Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

21 Ocak '09

 
Kategori
Haber
Okunma Sayısı
233
 

Yüreğiniz yanar mı bazen?

Yüreğiniz yanar mı bazen?
 

O gün…

Tunalı Hilmi Caddesinden Mithatpaşa’ya doğru seyir halindeydim. Trafik nedense çok zor gidiyordu. Sandım ki yine bir trafik kazası oldu.

Kocatepe Camine yaklaştıkça daha da yavaşlamaya başladı. Yanına vardığımda ise, çevrede yine askeriyenin önlemler aldığını, yolları kestiğini gördüm. Belli ki yine bir asker cenazesi var.

Ancak bu kez hiç görmediğim bir görüntü vardı. Askeri otobüslerin plakalarında da kırmızı üzerine iki ve üç yıldız konulmuştu. Yani bu araçlar içerisinde generaller vardı. Bu, bugüne kadar hiç gördüğüm bir şey değildi.

<ı>“Demek ki” dedim <ı>“Önemli bir cenaze” var…

Sonradan öğrendim ki, bir PKK itirafçısının ifadesine içerleyen, <ı>Devlet Övünç Madalyası sahibi, gazi ve malul bir albay intihar etmiş. Hakkında ileri sürülen ve gazetelerde çarşaf çarşaf iddialar onu çok üzmüş ve hayatına kıymış.

Ertesi gün ise, yazıma eklediğim fotoğrafı gördüm gazetelerde…

Birçok gazi, tekerlekli sandalyeleri ile cenaze törenine katılmışlar…

Komutanlarına son görevlerini yerine getirmişler…

Bilindiği gibi <ı>Ergenekon<ı> adıyla bir dava sürüyor. Bu davanın ucunun nereye varacağı, sonucunun ne olacağını kestiremiyoruz. Ancak bir şeyi biliyoruz ki bu dava, birçok boyutu ile <ı>hukuka aykırı gidiyor.

Onlardan biri de, olanca bilgi kirliğinin yaratılması, insanlar hakkında ciddiyetten uzak suçlamaların basın organlarında yer alması ve adeta <ı>yargısız infaz yapılmaya kalkışılması.

İşin en ilginç olan tarafı ise, yargısız infaza yönelenlerin büyük bir bölümünün Türkiye’deki <ı>Laik, Demokratik, sosyal hukuk devleti’ne karşı olmaları…

Diğer bir bölümünün derdi ise, en az onlar kadar çirkin olması…

Onlar da reyting tasası ile olur olmaz her şeyi yayınlamada bir sakınca görmüyorlar.

Ve işin en de garip tarafı, her türlü <ı>yasa dışılığa rağmen devletin ilgili kurumlarının bu konularda her hangi bir önlem almaması…

Şimdi eklediğim şu fotoğrafa bakınız…

Sırasının üzerine genç, hepsi de tekerlekli sandalyede oturuyor. Ve bunların hepsi de ülkelerinin huzur ve güvenini sağlamak üzere kendilerini ortaya koymuşlar ve sakat kalmışlar. Elbette şehitlerimizi de unutmuyoruz.

Peki, hem bu fotoğrafa bakıp, hem de bu iftira kampanyasını takip ederken, bir de üzerine <ı>guruna yediremeyip canına kıyanın cenazesini musalla taşındaki görüntüsünü üstüne koyarsanız…

Yürekler sızlamıyor mu acaba?

Bunun hesabını kimden veya kimlerden soracağız?

Daha doğru bir ifade ile bir gün gelecek, bunların hesabını veren çıkacak mı?

Daha da doğru bir ifade kullanalım, bunların hesabını bir gün soracak yürek çıkacak mı?

Eğer bir gün <ı>yüreğiniz yanacaksa, işte o gün bu gündür…

O zaman soruyorum…

Yüreğinizi yandı mı?

<ı>21 OCAK 2008

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Hukuk devletinde, hukuksuzluğun bir örneği yaklaşık 2 yıldır yaşanıyor ve kişiliği kimliği şüpheli ne idüğü belirsiz kişilerce ortaya atılan iddiaların dikkate alınıp kişileirn onurları ile oynanması ne kadar acı .... tarihsel bir intikamın rövanşını almaya çalışan fetullahçı guruhun ve yandaş medyasının tetikçiliği ile varlığını Türk milletinden aln şanlı ordumuz tek tek yıpratılıp, adeta darbeye davet ediyorlar ... Ne yazık ki bu da demokrasi adına yapılıyor yazık bu millete ki oyları ile bunlara pirim veriyor . kal sağlıcakla

Murat ŞİMŞİR 
 25.01.2009 21:21
Cevap :
Düzelir bir gün!...  26.01.2009 12:57
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 146
Toplam yorum
: 204
Toplam mesaj
: 14
Ort. okunma sayısı
: 573
Kayıt tarihi
: 17.01.09
 
 

Yazacak belki bir çok şey vardır, ancak sadece "Yazmak en büyük tutkum" desem!... Sonrasında da zate..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster