Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

24 Nisan '08

 
Kategori
Engelli Eğitimi
Okunma Sayısı
693
 

23 Nisan; Bir dakika bir şey söyleyeceğim!

23 Nisan; Bir dakika bir şey söyleyeceğim!
 

www.baliksevdasi.com sitesinden alıntıdır.


<ı>“Benim, kendisini seyrettiğimden habersiz bir anne gördüm; uzaktan çocuğuna bakan ve çocuğu hakkında hararetli konuşan balık sevdasından arkadaşlarımıza kulak vermişti. Gözlerinde, endişe vardı! Belki içinden "bunlarda diğerleri gibi mi?" diye geçirerek, korku ve şüphe içinde acı acı bakıyordu! Sonra birden o kuşku dolu hali kayboluverdi yüzünden. Gözleri ışıl ışıl oluverdi. Yüzü gülüyordu o gülerken ben bir kenarda hiç bu kadar mutlu ağlamamıştım”

Bu günün güzelliğini size hangi sihirli kelimeler ile ifade edebilirim ki! Doğru kelimeleri bulamamaktan korkuyorum , bulduklarımın ise kifayetsiz kalmasından.

Denizin altında balıklar ve üzerimizde uçan martılar ile bütünleşip, köşk ve yalılardakilerin meraklı bakışları arasında sevdamızı paylaştığımız bizim insanlarımız ile İstanbul boğazında [23 nisan] bayramımız vardı! Hopluyor zıplıyor, birbirimize sarılarak gülüp eğleniyorduk.

Yıllarca itilmişliğin ve ezilmişliğin acısı yüzlerinden okunan insanlarımızın, haklı kuşkuları vardı ister istemez. “Balıksevdası” onlar için farklı olmalıydı! Kim bilir ne kadar siyasiler tarafından acısını çektiler kullanılmışlığın, Kim bilir ne kadar acısını çektiler çaresiz kalmışlığın.

İstediklerinin en başında manevi destek geliyordu. Bu Allahın bir taktiri, bir sınav, bu bir imtihan diyorlardı. Bu yüce yaratan tarafından verilen, bir görev diyorlardı.

Fakat bizim de yetişemediğimiz anlar oluyor, siz güzel insanlarımızın siz değerli kardeşlerimizin desteğine ihtiyacımız var diyorlardı.

Şimdi iş zamanı, şimdi iyilik zamanı, şimdi insanlık zamanı, şimdi sıcağı sıcağına neler yapabiliriz bunu düşünmenin zamanı.

Şimdi kaybettiğimiz gerçek değerlerimizi geri almanın zamanı, el ele kol kola, dirsek temasta bu küçükleri dinleme zamanı!

En büyük dileğim;

Balıksevdası.com ve milliyet blog arkadaşlarımın böyle güzel projelerde buluşmasıdır! İnanın bu bizi bir çok alanda birbirimize daha da yakınlaştıracak çok güzel olaylara imza atacağız demektir.

Hükümetler gelip geçicidir ama biz gönüllü insanlar çığ gibi büyümekteyiz. Onur duyacağımız gurur duyacağımız birlikteliklerde buluşmak umudu ile insanlık adına, tek yürek tek yumruk olalım.

Bizi bekleyen bize ellerini kaldırmış o kadar çok insanımız var ki yetişebildiğimize yetişelim, bizde onlara dost elimizi uzatalım. Kimbilir, belki bu dost ellerine bir gün bizimde ihtiyacımız olabilir!

"Haracçı Eğitim Uygulama Okulu"
Gaziosmanpaşa/Arnavutköy

http://www.baliksevdasi.com/balik/showthread.php?t=5047

http://www.baliksevdasi.com/balik/showthread.php?t=5343

<ı>

<ı>

<ı>

<ı>

<ı>

<ı>

<ı>

<ı>

<ı>

<ı>

<ı>

<ı>

<ı>

<ı>

<ı>

<ı>

<ı>

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Duyarlı yüreğinize sağlık sayın yazarım, sizi tebrik ederim, harikasınız....

Dilek Yaka 
 11.05.2011 12:37
Cevap :
Teşekkür ederim Dilek Hanım sağ olun. Bunlar güzel şeyler, insana yatırım yapmak; bu dünyada en güzel şey olmalı. Saygılar...  11.05.2011 13:53
 

Sabah yalının balkonuna çıktım, bir sürü insan... Bu kadar gürültü yapılır mı arkadaş tatil gününde! Panayır yerine çevirmişsiniz ortalığı, lalamla kahvaltıyı nasıl yaptık hengameden anlayamadık.... :) Güzel yazıp, güzel anlatmışsın koca usta... Anlayana mesajlarını da sıralamışsın... Sizden ricam toplanmayın bir daha bizim yalının önünde, rahatsız oluyoruz, meraklı gözlerle bakıyoruz..:))

Ali Gülcü 
 25.04.2008 11:21
Cevap :
Ah be gazozcu kardeşim ibretiâlem olsun diye özellikle yalıların dibinden geçtik Kim bilir ne kadar kalay yedik Allah bilir[İstisnalar hariç] Ölümlü dünya be kardeşim az önce hiç tanımadığım birinin cenaze namazındaydım hoca merhumu nasıl bilirsiniz dediğinde, sesim çıkmadı ama hakkımızı tanıyan tanımayan helal ettik! Gönül ister ki herkesi iyi bilelim. Herkes elle tutulacak bir şey yapsın. Gönül ister ki saf tutmuş arkadaşlarımız; Allahın huzurunda sessiz kalmasın veya yalan söylemesin! En yüksek sesle iyi bilirizzzz diye bağırsın, hep birlikte güzel ve öncelikli şeyler yapacağız inşallah! Kimseyi baskı altına almaya çalışmak, zorlamak veya şartlandırmak gibi bir niyetim yok. Ben sadece kendi yaşadığım olayın hazzını yaşamaktayım. Tabi ki bir çoğumuzun kendi ruhunu kurtaracak girişimleri vardır Bu iş bir fakirin cebine zarf içinde bir şeyler sıkıştırmaya benzemiyor Toplumun bir sorunu insanlarımıza acı veriyor Onların sıkıntılarına bir nebze çare olabiliyorsak ne mutlu bize. bz izlyn  25.04.2008 15:06
 

Etkinlik budur, balıksevdası üyelerine teşekkürler. Bu etkinliklerin sadece önemli günlerde değil normal günlerde de devam etmesi dileğimle.

Eşit Ağırlık 
 24.04.2008 18:45
Cevap :
Balık sevdasında özellikle yönetici arkadaşlarımız, bu tip organizasyonların devamından yana oldukları ve daha faydalı işlerde buluşma yanlısı olduklarından zerre kadar kuşkum yok. Biraz tecrübesizliğimiz var ama zamanla her şey çok daha güzel olacak. Daha işin başındayız inşallah bir gün bu organizasyonlardan birinde aramızda olursun. Arada bir de olsa makaleler kısmına yazılarını bekliyoruz. Ne de olsa sende bizim bir üyemizsin! Hatırlatırım. selamlar:)  25.04.2008 1:30
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 439
Toplam yorum
: 1049
Toplam mesaj
: 121
Ort. okunma sayısı
: 801
Kayıt tarihi
: 07.01.07
 
 

Milliyet Blog’a hangi vesile ile kayıt olduğumu doğrusu hatırlamıyorum!  Bende birçoğunuz gibi ya..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster