Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

23 Eylül '11

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
797
 

Wenice reklamının talihsizliği

Wenice reklamının talihsizliği
 

wenice


İlk izlediğim günden beri bir türlü amaçlarını kavrayamadığım reklamdır kendisi. Acaba ben mi abartıyorum diyerekten internet ve gazetelerde bir araştırma yaptım. Sonuç olarak tek tepkiyi benim göstermediğimi anladım. Bu marka öyle talihsiz bir reklama imza attı ki, artık 'çocuk istismarı' denilince akla gelecek. Ne yazık ! Tepkileri duyunca reklam filmini düzenlemişler ve çocuk istismarı sözünü kaldırmışlar. Bir de basın açıklaması yapmışlar:

 

Yayına yeni başladığımız Televizyon reklamlarımızla ilgili size bilgilendirici yazı yazma gereği duyarak, bu konudaki hassasiyetimizi sizinle paylaşmak istedik. Reklam kampanyasıyla, anne-babanın çocuklarına olan sevgisini istismar ederek çocuk ürünlerini fahiş fiyatlara satan markalara karşı duruşunu sergileyen Wenice, dünyanın 68 ülkesinde çocuk modasına yön vermeye ve uygun fiyat politikasıyla devam etmeye kararlı bir markadır.

Reklam filmimizde verdiğimiz mesaj çok nettir. Bu kampanya, anne-babanın çocuklarına olan sevgisini istismar ederek, çocuk ürünlerini fahiş fiyatlara satan markalara karşı bir duruştur. Dünyanın 68 ülkesinde çocuk modasına yön veren bir marka olarak, el kadar elbiseye 55.00 TL isteyen çocuk giyim markalarına da karşıyız. Reklam filmimiz çocuklarımıza olan sevgimizi, düşkünlüğümüzü, çocuklarımızdan hiçbir şeyi esirgemek istemeyişimizi istismar eden ve 10.00 TL'lik ürünlere 50.00 TL etiket koyan markalara karşı duruşumuzu anlatmaktadır.

Wenice Kids olarak çocuk giyim markası olmanın yanı sıra gerek sosyal sorumluluklarımız gerekse çocuklarla ilgili yaptığımız çalışmalarımız gereği, şunu belirtmek isteriz ki, bu kampanya, bir reklam kampanyasından ziyade bilinçlendirme kampanyasıdır.

Özellikle sosyal medyada yer alan TV reklamımızla ilgili yazılanların, reklam kampanyamızın içeriğini tam olarak anlaşılamamış yazılar olduğunu görüyoruz. Siz basın mensuplarını bu konuda bilgilendirmek ve sosyal medyadaki yazılanların özellikle sloganımızdan yola çıkarak, içerikle ilgisiz yazılar olduğunu belirtmek istedik. Sonuç olarak, 68 ülkeyi temsilen dünyanın öncü çocuk giyim markası olarak, çocuk istismarı sloganını sadece ve sadece tüketicilerimizin ve sosyal paylaşımcılarımızın dikkatini çekmek ve bu konudaki hassasiyetimizi belirtmek amaçlı yapmaktayız...

 

Mesleğim gereği ilgi duydum bu konuya ama bence her vatandaş durup düşünmeli..

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

aynı rahatsızlığı duyup firmaya mail attım 2 gün önce...bugün aynı kalıp yanıt bana da geldi...o ürperten sesi reklamlarından kaldırdıklarını şimdi sizden öğrendim...doğruysa da sevindim...

Dilek Fuçucı 
 27.09.2011 12:18
 

Rica ederim

gzmhncr 
 25.09.2011 11:47
 

Bu yazıyı bizimle paylaştığınız için teşekkürler...

Beymihdar 
 25.09.2011 8:55
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 16
Toplam yorum
: 18
Toplam mesaj
: 8
Ort. okunma sayısı
: 370
Kayıt tarihi
: 30.05.11
 
 

Reklamcılık okusa da gazeteci olmaya meyilli.  Fotoğraf çeker, yazar, çizer, vatanperver. ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster