Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Şehitler ölmez, vatan bölünmez; çek bir pilav üstü kuru!

Blogun içinde geçen "ve sanırım ben şimdi BABA oldum" sözün bittiği yer olmuş. Bu ne kadar dolu, ne kadar insanın boğazında düğümlenen, ne kadar tam yerinde denir ya, öyle bir ifade olmuş. Sanıyorum yemin törenini izlerken, o disiplin, o heves, o aşk ile, insan tam da o an baba ve anne oluyor. Alp çok şanslı, böyle hücrelerine kadar onla dolu bir babası olduğu için ve siz de çok şanslısınız böyle bir gruru bu kadar dolu dolu ve olgunlukla yaşatan bir oğlunuz olduğu için. Çok güzel/di Ata Bey, yüreğinize sağlık. Hıımm, o teyzeye de bir çift laf etmek lazım ama blogun hissiyatına yakışmaz;)

08 Ocak 2013 10:44
Şehitler ölmez, vatan bölünmez; çek bir Ice Mojito !

Sanıyorum, baba olmanın en onurlu ve en zor anı. Bir erkek için de en onurlu ve en zor an bu olsa gerek. Hayat böyle işte, an geliyor, bir bakıyorsunuz,canınız büyümüş ve en kutsal görev için yollara düşmüş. Bir anne olarak, şu zamandaki askerliğe bakış açım çook farklı olsa da, dileğim her zamanın askerliği için aynı; Hayırlı tezkereler diliyorum Alp'e. Eminim yurdunun hangi köşesinde olacağından çok, ne amaçla orada olduğuyla ilgilidir ve eminim Şırnak'ı öğrenince gülümsemiştir(mojitoculara koz vermedi diye :))Vee, oğlunuzun yeni yaşını da en içten dileklerimle kutluyorum.

10 Aralık 2012 16:05
Şemdinli nire Bodrum nire !

Biliyor musunuz günlerdir tepkimi nasıl dile getireceğimi şaşırdım, sevindiğim şeyde bile içim kızar oldu, üzüldüğüm şeyde bile içim umut dolu oldu. Atletizmdeki başarılara sevindim, aslı abla arkandayımm koooşş dedi gamze peki gerçekte onların arkasında durması gerekenler duracak mı?kızdım, çünkü durmayacaklar. Foçadaki olayda Ege Üniv. yığınla insan koştu, taksiciler kan vermeye gidenleri parasız taşıdı, kenetlendik, içim umutla doldu. Güzel ülkemde belki sadece İzmir ele geçirilemeyecek!! Ve bu sabah magazin prog. tam da sizin tasvir ettiğiniz sahneler vardı. ne diyim, ne denir ki?

12 Ağustos 2012 12:09
Öyle sıcaktı ki ışıkları huzurun !

ooo sayın ska, hoşgeldiniz :)Hoş ve dolu gelmişsiniz, zira sanki iç içe geçmiş binlerce parçanın bir parçasını daha getirmişsiniz. Kolay anlaşılası değil yazdıklarınız, o nedenle ben bu blogta en sevdiğim şeye yani resminize yorum yapayım; seçtiğiniz resim şahane. Şafak vaktinde, sahilde yürümek, bir tutam huzur bu olsa gerek... hımmm bu sözlerle bir blog yazabilirim, evet evet yazabilirim:)

12 Ağustos 2012 11:59
Anneee, üfleee..!

Merhaba, çok hoş bir blog olmuş. Gülümseyerek okudum. Çok güzel detaylar çok güzel anlarla birleştirilmiş. Elbette çok yara alacaklar ve belki bazen biz yaralarını göremeyeceğiz belki üfle demiyecekler ama bilecekler ki bir tek biz üflersek geçecek, biz de her zaman üfleyemesek bile anne dediklerinde hep orda olacağız. İnşallah yani :) Biz, daha henüz ilk aşkla karşılaşmadık :P Sevgiler.

29 Temmuz 2012 13:02
"Kodak" Tarih ve mazi mi oluyor?

Ben bu habare çok üzülmüştüm Necip Bey. Teknoloji güzel, ilerlemek güzel ama ne bileyim bir sürü anısı vardı, bu amblem bile heyecan verir bana, nasıl çıktı acaba fotoğraflarım diye heyecanla beklerdim :( Albüm hazırlamak ayrı bir zevkti oysa, şimdi milyonlarca fotoğrafım, çok az albümüm var.:( Sevgiler Antalya'dan.

29 Şubat 2012 14:37
Özrü kabahatinden büyük!!!

Nasıl bir zihniyet, böyle düşünür, nasıl bir dil bunu söyler ve nasıl bir yürek o yazıyı yazar bilemedim, anlayamadım, anlayamadığım bir de tepkisi! Sanıyorum gazete sahipleri de anlayamadı!!!!Maalesef bunlarla iç içeyiz Ayşen Hanım.

29 Şubat 2012 14:33
Bir ben daha var mı alemde, sordum tanrıya !

Yağmurlu bir günde duyulan toprak kokusu gibi... O toprak kokusunun içte bıraktığı his gibi...Biraz buruk biraz arındırıcı... Alakalı mıdır bilmem bunu hissettim şiirinizi okuyunca, ee demiştim ben şiir yorumlayamıyorum diye:P

29 Şubat 2012 10:45
Misafir geldi, Mea Culpa.

Şiir mi?:) Hiiç ama hiiç sanmıyorum, hem yazsam bile deneme kategorisine girecek şiirler yazarım ben;) Teklifiniz güzel, orta yolu bularak şöyle yapabiliriz; ben bir deneme yazarım siz de o denemenin içinde bir kıta şiirle yer alabilirsiniz, bana güvenin ben bağlarım denemeyle şiiri:)Söz, blog resmini de size seçtiririm:)Tekrar teşekkür ederim hem size Ata Bey,samimi sözleriniz için hem de okuyan herkese.P.S.Acaba editör beni mi önerdi, yoksa sizi mi?:p Ona göre elma dağıtacağım da:))

25 Şubat 2012 09:13
Misafir geldi, Mea Culpa.

Ata Bey, öncelikle bu güzel yazı için teşekkür ederim. Sizin kadar gönlü geniş, tevazu sahibi ve ışık olmayı seçmiş birinin sayfasında misafir olmak çok güzel, hele böyle bir ağırlama karşısında valla kendimi evimde hissettim. Dönmem sayfama der miyim ki acaba:) Şaka bir yana, bu gün yapmaya çalıştığınız şey inanılmaz bir büyüklük (görüyorum:)) Benim blogumu okuyan, bu sayede sayfamı ziyaret edip beni belki ilk kez tanıyan belki de hatırlayan herkese çok teşekkür ederim (duyuyorum:)) Siz de benim için çok değerli bir kazanımsınız (söylüyorum:)) Eee,Üç Maymundan uzağım demiştim:)Puzzle mı? Onlar da bloglarımda saklı:)Laf aramızda hala puzzle yapmayı sevmiyorum ama iyi örnek oluyor diye kullanıyorum :)Veee, elma sayısını arttırıyorum :)Üç değil, çok olsun size ve güzel yorumlar yapan herkese yolluyorum(UZ).

24 Şubat 2012 17:32
Toplam blog
: 0
Toplam yorum
: 331
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
:
Kayıt tarihi
: 01.07.09
 
 

Puzzle yapıyorum hayatımdan; bir parçası diğeriyle, o diğeri bir diğeriyle ilgili olan. Tamamlama..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster