Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Babam yaşasa çok kızardı…

Son dönemde okuduğum en doğru tesbitleri içeren muhteşem bir yazı.. Babanızın nezdinde sürgün günlerinde memleket hasreti ile toprağa düşen babam düştü us 'uma.. Çocuklarımıza emekle yoğrulmuş, umut dolu günleri emanet edebilmenin ışığı ve dostluk ile..

07 Mart 2011 23:59
Metin öğretmen hayatını kaybetti...

ve katil sistem bir cana daha kıydı.. ve kaybolup gitti bu haber; gündelik telaşlar, koşuşturmacalar, afyonla uyuşturulmuş beyinlere empoze edilen - layik görülen hayatların köhne dünyasında..

08 Aralık 2010 09:35
Öğretmenler günü kutlanacak netekim!

Netekim 24 Kasım 1981 / Hamdolsun 24 Kasım 2010..

25 Kasım 2010 10:36
Kadının kadına vurması kolaycılığı ya da "türbanlı motorlar" tartışmasında güme giden anarşistlik!..

Değerli üstadım.. Esra Elönü daha evvelki yazılarında da sıklıkla progresif betimlemeler kullanmıştı, Fatih Altaylı ile katıldığı canlı yayında ise izleyenlere çile çektirecek seviyede islami-gotik-emo tarzıyla ve sürekli kendiyle çelişen kelamlarıyla huzurları kaçırmıştı.. Muhafazakarlıkta ve anarşizmde karşılaştırmalı ahlak anlayışı, hem mutaasıp hem isyankar nasıl olunur birgün cevaplarını verir mi bizlere bilemem ancak; " kimsenin kölesi de olma, efendisi de, başka bir dünya mümkündür.. " mottosu ışığındaki Anarşizm 'den bihaber olduğu aleni iken sizin değerli eleştirilerinize muhatab olması dahi ütopik aslında.. Yaşasın post modernizm, yaşasın yeni sanal medya kraliçemiz!..

11 Kasım 2010 09:04
Mum yansın!

Alevi " melamet " hırkasını giyendir.. Melamet yok olmak demektir; ölmeden evvel ölmek, nefsini terbiye edip arifleşmek, varlığı-benliği dağıtıp hiçlikte yok olmak demektir.. Sövene dilsiz, vurana elsiz, aşık olup gönülsüzleşmek.. Vücut bir gemi, akıl yelkeni, fikir dümeni deyip yolu ona göre seçmek.. Pir 'i kaptan, kendimizi gemi varsaymak.. Üstadların yolunda yol alup, pişmek, yanmak, külü savurmak, yok olmak!.. Anlayana bir söz durur, yokuş değil dümdüz yoldur.. Ne demiş dili inciler döken Muhammet " Ben Ali 'yim, Ali benim.. " Seven de bizdendir, sevmeyen de.. Olsebep; daha fazla öğrenmeye ihtiyacımız var, daha alçak gönüllü olmaya, gönül adamı olmaya, daha fazla birbirimize dokunmaya.. Sivri ucları kimsenin canı yanmasın diye yuvarlatmaya belki de..

12 Ekim 2010 10:17
Tu kaka ötekiler ve Zülfikar...

Aleviler kimi zaman dağlara su içirir.. Her alevi çünkü Hüseyin eksiğidir..

09 Ekim 2010 20:43
Leonardo var hayatımda…

Maalesef işin can acıtan kısmı; Da Vinci 'nin fırça darbelerinde aktarıldığı ve tarihten evrildiği gibi İsa 'ya ihanet eden Yahuda 'lar ile doludur yaşadığımız kutsal topraklar.. Olsebep yaşasa idi büyük usta, renklerden en çok kızılı kullanırdı belki de, istemese de..

18 Ağustos 2010 12:33
Denizlerin Çocuğu

Sen şehre sırtını dönen uykusuz dağlı, gemiler nerde?.. (ki çoğu hüviyetidir melankolinin) Nerde aykırı mavzerler?.. (onlara sığdıramazsın ki öfkelerini) Barut esmeri tenine sevdalarımı sürdüğüm. Nasıl taşıdın bunca yıl delirmiş saçlarında o eski şark yelini?.. Biliyorum dokunsam parmaklarım kırılır, dokunmasam eşkıya uykusuzluğu çetin silahlar gibi..

09 Ağustos 2010 11:17
Yeşil gözlü güzel kadın

Gittiğinde yüzümün aynası kırıldı orta yerinden. Sabah olmadı, gözlerim kayboldu yıllar içinde. Gittiğinde adresimi de götürdün, evimin zil sesini de..

06 Ağustos 2010 11:51
The Beatles ve eski anılar

Picture yourself in a boat on a river, with tangerine trees and marmalade skies..

30 Temmuz 2010 11:02
Toplam blog
: 59
Toplam yorum
: 97
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 14488
Kayıt tarihi
: 17.12.09
 
 

İmgelemelik 'ten düştüğü 6.Mayıs.Bindokuzyüz... ~ fi tarihinden bu yana; Sonsuzluk 'da insan.. Yüre..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster