Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

26 Aralık '20

 
Kategori
Kitap
 

Yeni Kitap SON KADIN

Koronavirüs salgını nedeniyle oldukça kötü günler geçiriyoruz. Umarım bu süreci en kısa sürede ve en az zararlar atlatabiliriz. Virüs demişken size bir kitaptan bahsetmek istiyorum. Yazarının beyanına bakılırsa kitap bundan yaklaşık üç sene önce yazılmış.
 
Bundan yaklaşık 60 yıl sonrasını bir düşünün. Günümüzdeki virüsten çok daha etkili ve sadece kadınları hedef alan bir virüsün ortaya çıktığını. Bir ay gibi kısa bir sürede dünyadaki tüm kadınların öldüğünü... 
 
konu oldukça ilgi çekici...  Keyifli okumalar diliyorum...
 
Kitabın tanıtım yazısı şöyle:
 
Yıl 2083… 
 
Teknoloji giderek gelişmiştir. İnsanlar artık sonsuz mutluluğun ve tanrısallığın peşindedir. Bu yolda önemli işler başardığını düşünen insanlık patlak veren ani bir kriz sonrasında yok olma tehlikesiyle karşı karşıya kalacaktır. 
 
Dişiler için ölümcül etkisi olan yapay bir virüsün yol açtığı salgın, bir ay gibi kısa bir sürede dünya kadınlarının tamamına yakınının ölmesine neden olur. ‘Kadın’ artık ülkelerin en değerli hazinesidir. 
 
Kadınların yeryüzünden silinmesiyle patlak veren üçüncü dünya savaşı sonrasında dünya yaşanılmaz bir hal alır. Erkeklerin egemen olduğu dünya bir cehenneme dönmüştür. 
 
Tüm bu kaosun ortasında kalan küçük bir kız çocuğunun hayatta kalabilmesi dünya için son derece önemlidir. Virüse karşı doğal bağışıklığı olan küçük kızın hayatı insanlığın son umududur! 
 
Ailesini arayan çatlak bir felsefe profesörü dünyanın son umudunu hayatta tutabilecek midir? 
 
MORPHEUS 
 
PARADİGMA POLİSİYE YAYINLARI
 
 
 
 
Toplam blog
: 6
: 63
Kayıt tarihi
: 14.10.18
 
 

Kitap, felsefe, doğa sever... ..