Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

06 Aralık '07

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
2387
 

Veda busesi..

Veda busesi..
 

Bu resme iyi bakın. Ve bu resimdeki anaya da iyi bakın. Ve çocuğun o sessiz, dünyalardan habersiz, babasını gözleyen bakışlı fotoğrafına iyi bakınız. Elini kaldırmış. Minicik elini kaldırmış... Açmış avuçlarını, babasını kucaklayacakmış gibi tabutunun arkasından. Bütün parmakları da açık öylesine. Kaldırılırken babası al bayraklar içinde. O bakıyor babasına sevgiyle. Dünyalardan habersiz. Gülücükler dağıtarak babasına uzanan eliyle seslenircesine. Kafasından geçenleri bilemeyiz. Bildiğimiz tek bir şey, onun her şeylerden habersiz oluşu.

Daha sonraki o yumuk eller büyüyecek. Daha da iri iri olduğunda bunun manasını öğrenecek. Basında çıkan resimlerini gösterecekler ona.’’Ellerinle babana, yaptıydın veda buseni. Hiç bir şeyciklerden habersiz. Gülücüklerle arandın babanı. Sessiz, sessiz’’diyecekler..

Masamdayım... İçimi dinliyorum. İçimdeki fırtınanın dinmesini bekliyorum. Bir yandan da yazmak istiyorum. Yazamıyorum. Önümdeki harfler yer değiştiriyor.Göremiyorum önümdeki harfleri. Buğulanıyor her yer. Kayıyor büyük harfler, küçük harfler... Bu çocuğu kim bıraktı bu yaşında öksüz. Bu yaşında kim bıraktı bu gelini kocasız.

Biz, o hain elleri tanıyoruz. O hainler, alçaklıklarıyla alçala alçala bu günlere geldiler. Onlar, bebek katillerinin yardakçıları onlar. İşte… Çoğunu silip süpürüyor ordumuz onları Gabar dağlarından.

Bu ruhsuzların, bu bebek katillerinin uzantıları şimdi siyaseten içimizde. Onları adam sandık, demokrasi uğruna aldık aramıza. En büyük mekanlarda yerler verdik. Yakalarına en şerefli rozetlerimizi taktık. Ama onlar, yakalarına taktıkları o rozetlere, Türkiye’mizden parçalar kattılar çizdikleri haritalarda. Onları da rozet yapıp yakalarına taktılar. Burada doğup, burada büyüyüp, ekmeğini, suyunu içtikleri Türkiye’ye yapıyorlar bunu. Yogoslavya gibi Bosna Hersek gibi kıpırdanışları var!.

PKK'yı uzaklarda niçin arıyoruz.?! İçimizdeler, yanı başımızdalar. Milletimiz de şimdi bunu soruyor. Bu cinayetler, demokrasi uğruna işleniyor. Fetvası, Ada’da hazırlanıyor, bir diğer hainin eliyle de işleniyor. Onlar kim? Bizi mi temsil ediyorlar. Onlar kim? Öcalan’ın fetvalarıyla besleniyorlar. Onlar kim? İçimizden ayrık otu gibi şekillenen, federasyonlar isteyen, arazi talep eden bir takım insanlar.

Dağlarda, bayırlarda eşkıya aramayınız, aramayınız. Eşkiyalar sokak sokak, mahalle mahalle hepimizin içinde. Bölücülük, katillik, cana susamışlık, hepsi onlarda.

Şehit Yüzbaşı Sinan Eroğlu :‘’ Bade ve Kahraman’ın doğum günlerini ben gelince kutlarız diyordu ‘’Eşi Tuğba Eroğlu’na.

Resimdeki küçüğe bakınız. Şehidin karısına bakınız asker selamı ile duran. Çocuğun elleriyle verdiği veda busesine bakınız sessiz sessiz ve hiçbir şeyden habersiz…

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

içimizdeki yılan kuyusu...

Portakal Çiçeği ve FISILTI 
 25.12.2011 20:44
Cevap :
Evet! İçimizdeki o kuyu...Dibi kuruyasıca!  25.12.2011 20:49
 

Bizler cephede, adaletin ince terazisinde kazandığımız savaşları masada kaybetmeye alışmış (mahkum) bir milletin evlatlarıyız ve tarih tekerrür eder yine bu adaletin ince terazisinde kazandiğimız savaşı KİMİN sayesinde bilmem hangi ülkenin masasında kaybettik ki adada ki yılan balığı habire yumurtluyor...

RMZSM Meliha Karaoğlu 
 13.04.2008 2:41
Cevap :
Çok enfes söylemişsin.Gurur duydum.O yılan balığından çıkacak olanlar,yine onları sokacaktır.Merak etme!.O zaman 'Ne haliniz varsa görün' diyeceğiz.Duyarlı insanların hali başka oluyor vesselam.Hem ağzına,hem diline hem eline sağlık.Teşekkürlerimle.  13.04.2008 14:22
 

Nasıl oldu da ben bu blogunuzu fark edememişim. Arada bir benim blog habercisine bir haller oluyor ama neyse.. Evet Sevgili Muzaffer Cellek bu resim varya bu resim insanın içini delip geçiyor. Aslında o selam çok şey anlatıyor bizlere ama içimiz kan ağladığı için dilimiz varmıyor konuşmaya. Babalarını doğum günlerini gelip beraber kutlayacağız diye bekleyen bu güzel yavrular maalesef o mutlu günü göremedi. Bayramı babalarının mezarı başında geçirmek zorunda kaldılar. Boynu bükük cici baba, diye konuşmaya çalışıyordu minik Kahraman. Ama ne var ki babaları onlara cevap veremiyordu. Bir yaşında olmaları hiç önemli değil. Çocuk beyinleri o fotoğrafı beyinlerine kayıt etti. Asla o fotoğraf beyinlerinden çıkmayacak. Allah ailesine sabır versin. Allah rahmet eylesin.Bu pislik rezillerin bize binlerce şehitin kan borcu var. Ya geberecekler yada oldukları yerde ebediyete kadar susacaklar. Ama cezalarını mutlaka çekecekler. Sevgi ve saygılarımla..

Zeynep Gülay 
 31.12.2007 14:24
Cevap :
Sizin blog habercinize bir şeyler olmuş,atlamışınız yazımı.Veda Busesini yani.O da bir şey mi, yazınız aynı saatte aynı isimle,ve içerikle tam üç adet.(Yazı ille ile tam üç adet) aynısı geldi.İlkten üç ayrı yorum sandım.Aaa,bir de baktım,dediğim gibi.Bu bir teknik arıza mıdır? Yoksa celallenip de hızınızı alamadınız da peşpeşe aynı şeyleri mi yolladınız?! Haklısınız.Bu sıralar bir şeyler oluyor bu PC lere.İçerimiz kalabalıklaşınca mesajlar anında geldi-gitti-vardı-varıyor şeklinde ekranda yansıtılmıyor artık veya geç beliriyor.Ben işin kolayını buldum.Gözlerimle bir hat çektim kısa devre yaptım.Gelen e-mal ve yorumlarım var mı yok mu diye aramıyorum.ŞIP oradan buluyorum.(Atlamalara karşı bir emniyet sibobu) Neyse.Gelelim yorumunuza.O fotoğraf,o masumiyet belgesi, dünyaya bedel.Yumuk eller babasına kalkmış.Her gelişinde selamladığı poz ona dönük.Yani,babasına. Ne bilsin ki gelen babası ,amma?! Amması var ki,yüreklerimiz o noktada yanıyor.Mutlaka cezalarını çekecekler.TŞK ve selamla  31.12.2007 16:20
 

O resme bakmaya bile gerek yok dusuncesi yetiyor zaten icimizin kan aglamasina. Sadece duymak bile yetiyor gozlerden yas akmasi icin.. O bahsettiginiz vatan hainlerini aramak icin mahalle mahalle gezmeye gerek yok meclise bakmak yeterli.

Beyhan BiÇKİN KOZANOGLU 
 09.12.2007 21:59
Cevap :
Evet! Meclisin ta içindeler.Bunlar O Büyük Meclisi bile,Atatürkün Meclisini bile kirlettiler.Bunlara DUR diyecekler çıkacak.Hiiiçç merak etmeyin siz.Sevgi ile  09.12.2007 23:47
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1616
Toplam yorum
: 3879
Toplam mesaj
: 498
Ort. okunma sayısı
: 907
Kayıt tarihi
: 13.08.06
 
 

Hayatın dikenli yollarından geçmenin  sırrı, aralarından çabuk geçmektir. Ümit, naylon çorap giyd..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster