Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

21 Mart '13

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
302
 

Türkiye Cumhuriyeti PKK önünde diz çöktü

APO'nun merakla beklenen mektubu 1milyonluk kitleye okundu ve Türkiye Cumhuriyeti PKK karşısındaki yenilgisini kabul etmiş oldu. Kimse barış veya ileri demokrasi demesin. Bunu diyenler ya barışı ya da demokrasinin tanımını bilmeyip, arkasından sürü olarak gittikleri "lider"lerinin sözlerini sarfetmiş oluyorlar. Yedi düveli dize getirerek kurulan Türkiye Cumhuriyeti, PKK terör örgütüyle baş edememiş,etmek istememiş ve sonucunda APO'yu halk kahramanı konumuna getirmiştir, emeği geçenlere teşekkürler!

APO mektubunda, yeni bir dönem başlatacağım diyerek, başbakan konumundaki Erdoğan'ı ve cumhurbaşkanı Gül'ü de yok saymış, görmezden gelmiş ve ülkenin tek hakimi gibi görünmek istemiştir. Yakalandığı zaman, aciz bir insan olarak medyaya yansımış ve terör sorunu bir daha olmayacak gibi görünmüştü. Fakat 2002'de AKP'nin gelişiyle her geçen gün şehitler artmış, PKK itibar kazanmış ve söz sahibi konuma gelmiştir. Bugün ise son noktayı, elebaşları Apo söylemiştir.

Söylenecek şey çok: Görüşme sürecindeki tüm haberlerin Apo'dan ve BDP'den öğrenilip ülkenin resmî hiçbir kurumundan veya yöneticisinden ses çıkmaması; içinde bebeklerin de olduğu 35.000 insanın katledilmesine elebaşılık eden adamın bugün halk kahramanı olup gerçek kahramanların terörist suçlamasıyla içeride yatması, Türk bayrağıyla meydanlarda dolaşanların yine terörist ilan edilip Öcalan ve kürdistan bayrakları açanların ileri demokrasi örneği sayılması ve bunun gibi bir çok şey söylenebilir.

Fakt artık söylenecek tek şey vardır:  Başımız sağolsun, Türkiye Cumhuriyeti'ni kaybettik...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Ben en kötü barışı, en iyi savaşa tercih ederim.

Aselcuk 
 22.03.2013 9:21
Cevap :
O savaş zaten bitirilme noktasına gelmişti, Apo yakalandığı zaman. Birkaç hamle daha tamamen silerdi. Fakat, bundan çıkar sağlamak ve Türkiye üzerinde müdahele edecek bir etken bulmak isteyenler buna izin vermedi. Bugün medyanın ve hükümetin barış diye sunduğu şey, tarihi kahramanlıklarla ve şereflerle dolu bir ülkenin ayaklar altına alınmasıdır. Şehitlerin üzerinden yeterince oy toplayan ve Türk kimliğini yerin dibine sokup Kürtçülüğü ön plana çıkaranlar Türkiye'nin bütünlüğü için ciddi tehlikedir. Sen şimdi barışa sevinirsin; ama ileride belki senin değil de senden sonraki nesillerin göreceği bir karanlığa çanak tutmuş olursun. Ne kadar milliyetçi olduğumu bildikleri halde hiçbir Kürt arkadaşımla sorunum olmadı benim bugüne kadar. Senin savaş dediğin şey benim için hiçbir zaman olmadı  22.03.2013 13:27
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 12
Toplam yorum
: 15
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 1210
Kayıt tarihi
: 09.09.12
 
 

İstanbul Üni. İletişim Fakültesi mezunuyum. Siyaset, spor ve mitoloji ilgi alanlarımdır. ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster