Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

07 Ocak '17

 
Kategori
Güncel
 

Terör saldırıları ve nedenleri

Son olaylarda artış gösteren terör olaylarının nedeni ne olabilir? Özellikle bu terör olayları, İslam coğrafyalarında yaşanıyor. Sonuç olarak bu terör olaylarında birçok masum insan hayatını kaybediyor. İlk önce pkkyı tanıdık. Daha sonra ışid, pyd, lyd ve fetö çıktı. Ülkemizin en ağır yaşadığı terör saldırısı, şüphesiz 15 Temmuz 2016'da yaşanan darbe girişimiydi. Bu terörün amacı ne olabilir? Neden sürekli masum insanları hedef alıyorlar? 

Sebebi şu! Bu geçmişte yaşanan savaşlarda Türkiye'yi yenemeyenler, bunu terörle yapmaya çalışıyor. Türkiye'nin başka İslam ülkelerine benzemediğini de çok iyi biliyorlar. Geçmişte birçok defa tankla, tüfekle bizi yok etmeyi denediler ama, Türk milletinin direncini kıramadılar. Şimdi de bu direnci terörle kırmaya çalışıyorlar. Rusya, ABD ve Avrupa ülkeleri, Türkiye'nin baş düşmanlarıdırlar. Çünkü biliyorsunuz, Rusya sıcak denizlere inmek ve boğazlara egemen olmak istiyordu. Bu düşüncesi de halen daha devam etmektedir. Yanımızdaymış gibi görünen Rusya, aslında bizim en baş düşmanlarımızdan biri. Aynı şekilde ABD'de eğer Türkiye yok olursa, oradaki petrollere ve zenginliklere daha kolay erişebilir. Çünkü, Türkiye'nin doğudaki sınır komşuları, petrol açısından oldukça zengindir. Aynı şekilde Türkiye'de çıkarılmamış ham petrol de mevcuttur. Bunun yanında bor madenleri, dünyada sedece Türkiye'de bulunuyor. Bu da ABD başta olmak üzere, tüm düşmanlarımızın hedefi haline geliyoruz. 

İngiltere, Fransa teröre en çok destek veren ülkelerdendir. Nedeni de açık, bu ülkeler zaten bizim düşmanımızdı. Bu ülkelerden bize dost olmasını nasıl bekleyebilirsiniz ki? Almanlar, vatandaşlarımızı en ağır şartlarda çalıştırdılar. Almanlar da, bize karşı son derece tehditkar davranıyor. Kısacası, sadece Türkleri değil, hiçbir müslümanı dünyada istemedikleri çok açık!

Bunlar, artık tankla tüfekle uğraşmak yerine, bunu terör örgütlerine yaptırıyorlar. İşte, İstanbul'da Reina'da, Beşiktaş'ta yaşanan olaylar, İzmir'de kaybettiğimiz Polis Fethi abimiz... Bu terörün amacı da, halk arasında korku oluşturmak, birbirlerine düşürmektir. Bunu başarana kadar da durmayacaklardır. Çünkü bu ülkeler, sürekli bu olayların yaşanması için bu örgütleri desteklemektedir. Bu örgütler emirleri bu ülkelerden alır, zamanı gelince de eylemi yaparlar. Burada asıl amaç insan öldürmek değil. Bu patlamalarla halkın direncini kırmak, ülkede kaosa neden olmaktır. 

Ama halkımız bütün bunlara rağmen, tek vücut ve tek yürek olmayı başarmıştır. Hatta bu saldırıları her yaptıklarında, bu birlik ve beraberlik ruhumuzu daha da arttırıyorlar. Bizi diğer İslam ülkeleriyle karıştırıyorlar. Her ne kadar uğraşsalar da, bizi bölemeyecekler! 

 
Toplam blog
: 16
: 1964
Kayıt tarihi
: 02.11.15
 
 

27 Eylül 1992/Eminönü-İstanbul doğumluyum. Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi İşletme 4. ..