Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

08 Haziran '16

 
Kategori
Dünya
Okunma Sayısı
231
 

‘Dış güçler’ tamam da biz kendimize düşeni yapıyor muyuz?

‘Dış güçler’ tamam da biz kendimize düşeni yapıyor muyuz?
 

yenicaggazetesi.com.tr'den...


Vezneciler patlamasıyla ilgili olarak bizim medyadaki haberler “resmî bülten” gibi… Hemen hemen birbiriyle aynı bilgiler, neredeyse aynı resimler…

Saldırı’yı hafif atlatanlar, çevredeki zarar gören esnaf ne düşünüyor, bunlar yok.

Hadiseden sadece 7 saat sonra haberi sitesine koyan The Guardian, hem bir video ve harita yayınladı hem de farklı resimlerle olaya şahit olan pek çok kişinin görüşüne yer verdi.

Bunlardan biri, bir şemsiye satıcısı… Elindeki kırık şemsiyeyi işaret eden seyyar satıcı patlamayı; “Ben Ankara’da iki bombalı saldırı atlattım, şimdi bir de bu… Beni bombayla aramdaki bir bina korudu. Durdurmak lâzım, korkunç.” diye anlattı.

Patlama alanının yakınındaki bir ofiste çalışan belediye yetkilisi Recep (51), “Hâlâ inanamıyorum, şoktayım. Nasıl korkmazsınız, tabii korkuyoruz.” dedi.

60 yaşındaki tekstilci, dükkânının kırık camlarını göstererek; “Bizim güvenliğimizle ilgilenen yok, hükümetimiz bir kadın kaç çocuk sahibi olmalı, onunla ilgileniyor” diye konuştu.

Çevredeki bir otelde çalışan Zêki (33), “Rus jetinin düşürülmesinden beri turist sayısı zaten düştü ancak bu bombalı saldırılar daha da kötü hale getiriyor. Dış güçler bizi zayıflatmak istiyor fakat Türkiye güçlü bir ülkedir buna izin vermeyiz.” diye konuştu.

x   x   x

Evet, Zekî kardeş, “dış güçler” bizi bölmek zayıflatmak istiyorlar, onun için bu bombaları patlattırıyorlar da biz önlemek için ne yapıyoruz?

Bu bombalar cebe girecek, el kadar küçük şeyler değil ki! Tahrip gücüne bakarsan, yüzlerce kilo olmalı. Nitekim aynı gün, Muş’tan bir ton bomba yakalandığı haberi geldi. Bu kadar büyük çapta bombalar ülkeye nerelerden giriyor? Terör örgütlerine kim veriyor? Nerelerde, nasıl saklanıyor? Saldırı yapılacak şehirlere, bazen binlerce kilometre nasıl taşınıyor? Neden yakalanamıyorlar? Muş’ta yakalanan, yurtiçinde var olanın yüzde kaçı acaba?

Medya işin “dramatik” tarafını çok öne çıkarıyor ama bu can yakıcı sualler pek az soruluyor.

“Biz kendimize düşeni yapıyor muyuz?” sorgulaması hemen hiç yapılmıyor.

x   x   x

Bu mübarek günde bütün milleti hüzne boğan saldırıyı lanetliyorum. Hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet diliyorum. Bu arada, saldırıya uğrayan polis aracını kullanan Polis Memuru Yaşar Özden’in Sandıklılı olduğu ortaya çıktı. Özden’in cenazesini bugün (08.06) öğle namazını müteakip kaldıracak olan kederli ailesine ve Sandıklılı hemşerilerime başsağlığı diliyorum.

x   x   x   

İki Gürsu

Bursa’nın Gürsu ilçesi varmış. Dün (07 Haziran), orada bir deprem olunca haber bültenlerine düştü ve Bursa’nın böyle bir ilçesi olduğunu öğrendik.

Aynı gün, ünlü sanatçı Tanju Gürsu’nun da öldüğü haberi geldi.

Gelin de “ilahî tesadüf”e inanmayın!

Gürsululara geçmiş olsun! Tanju Gürsu’ya Allah rahmet eylesin!

x   x   x

Aynı dünkü gibi oldu, yazıyı bitirdim... Bir patlama haberi geldi; Mardin/Midyat'tan... Resme bakın, böyle bir hasar için ne kadar bomba gerektiğini hesap edin!

NAHİDE ÇELEBİ bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Sayın Cengiz! Olanlara çok üzgünüz Mardin'in bir ilçesinde görevli akrabamız acı haberi verdi yıkıldık. Şehit polislerimize rahmet dileriz. Daha İstanbul'daki 11 şehidin acısı yüreklerdeyken bir de Mardin'de oldu. Önlemler yeterli değil galiba. Selam ve sevgiler saygılar.NAHİDE ÇELEBİ

NAHİDE ÇELEBİ 
 08.06.2016 17:14
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1414
Toplam yorum
: 4880
Toplam mesaj
: 25
Ort. okunma sayısı
: 1185
Kayıt tarihi
: 04.06.10
 
 

Ücret karşılığı hiçbir yerde çalışmıyorum. Sandıklı'da doğdum. Kuleli Askerî Lisesi, Kara Harp Ok..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster