Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

18 Nisan '12

   
  Kategori
  Turizm
  Okunma Sayısı
  160
   

  Turizm

  Turizm
   

  Tur-İzim


  Turizm... Üniversitede Konaklama İşletmeciliği bölümünü kazandığım andan itibaren insanların turizme bakış açılarını daha net gördüm; "Turizm okuyup ne olabilirsin ki?" Turizmle tanıştığım ilk andan itibaren bu önyargı ile yargılandım. Çevremdekilerin bu bakış açıları, yargıları, inancımı baltalama çabaları turizme olan inancımı baltalayamadı. Ülkemizin güzelliklerinin farkında olan her birey, turizmin ülkemiz için önemini bilir, bilincine varır ve önyargılarından kurtulur.

  Turizmi sadece gezmek, görmek olarak algılamakta yanlıştır. Gezmek ve görmek faaliyetlerinin yanı sıra  o bölge için neler yapılabileceği konusunda düşünmek ve geliştirme konusunda beyin fırtınası yapabilmekte önemlidir. Turizm deyince sadece sahil kesimi akla gelmemelidir. Genel araştırmam sonucunda akla ilk gelenin sahil  beldeleri olduğu sonucuna vardım. Halbuki ülkemizin doğusundan batısına, iç kesimlerden orta kesimlere kadar  keşfedilmeyi bekleyen güzelliklerimiz var. Tek gerekli olan ise turizme kazandırma çalışmalarını çoğaltmak, hızlandırmak ve bilinçli bir kitle oluşturabilmektir.

  İnsanlar gezdikleri yerlerde sadece düşünerek ve düşüncelerini  faaliyetsel olmasa da sözel olarak dile getirerekte iz bırakabilirler. "Tur-izim" sizsiniz...

  Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

   
  Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
  Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
  Toplam blog
  : 1
  Toplam yorum
  : 0
  Toplam mesaj
  : 0
  Ort. okunma sayısı
  : 160
  Kayıt tarihi
  : 18.04.12
   
   

  Muğla Üniversitesi Konaklama İşletmeciliği bölümü öğrencisiyim. Turizm, hayatımın her evresinde i..

   
   
  Yazarı paylaş
  • Tümünü göster