Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

Eğitim: Yüksekokul, Meslek: Yönetim, İlgi Alanım: Tarih, Felsefe ve Sosyoloji üzerine araştırma.   İşlemek istediğim konular: Tarih, Sosyoloji ve  Siyaset.  Bugüne kadar çeşitli gazete ve bloglarda yayınlanmış yüzün üzerinde makale ve bir de kitabım bulunmaktadır. Ayrıca  iki kitabım da yayına hazır durumdadır. 

 
 
 

Yazdığım Kategoriler

 
Hz. Ali ve Muaviye

Erol Bey Merhaba, Bu aslı astarı olmayan ve hiçbir kültür değeri taşımayan Arap söylencelerini neden bu kadar Türkler ve Kürtler anlatmaya meraklıdırlar? Bu iki toplumun kendi öz hikaye ve yaşanmışlıkları yok mu? Şu bilinmelidir ki, her iki toplum kendi gerçeklikliğini inkar ederek, Araplaştıklarının farkına ne zaman varacaklardır? Esenlikler

23 Mart 2017 20:32
Toplumların modernleşmesi

Nizamettin Bey Merhaba. Sizin modernleşme ile ilgili genişce ele almış olduğunuz konulara şöyle bir ekleme yapmak isterim. Modernkleşmede en büyük etkiye sahip ve anatar niteliğindeki güç, Felsefeye yaklaşım ve bakışla doğrudan bağlantılıdır. Çünkü Türkiye hâlâ gerçek bir felsefi eğitime düşmanca bakmaktadır. Felsefenin kabulü demek dinde reform, laiklik, sekülerizm ve demokrasi demektir. Bu da sanayi başta olmak üzere tüm alanlarda modernleşmeyi getirmektedir. Türkiye ise sözde laik olduğu için dinde henüz reform gerçekleştirmemiştir.Dinin etkili olması ve dine dayalı eğitim yapılarında modernleşme hep hayalde kalmaktadır. Selam ve saygılar.

12 Mart 2017 21:12
Yalakalık olgusu

Nizamattin Bey Merhaba; çağımızın ve de günümüzün toplumsal karakterine çok uygun düşen bir konuyu ele almışsınız. Elinize yüreğinize sağlık. Ben de ilave olarak şunu eklemek isterim. Yakalık direkt Psikolojik bir hastalıktır. Bu hastalığı daha da yaygın hale getirenler ise, bir yolunu bulup üst kademelerde güç ve makam sahibi olanlardır. Çünkü bu kişiler de ya çıcukluğunda benzer hastalıkları yaşamışlardır veya çokca şahit olmuşlardır. Bu o sorunlu psikolojilerini tatmin (Bastırmak) etmek için benzer uygulamalara başvururlar. Toplumsa yarı eğitimli ve kültürsüz ise, Kralların ve bezerlerinin iktidar kyiflerine diyecek olmaz. Tek çare evrensel ölçülere göre "Ahlaklı Eğitim ve Kültürü" vermekten geçmektedir. Selam ve saygılar.

06 Mart 2017 14:36
 
Toplam blog
: 46
Toplam yorum
: 42
Toplam mesaj
: 7
Ort. okunma sayısı
: 154
Kayıt tarihi
: 27.03.16
 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster