Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

16 Ağustos '17

 
Kategori
Kitap
Okunma Sayısı
171
 

"Türkleri Yeniden Tanımak" Araştırma Kitabımı Yazma Nedenim:

"Türkleri Yeniden Tanımak" Araştırma Kitabımı Yazma Nedenim:
 

Ozan Yayıncılıktan çıkan ikinci kitabımla ilgili kısa bir tanıtım ve bilgilendirmenin faydalı olacağı düşüncesiyle şunları belirtmek isterim.
 
Bir toplumun kendi adını taşıyan dil ve kültür değerlerini net olarak tanıyıp öğrenmesi, her insan için hava, su ve tüm maddi değerlerden daha önemli olduğu asla unutulmamalıdır.
 
Diğer taraftan kendi dil ve kültür değerlerine sahiplenmek demek, asla dil ve etnik milliyetçilik anlamına gelmemektedir. Çünkü kendi kültürel değerlerinin farkında olup sahiplenen mantıklı, bilinçli ve bilimsel düşünen her insan, diğer toplum ve halklarının kültürel değerlerinin de aynı şekilde, o toplum için önemli olduğunun farkındalığı, her türlü ırkçılıkları boşa çıkarmaktadır.
 
Din ve ırk milliyetçiliği histerisine kapılmadan, kültürel değerlere sahiplenme kısaca bu mantık çerçevesinde olması gerekirken, Selçuklular, Osmanlı ve Türkiye Cumhuriyeti (TC) dönemlerinde bilerek ya da bilmeden, sözde Türklüğe sahiplenme adıyla, İslam Arap kültürüne doğru yönelim göstermek, Gerçek Türkleri derinden yaralamaktadır.
 
Ve gelinen son noktadan da anlaşılacağı gibi, halkın kendi çabalarıyla yaşatmaya çalıştığı Türk kültür değerleri, Arap İslam gericiliğiyle, yeniden yok olma ile karşı karşıyadır. 
 
İşte gerçek Türk kültür değerlerinin tarihsel, siyasi ve dini olarak ne zamandan ve nasıl yok olmaya başladığını daha net anlamak için, “Türkleri Yeniden Tanımak” Araştırma Kitabını yazma ihtiyacı bu nedenden doğmuştur.
 
Kitabı okuyup inceleyenler, Türk kültür değerlerinin ne kadar derin bir dezenformasyona uğradığını rahatlıkla göreceklerdir.
 
Cemal Zöngür
 
Arş. Yazar
 
 
Matilla bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Merhaba Hocam, iletişime geçersenizkitap blogumuz Okuyorum.org'da kitabınızın tanıtımını yapalım.

Bu Hesabı Siliniz 
 18.08.2017 13:45
Cevap :
İsrafil Bey merhaba; ilgi ve teklifiniz için çok teşekkür ederim. Ben Avrupa'da yaşamaktayım. Belki birebir ilişki mümkün olmayabilir, ancak doğrudan Ozan Yayıncılık aracılığıykla bunu gerçekleştirebiliriz. Selamlar   20.08.2017 11:06
 

Merhaba, bu konuda yüz yüze bir sohbete davet etsek ? Başarılar diliyorum.

Kadri KANPAK 
 18.08.2017 11:54
Cevap :
Kadri Bey ilgi ve teklifiniz için çok teşekkür ederim. Ancak ben Avrupa'da yaşıyorum. Avrupa'ya gelme imkanınız olursa şayet, memnuniyetle sizin gibi ilgili arkadaşlarla konuşup görüşmek, benim için de büyük bir değerdir. Selamlar  20.08.2017 11:06
 

Değerli Cemal Zöngür, Bilirsiniz, bulmak için önce aramak gerekir. Görmediğimiz ve bilmediğimiz her şey kişi için "Yok" hükmündedir. Rönesans (Batılı ilim insanlarına göre de) İslam Medeniyeti'nin devamıdır. Nasıl ki, Müslümanlar, (Antik) Yunanlı ilim insanlarının eserlerini okuyarak-geliştirerek ilim duvarını yükeltmişlerse ; Avrupalılar da bu anlayışla ilim duvarını biraz daha yükseltmişlerdir.(Sıra Japonlara geçmştir) Bu bir yarıştır. Yorulan bayrağı takipçisine devretmektedir. İnsanlığın geldiği noktada sahip olduğu: Tıp, Astronomi, Fizik vb. gelişmelerde ana onur Müslümanlara aittir. Kısa bir araştırma bunu teyit edecekir. Prof. Fuat Sezgin ''Batı uygarlığı, İslam medeniyetinin çocuğudur." derken, bu konuda (dünyaca kabul edilen) ciddi kaynaklardan sayılmaktadır. İlim ahlakı, çalışmalarda duyguların bir kenara bırakılmasını gerektirdiğini sizler de bilirsiniz. Sağlıcakla kalınız.

Canmehmet 
 17.08.2017 11:05
 

Cemal bey sizi tebrik ederim, başarılar dilerim, böyle kapsamı çok geniş ve iddialı bir konuda kaynaklarınız merak ettim doğrusu, selamlar, saygılar (Not:kitabınızı ilk fırsatta edinip okuyacağım)

Nizamettin BİBER 
 17.08.2017 8:59
Cevap :
Çok teşekkür ederim Niazamettin Bey; kaynaklarım çok ve sağlam; o değerli yorum ve eleştirilerinizi bende bekliyorum. Selam ve saygılar.   17.08.2017 9:45
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 56
Toplam yorum
: 87
Toplam mesaj
: 7
Ort. okunma sayısı
: 733
Kayıt tarihi
: 27.03.16
 
 

Eğitim: Yüksekokul, Meslek: Yönetim, İlgi Alanım: Tarih, Felsefe ve Sosyoloji üzerine araştırma. ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster