Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

04 Kasım '13

   
  Kategori
  Deneme
  Okunma Sayısı
  80
   

  Umulmadık zaman..

  Umulmadık zaman..
   

  Umulmadık zaman alışması gereken insan.

  Kendini hayatta en yalnız, en bıkkın, en sevimsiz hissettiğin anda bir umut beklersin ya iste o umut gibi bu yazıya dökeceklerim.

  Odana çekilip yastığa başını koyduğun gibi bir noktaya kitlenir gözlerin. ''Tavana'' Aklından bir sürü soru geçer. Beni kim seviyor? Bu soruya yoğunlaşınca seni kimsenin sevmediği düşüncesine kapılırsın  ve hemen en yakına arkadaşlarına mesajlar atarsın onları ararsın vsvsvs. Sana çok değer verdiklerini duyarsın hep onlardan. Bu cevaplar yeterli gelmez sana daha ilginç daha iyi bir şeyler beklersin. Yalnızlığın gelir aklına sevgilileri kıskanmaya başlarsın. Nefret edersin ilk başlarda sonra ufak bir iç geçirirsin. Sol tarafın boştur senin büyük bir boşluk. Kafanı yaslayamazsın bir omuza.  Gözlerine bakıp dalıp gidemezsin ya uzaklara işte en çok bu koyar insana. Depresyona girmeye başlarsın ufak ufak. Çikolataya ağırlık verirsin mesela.. Doğru değil midir aslında? ''50 kuruşluk çikolatanın bile verdiği mutluluğu veremeyen insanlar var etrafta.'' Gecelerin uykusuz geçer gündüzlerin perperişan.

  Hiç ummadık zamanda çıka gelir

  Kendini tamamen kaybetmiş hissetiğin o anda bir ışık gibi parlar gözüne. Donup kalırsın elini avucunu onatamazsın yapabildiğin tek şey ''yüzündeki aptal gülümseme'' oluşturmandır. Tanışırsın hoşlanırsın. Sana karşı ilgi duyması sende aşık olduğun izlenimi uyandırır. Kendini sevdirmeye çalışırsın ne derse evet dersin ne istese yaparsın. Aslında siz birbirirnize göre hiç olmayacaksınızdır. Mutlu olduğunu hissedersin. Hayatının aşkı sanırsın. Alışmayak istersin, alışmayada başlarsın. Gerçek insanın o olduğuna inanırsın. Çünkü karanlıktan çıkarmıştır seni güneşe tekrar kavuşmuşundur. Onu hep yanında istersin sıkarsın ve bunaltırsın elinden uçarak kaçar sen yine akşam olunca odana çekilirsin. Kafanı yastığa koyarsın ve tekrar başlarsın tavanla konuşmaya

  - Özür dilerim ihmal ettim seni kendi mutluluğumdan göremedim bile seni. Özür dilerim affedebilecekmisin beni..

  İyi Geceler Tavan..

  Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

   
  Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
  Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
  Toplam blog
  : 1
  Toplam yorum
  : 0
  Toplam mesaj
  : 0
  Ort. okunma sayısı
  : 80
  Kayıt tarihi
  : 04.11.13
   
   

  Merhabalar ben Metehan Coşkun. Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Biyoloji Bölümü öğrencisiyim. Aynı..

   
   
  Yazarı paylaş
  • Tümünü göster