Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

17 Eylül '12

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
73
 

Yaralı Polisler, Bingöl ve Hatice Belgin'in Şehadetini İyi Okumak

Bir Ananın (Hatice Belgin) yazdığı cesaret destanı İki halkı tekrar bir araya getirmek için Umuttur.

Aylar önce Bingöl'de hayatını kaybeden cesur anne Şehit Hatice Belgin'in yürek dağlayan destanı hepimizi derinden etkilerken, bunca  mesafeden bizler etkilenirken, BİNGÖL halkı derin bir sarsıntıyla etkilenir diye inanıyordum. 

Bir yazı kaleme almıştım bu cesur bacı için, kendini feda edişine, hem evlatları hemde başka canlar için ana cesaretiyle intihar bombacısının üzerine atlayıp şehit oluşuna dair.

Devletin sadece terörle mücadele eden asker ve polislere layık gördüğü lutfettiği şehadet olgusunu eleştirerek yazmıştım o yazıyı. Allaha şükür ki Hatice Belgin'in nasıl bir ana ve fadakar bir insan olduğu çok iyi anlaşıldı sonunda ve sadece Devlet kendisi ve toprak bütünlüğü için öleni değil artık madur insanlarıda şehit saymaya ve yardımcı olmaya karar verdi.

Beni yürekten dağlayan Hatice Belgin'in destanı ve hüzünle yazdığım o yazı esnasında Bingöl'ün duygusal iyi yürekli, içten, misafir perver halkı acaba dedim kendi kendime, Batı'nın bunca artan faşizmine rağmen içlerindeki kabartılmaya çalışılan ırkçı ve ayrımcı duruşa ne kadar dur diyebileceklerdi. 

Bravo diyorum Bingöl halkına, yenilmediler Faşizme, Zazacı, Kürtçü olmadılar, yaralı polisler için insani bir görev olarak kan vermek için Hastane'ye koştular.

Bunu iyi okuması lazım herkesin. 

Hatice Belgin Bacı gibi daha nice cesur ve faşizme yenilmemiş, kürtçü veya Türkçü yada Zazacı kavmiyetçi tuzağa düşmemiş Analara selam olsun.

Bu tuzağa düşmeyen, ırkçılaşmayan, ayrımcılaşmayan, zazacı, türkçü kürtçü olmayan anaların bacıların ellerinden öperim.

Sizler evet sizlerle gelir bu topraklara barış yeniden, savaş siz isterseniz sürer, siz istemezseniz sürmez. Sizinle dirilir Anadoluda 80 senedir iki halkı düşman etmeye çalışan Britanya'cı zihniyete vurulacak darbenin gücü. 

Askeri darbelerin, baskıların, zulümlerin her çeşidi sadece Kürt halkına değil 80 sene içinde Anadolu'nun Dersimli, Çorumlu, Maraşlı Alevisine, Yozgatlı Menemenli Sünnisine Rizeli Lazına, Çerkezine, Ermeni'sine, İstanbul'lu Rum'una ırkçı baskı, ( son 10 sene Arap Baharına hazırlanma model demokratik ülke olarak gösterilme sayesinde nefes alsakta ) çok çektirdi.

Anadolu insanı asla Anadolu'da birbirine silah çekmedi, taki Britanya şimdiki oyunlarını o zaman 1878 de oynayana başlayana kadar.

Hala oynuyor bu onursuz devlet.

Bu Britanya böl yönet oyununa gelmeyen Anadolu'nun kınalı elli, cesur annelerine selam olsun.

Selam olsun Hatice Belgin'e Selam olsun Emine Ürek'e.

Hayat sizin gibi cesur anneleri tanıdıkça ve görünce çok daha umut verici.

Allah sizden razı olsun Bingöl halkı, Türkçü ve Kürtçü ırkçılığa yenilmediğiniz için selamlıyorum sizi. Helal olsun size...

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 722
Toplam yorum
: 418
Toplam mesaj
: 14
Ort. okunma sayısı
: 3693
Kayıt tarihi
: 23.01.09
 
 

A.Ü İktisat Fakültesi mezunuyum, daha önce Kazakistan ve Hollanda'da eğitmenlik ve tercümanlık iş..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster