Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Hiç Sevgilim Olmadı ki

Merhaba Muzaffer Bey, Şiirlerinizin neredeyse tamamını okuduğumu biliyorsunuz. Özellikle "haiku"larınız gerçekten güzel. Diğer şiirler içinde de zevkle okuduklarım var. İşte onlardan biri de bu şiir. Bir yaşanmışlığın yalın, akıp giden dizelerle anlatımı. Güne uygun bu şiir için kutluyorum, teşekkürler.

14 Şubat 2011 12:20
Birlikte

Hep karamsarlık olmaz ya! Bazen de böyle geleceğe umutla bakan şiirler yazılmalı. Okudum, beğendim, umutla doldum. Şiirlerini buradan da okuyacağım Şadi kardeşim. Selamlar.

27 Ekim 2010 10:16
Şarkılar bizi söyler

Şiirin pek çok tanımı var; ama bana göre şiir, sözcükleri en uyumlu biçimde yan yana getirerek duyguları anlatabilmektir. Dilimizde nağme olan şarkı sözlerini böyle kopukluk olmadan, akıp giden duru su gibi şiir olarak sunmak gerçekten övgüye değer. Çok beğendim, birkaç defa okudum. Saygılarımla.

10 Eylül 2010 06:55
Aradığınız kişiye...

Yazınızdaki anlatım biçiminizi, anlatımınızın etkileyiciliğini çok beğendim. Yazıyı son cümlesine kadar ilgiyle okudum. İçeriğine gelince; insan hayatta birilerine güvenmeli. "Hiç kimse dost değildir!" anlayışına hiç katılmam. O zaman ne dayanışma ne paylaşım ne de sevgi kalır. Her şey çıkar ilişkisine döner. Dört dörtlük olmasa da insanın dostları olmalı hayatta. Bana göre vardır da. Dostlardan neleri beklediğinizi anlatıp da "Aradığınız kişiye ulaşılamıyor." biçimindeki tekrarlarınız hoş bir anlatım ortaya çıkarmış. Kaleminiz güçlü, dostlarınız çok olsun.

17 Temmuz 2010 10:52
Otobüs kokulu kadınlar

Bir yazıda anlatılandan çok onu güzel anlatmak önemlidir. Günlük yaşamın içinde akıp giden, insanı gülümseten bu olayı, Tülin Aksoy, o, takılmayan kalemiyle, anlatımıyla bize aktarmış. Ne yazacağınızı değil, nasıl yazacağınızı bilin yeter. Saygılarımla.

13 Temmuz 2010 12:03
Türkçeyi Çok Seven Oğlum

Türkçe üzerine oğlunuza yazdıklarınızı ilgiyle okudum. Ulus olmamızın temeli olan dilimizi, onun sağladığı birliği bozmaya çalışanlar giderek çoğalıyor. Emekli Türkçe-Edebiyat öğretmeni olarak "Ben de böyle düşünüyorum." diye okudum. Teşekkür ederim.

13 Mart 2010 19:20
Yanlış mı yapıyorum sizce?

Yazınızı sonuna kadar ilgiyle okudum. Bu ülkede Türkçenin yanlış kullanılması da önemli bir sorundur.Memleketin sorunlarını da "Biz çözeriz." iddiası ile gelenler çözsün. Şiir üzerine yazdıklarınız çok hoşuma gitti. Osmanlı döneminde yanılmıyorsam Sabit adındaki bir şair "Her taşın altında bir şair var." diyerek şiir yazmayı bırakmış.Gerçek şairleri zaman belirleyecektir."Uydur uydur söyle" anlayışıyla yazanlar ise elenip gidecektir. Siz bu güzel yazılarınıza devam edin. Saygılarımla.

14 Şubat 2010 20:11
İstiklal Marşı'nı yarıda kesti: İlk kıtasıyla da olur!

Yazınızı okuyunca bir an için "Ben mi yazdım acaba?" diye düşündüm.Sanki duygularım noktasına,virgülüne kadar anlatılmış. "Arka bahçeden yetişenler" ya da "bahçede hep saklanıp ortamı bulunca başlarını kaldıranlar", Mustafa Kemal Atatürk'ün kurduğu Cumhuriyet ve onun değerlerinden intikam alıyorlar.Derviş Mehdiler hep sarıklı,şalvarlı olmaz ya! Bazen yanlışlık bizde mi, diye düşünüyorum. Saygılarımla.

01 Şubat 2010 12:47
Cahit Sıtkı Tarancı

Belki ayrı yazı konusu olabilecek bir olayı,yazınızı okuyunca, burada anlatmak gereği duydum. C.Sıtkı, Galatasaray Lisesinde okuyan bir taşra çocuğudur.Arkadaşları hep İstanbul'un kalburüstü ailelerinden gençlerdir.Sınıfta,yatakhanede hep kız arkadaşlarından söz ederler,mektuplar okurlar.Hiç kız arkadaşı olmayan C.Sıtkı bu duruma,anlatacak bir şeylerinin olmayışına üzülür.Sonunda çaresini bulur.Bir kızın ağzından kendisine mektuplar yazar,Sirkeci Büyük Postahane'den postalar,gelince de arkadaşlarına okur. "Yahu Cahit,diliyle,duygularıyla sana benzeyen bu kızı nereden buldun?" diye sorarlar. Bu mektuplaşma bir yıl kadar sürer.C.Sıtkı bu anısını şöyle bitirir: "Galiba sonunda ihanet eden yine ben oldum." Aynaya baktığında A.Haşim gibi kendisini çirkin bulan; ama Türk şiirinin en güzel şairlerinden biri olan Cahit Sıtkı'ya saygıyla. Size de saygılarımla.

27 Ocak 2010 16:04
Şiirdeki evim

Çok güzel bir örtüştürme.Ağabeyim ve çocukları Antalya'ya yerleştiler.Birkaç kez geldim;ama o ünlü yağmurunu hiç görmedim.Duyduklarım da sizin anlattığınız gibi.Cama vuran,gürültülü,şiddetli yağmur...Yazınızdaki Nazım şiirini de ilk defa okudum.Akıcı,dingin,huzur verici bir anlatımınız var.Kaleminize sağlık. Saygılarımla.

24 Ocak 2010 15:34
Toplam blog
: 120
Toplam yorum
: 54
Toplam mesaj
: 10
Ort. okunma sayısı
: 268
Kayıt tarihi
: 19.02.09
 
 

1951 yılında Nevşehir- Hacıbektaş- Sadık köyünde doğmuşum (otlar biçilirken). Yıllarca Mucur'da, ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster