Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

27 Eylül '07

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
2519
 

"Önerilerim" ve Millliyet yaşama da hazırlıyor bizleri

"Önerilerim" ve Millliyet yaşama da hazırlıyor bizleri
 

Milliyet Blog sitesine yeni eklenen "Önerilerim" bölümü, blog yazarlarına büyük sorumluluklar da yükleyen oldukça önemli ve yerinde bir uygulama.

Farkında mısınız bilmem ama yavaş yavaş eğitiliyoruz da burada. Hem sorumlu bir yazar olmamız için hem de kişiliğimizin olgunlaştırılması için adı konulmamış bir eğitim çalışmasının içindeyiz.

Öyle parlayıp gürleyip yazdığımız blogların önce reddedilerek bekletilmesi sonra yumuşatılıp yayına konulması hep bu eğitimin bir aşaması. Sivri yanlarımız törpüleniyor. Makul ve mantıklı olmaya davet ediliyoruz sessizce.

Kimseye hakaret etmeden, işin tadını kaçırmadan, söyleyebileceğin her şeyi bağırmadan alçak sesle ama kendini tamamen ifade ederek söyleyebileceğin bir kişilik durumuna doğru eğitiliyoruz.

Sonra güven duyulması, yazıların , yorumların bekletilmeden yayına sokulması da yine bu eğitimin bir diğer ileri aşaması. Artık duyulan bu güvenden sonra kendini bilen bir yazarın rastgele yazması mümkün değil.

Şimdi de daha üst bir aşama girdi devreye. "Önerilerim". Beğendiğimiz yazar arkadaşlarımızı ve yazdıkları blogları önereceğiz. İkili bir eğitim çalışmasıdır bu. Hem çok kalite yazmış ama gözümüzden kaçmış bir arkadaşı okuma fırsatı bulacağız ve onu onurlandıracağız, teşvik edeceğiz. Hem de kendimizi test edeceğiz.

Bize bu öneri fırsatı verildiği için eş, dost, akraba, tanıdık, arkadaş kayırması mı yapacağız yoksa nesnel olarak hiç tanımadığımız bir yazar arkadaşımızın değerli bulduğumuz bir yazısını mı önereceğiz? Kayırmacılık, torpil olmadan, gerçekten değerli olana önem verip onları onurlandıracak mıyız? Yoksa her yerde geçerli olan ve sıradan insanlara özgü davranışlara mı itibar edeceğiz?

Öyle güzel yazılar okuyorum ki yeni bir şey öğrendiğim için çok mutlu oluyorum. Ama bakıyorum tıklanma sayısı çok az, yorum hiç yok. İçi boş bir sürü yazının da hepimizin bildiği ilginç içerik , resim ve sözcükleri nedeniyle
binlerce tıklanma sayısına ulaşıyor. Herkesin keyfine karışmak olmaz ama gerçekten değerli olan ve ufuklar açacak, bir şeyler öğretecek yazıları da bu "önerilerim" fırsatıyla değerlendireceğiz. Gece gündüz emek verilerek hazırlanmış yazıların daha çok okunmasını sağlamış olacağız. Yazım kurallarına uymaları için arkadaşları özendireceğiz.

İşte bu uygulama nedeniyle MB yöneticilerimize çok teşekkür ediyorum. Yazarlığın yanında yaşamda da olgunlaşıp örnek bir vatandaş olmamız için bizlere büyük fırsatlar sunuyorlar. Adını koymuyorlar ama eğitiyorlar, olgunlaştırıyorlar blog yazarlarını.

Ve daha iyi yazmamız için bizleri motive ediyorlar. İyi bir yazar olamazsak da adam gibi adam olmamız için bizlere fırsatlar sunuyorlar. En büyük kimlik de bu olsa gerek!..

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Sanırım beni hiç kimseler önermiyecek...:))olsun,yine de buradan aldığım keyif ve öğreti çok güzel..sevgiyle kalın..

yk 
 30.09.2007 13:12
Cevap :
Merhaba Öncelikle hoşgeldin. Yazını geçenlerde okumuştum. Hiciv kokan özlü sözler deyimini çok sevmiştim ve size benim şiirlerimden bir kaçını gönderecektim. Sonra ne olduysa unutmuşum. Yalnız kalmak yazınız güzeldi. Bu tür yazılarınız olursa mutlaka önereceğim söz veriyorum. Ayrıca şu bayıldığınız hicivli olanlardan paylaşırsanız onları da öneririm. Sevgilerimle www.coskunkarabulut.com adlı sitemde özellikle kısa şiirlerime bir bakarsanız sevinirm. Sevgilerimle  30.09.2007 13:38
 

Benim bu blogta dışardan tanıyıp birlikte yazdığımız kimse yok zaten. Bu blogta edindiğim arkadaşlıklar var, zaten onlar da şöyle oldu. Önce yazılarını beğendim, fikirlerini beğendim o nedenle arkadaşım oldular. Bu nedenle tavsiye ettiklerimin bir ksımı arkadaşımken, ilk sırada önerdiğim kişi dahil, bir çok insanla hiç bir diyaloğum dahi olmamıştır. İkincisi: birini tavsiye etmek için sadece yazılar da yetmez. Mesajlarıyla, yorumlarıyla da örnek olmalı. Birbirilerine asılmak için cıvıtık mesajlar yazılan blogları, arada çok güzel şeyler yazsalar dahi, artık okumuyorum bile. Sevgilerimle.

Kwan Yin 
 29.09.2007 14:38
Cevap :
Görüşlerinize tamamen katılıyorum. Daha doğrusu benim anlatmak istediğimi özetlemişsiniz. çok teşekkür ediyorum. Yazılarınızı izlemeye devam edeceğim. Sevgilerimle  29.09.2007 19:32
 

'Önerilerim' linkinizde birkaç da örnek olsaydı yazınızla bütünleşmiş olacaktı. Ama boş...Yazı konunuza genel hatlarıyla katılıyorum. Bir otokontrol de diyebilir miyiz bilmiyorum? Ben de uygulamanın yararlı olacağını düşünmekteyim. Selamlar, saygılariH.H.Dulun

Hasan Hüseyin Dulun 
 27.09.2007 15:58
Cevap :
Hüseyin Bey Aceleye getirmeden link koyayım dedim. Yavaş yavaş hepsi olur. Selamlar  27.09.2007 16:33
 

Temennileriniz gerçekleşir.

sedataydın 
 27.09.2007 14:43
Cevap :
Umarım öyle olur. Selamlar  27.09.2007 16:41
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 264
Toplam yorum
: 1089
Toplam mesaj
: 196
Ort. okunma sayısı
: 1120
Kayıt tarihi
: 30.04.07
 
 

1956 Sarıkamış Kars doğumluyum. 6 şiir kitabım ve 2 deneme kitabım var. son kitaplarımı B..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster