Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

1957 Eskişehir doğumlu, Esk.A.Ü İşletme, İşbankası emeklisi, İstanbul Büyükçekmece de yaşayan, STK' larla yakından ilgilenen, yazmayı ve okumayı seven bir kişiyim. 

 
 

Yazdığım Kategoriler

 
Anneler Günü gelsin istemiyorum!

Sevgili Beran, içinde güzel anılar barındıran, minik sıkıntıları hatırlatan güzel ve bir o kadar hüzünlü yazını okuduğum inan donup kaldım. Hepimiz öyleyiz aslında keşke şunu demeseydim, yapmasaydım yada yerine getirseydim gibi keşkelerimiz oldu. Ama şunu unuttuk bütün o anılar acısı ile tatlısı ile yaşamın ta kendisi idi zaten. Ne hikmetse bir türlü kabullenemiyor insan kaybetmeyi hep yanında olsun istiyor. Mesela Sen anneanne, ben taze dede hala daha çocuklar gibi kıvranıp rahmetli analarımızı arayıp duruyoruz. Adeta kendimizi unutuyoruz. Oysa şu an ata durumunda olan bizleriz yani secerenin en ucunda. İçimizdeki çocuk ölmediğinden olsa gerek her ne kadar lerleyen yaşla tahammüllerimiz artsada bunun karşılığında yaşamımızdan birşeylerde kopup gidiyor belki olmuyoruz bile farkında. Onun için güzel anıları hatırlamaya çalışıyorum kendi adıma pek başardığımı söyleyemesemde. Her anma gününde çaresiz yutkunup kalıyoruz böylece. Bu vesile ile seninde Anneler gününü kutlarım.

08 Mayıs 2011 16:17
Açalım bir kanal, Van Gölü’nden Marmara’ya

Projelere at gözlüğü ile bakıp hemen ön yargı ile yaklaşmamalı. Ancak yukarıda bahsedildiği gibi yoksulluk ve işsizlik bayrağınında bu brojenin önünde dalgalanması gerek. Kendi kendini amorti etmesi ve hatta fazla getiri sağlaması düşünülen bu proje muhtemelen iktidar değişikliğinde engellenebilir. olağan dışı bir proje olmamakla beraber yatırım noktasında ülkenin başka öncelikleri vardır. rezidansların göğe yükseldiği inşaat sektörünün tavana vurduğu ve naylon barakalarda yaşayan yoksulların beraber bulunduğu bu hong kong ortamın da yeni şehirleşme kanal yanına düşünülürse bu çok tehlikeli bir yapılaşma olur ki boğazdan tehlikeli hale gelebilir. hedefler yapılaşma üzerinedir her ne kadar insana hizmet ve iş alanı gibi görünsede geçeci bir süreçtir sadece bireysel rant ve inşaat sektörüne yarar. İnsan odaklı bir proje diyemiyorum bir plandır. Bu proje AKP nin aslında çaresizlik projesidir 10 yıllık bir hedef halkı bugün kü dertlerinden kurtarmaz ayrı tutulmalıdır.

30 Nisan 2011 16:41
BOP eşbaşkanı RTE

Bu resmin altına ne yazarsanız yazın haklı da olsanız nafile işte yayınlamışsınız. Olay bitti. Adamların istediği bu.

18 Nisan 2011 13:48
 
Toplam blog
: 181
: 1067
Kayıt tarihi
: 07.03.08