyorum. Kinayeli yazmaya çalışmıştım. Saygılarımla.

Doktor No 
 22.03.2016 17:13
Cevap :
Bilemem kendilerine aydın diyen milletvekili(?),akademisyen(?), gazeteci(?) vb. bir kısım (F)AKTÖRLERİN terörü övücü, destekleyici eylemlerde BULUNDUĞU bir ülkede yaşıyorum. Sizi de tanımıyorum.Bir kez daha belirteyim elinde silahla ateş eden terörist; ben pişman oldum! Deyip, teslim oluyorsa, ona dahi bırakın silahı, fiske vuramamızı emreden bir dinin mensubuyum. Saygılarımla  28.03.2016 11:50
 

Saygılarımla.

Doktor No 
 21.03.2016 13:09
Cevap :
Sanırım metin iyice tetkik edilmemiş.Saygılarımla.  22.03.2016 13:28
 

Yazdıklarınız göre İslam dini ve Hristiyanlık haksız yere insan öldürme diyor. E, bunlar haklı yere öldürüyorlar işte ( kendilerine göre ! ). Gayet normal.. Dolayısı ile insanlık sanırım daha çok akıl, bilim, vicdan ve bunlara uygun eğitim ile kurtulur.

Doktor No 
 21.03.2016 13:09
Cevap :
Bilim çağında unutmayınız ki din bir eğitim aracıdır. Vicdana hükmeder. İnanmıyorum diyenin de inancı vardır. Genel kabul ilkesi ve yaşama hakkı (masumiyet karinesi gereği) o bombayı patlatanlar insan olabilir mi?Kendilerine göre haklı olduklarını ifade edip ünlem koyuyorsunuz masum insan öldürmek haklılık sa yada öyle kabul ediyorsanız... Eğitilmek istemeyen ve bellüm humal olanlarında anladıkları dilinden konuşulur. Üstelik sadece kitap indirilen dinler değil Budizm, Hinduizm gibi öğretiler de aynısını diyor. İdeleri tartışacak değilim.Sizin inancınız sanki bir kinin altında yatan nedenlerin hep devamlılık arz ettiği görüşü gibi... Saygılarımla   22.03.2016 13:27
 

Ruhi Bey, terör örgütleri için sıradan olaylardır bunlar. Terör örgütü üyesi olan biri ama psikolojik ama baskı yöntemiyle hazırlanır bu olaylara. Seçilen kişi aslında bilir öleceğini. Ya kendini patlatacaktır, ya da diğer elemanlar tarafından öldürülecektir. Seçildiği anda yaşama şansı kalmadığını bilir. Uyuşturucu verildiği de konuşulur seçilen elemana ve olmadık bir hedefte patlar masum canlarla birlikte. Teröre neden olan bataklık kurutulmadan bu olayların önüne geçmek zordur...Selamlar, mutlu kalın.

Ayşegül HAYVAR 
 19.03.2016 11:29
Cevap :
Ayşegül hanım evet bataklık kurutulmalı,hemde bir an önce...Şimdi İstanbul da istiklal de canlı bomba 4 masum can birde terörist ölüsü.2 si ağır 20 yaralı. Korku imparatorluğu yaratılmak isteniyor. Artık ne pahasına olursa olsun bu terör odaklarının ağa babaları ortadan kaldırılmalı. Ve sosyal, mali tüm önlemler alınarak daha fazla bataklık oluşturulmasına engel olunmalı.Mutluluk ve sağlık dileklerimle saygılarımı sunarım.  19.03.2016 12:40
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 371
Toplam yorum
: 503
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 829
Kayıt tarihi
: 14.02.09
 
 

Adalet önce kendimizde başlamalı ve haksızlıklar sorgulanmalı  ve hataların, afetlere dönüşmeden ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster