Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
 

Sabiha Rana Melekler Yüreğinizden Öpsün

http://blog.milliyet.com.tr/sabiharana

18 Kasım '09

 
Kategori
Cinsel Sağlık
Okunma Sayısı
4734
 

2 Senelik evliyim ama kocamla cinsel ilişkide bulunamadık!...

2 Senelik evliyim ama kocamla cinsel ilişkide bulunamadık!...
 

İnternet kaynaklı


Seks ve cinsellikle ilgili bilmediklerimize cevaplar arıyoruz!

Ruh ve beden sağlığımız açısından, huzurlu bir gelecek için, cinsellikle ilgili bilmediğimiz ne kadar konu ve soru varsa, geliniz ''önce'' öğrenmenin yollarını araştıralım.. Sonra ufacıkta olsa bu konuya benim de bir katkım olsun diyorsanız, soru hanesine sorularınızı yorum hanesinede fikir ve görüşlerinizi bize yazarsanız, cinsellik konusunda eğitim almış uzmanlaşmış hocalarımızla birlikte, sizlerden gelecek olan bütün sorulara yanıtlar arayacağız..

SORU:
ÖNCELİKLE MERHABALAR BENİM SORUNUM VAJİNİSMUS. BEN 2 YILLIK EVLİYİM EŞİMLE HİÇ CİNSEL TEMASTA YANİ İLİŞKİDE BULUNAMADIK.. BANA BU KONUDA YARDIMCI OLUR YOL GÖSTERİRSENİZ ÇOK SEVİNİRİM. ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER.

CEVAP:
Vaginismus kadının vajen kaslarının kasılmasıyla cinsel ilişkiye izin vermemesi ile sonuçlanan bir durumdur. Çocukluk çağlarına dayanan travmatik olaylara yada asılsız bilgilerin yarattığı korkulara dayandığı sıklıkla görülmektedir. Terapi süreçleri ile aşılabilir. Bu terapiler cinselliği algılama biçimleri ve tedavi için bazı egzersiz yöntemlerinin uygulanması sürecine dayanır. Çok zaman kaybetmemek şikayetlerin kalıcı hale gelmeden aşılmasını sağlar. En kısa sürede yardım almanızı öneririm. Bazen psikiyatri ilaçlarından yardım almak gerekebilir. Bu nedenle hem psikolog hemde psikiyatristle çalışmak daha sağlıklı sonuçlar getirecektir. Cevaplayan: Psk. Neşe Özkarslı

''Bilinmeyen cinsellik önce kendimizin sonra ülkemizin en büyük düşmanıdır'' (SR)

Soru: Hem erkeklerden hem kadınlardan hoşlanıyorum (1)
Cevap: http://blog.milliyet.com.tr/Blog.aspx?BlogNo=143074

Dua etmenin psikolojik etkisi ve kumar bağımlılığı: soru ve cevapları ''İyi Bak Kendine'' TV. Prog'da: http://blog.milliyet.com.tr/Blog.aspx?BlogNo=214324


Ayrıca Psikiyatri hakkında her türlü detaylı bilgi http://www.psikoegitim.com/ ve 0216 633 06 76 nolu telefondan alınabilmektedir.

Cinsel sağlıkla ilgili, varsa sorularınız aşağıdaki adres ve telefonlar aracılığıyla Sayın Uğur Canbolat Beyefendiye iletebilirsiniz...

Uğur Canbolat
İşletme Müdürü
Memory Center Nöropsikiyatri Merkezi
www.mcaturk.com
canbolat@mcaturk.com canbolatugur@gmail.com
Bağdat Cad. No: 109/A 34724 Feneryolu Kadıköy / İstanbul
Santral: (216) 418 15 00 Faks: (216) 418 15 30

Özel Teşekkür

Bu konularda bana yardımcı olacaklarına dair söz aldığım, NPSİTANBUL Nöropsikiyatri Hastanesine, özellikle bana memnuniyetle diyerek nazikçe geri dönen Sayın Prof. Dr. Nevzat Tarhan Hocama ve başarılar dilemeyi unutmayan Sayın Uğur Canbolat Beyefendiye çok teşekkür ederim..

Bana yine onur verdiniz efendim..

Saygılarımla.

Sabiha Rana

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Merhabalar. Ben 5 aydır evliyim ve eşimle birleşme olmadı. İnternetten yaptığım araştırmaya göre vajinismusum. Başlarda daha kötüydüm çok korkum vardı ama zamanla aşdığımı fark ettim . İlk zamana göre çok daha iyiyim doktorların parmak egzersizi yapmalarını istediğini öğrendim ve yaptım hala birleşme olmadı ama baya bir yol katettiğimin farkındayım. Doktor desteği almadan bu hastalıktan kurtulabilirmiyim bilemiyorum. Hangi doktora hangi branşa gideceğimi de bilemiyorum. Bana bu konuda yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

ZEYNEP ÜLKÜ 
 07.02.2013 15:43
 

Milletin dertlerini çözmeye çalışan bir yazar olarak teşekkürlerimi sunarım. benim de sorum olacak. Size ayrıca mesaj olarak ileteceğim. Cevaplarsanız memnun olurum.

Ahmet Üstündağ 
 18.11.2009 12:54
Cevap :
Sevgili Ahmet Üstündağ, Özel mesajınıza verdiğim cevabı burada tekrarlıyorum! Benim sayfamdan ulaştığınızı belirterek, cinsel sağlıkla ilgili sorularınızı aşağıdaki adres ve telefonlar aracılığıyla Sayın Uğur Canbolat Beyefendiye iletebilirsiniz... Uğur Canbolat İşletme Müdürü Memory Center Nöropsikiyatri Merkezi www.mcaturk.com canbolat@mcaturk.com canbolatugur@gmail.com Bağdat Cad. No: 109/A 34724 Feneryolu Kadıköy / İstanbul Santral: (216) 418 15 00 Faks: (216) 418 15 30 Saygılarımla. Sabiha Rana  18.11.2009 14:03
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1988
Toplam yorum
: 5389
Toplam mesaj
: 722
Ort. okunma sayısı
: 4907
Kayıt tarihi
: 26.10.06
 
 

Gazeteci - Yazar (NLP Uzmanı - İlişki ve Yaşam Koçu) Yaşarken dünyayı dolaşmayı, topraktan güneşe..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster