Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Barış Yazgı'nın yazgısı...

Erdal Hocam öncelikle saygılarımı iletiyorum. Evet Avrupa ülkeleri bu konuda istenilen duyarlılığı göstermiyor. Fakat bu çocukların yeteneklerini keşfetmeyi bırakın adeta körelten kendi memleketlerine ne diyeceğiz? Örneğin, biz, Türkiye! İçine tükürülen sanat, kırılan heykeller, basılan salonlar, bomboş tiyatro sahneleri... Çuvaldız gerekir mi acaba? Esenlikler diliyorum.

28 Nisan 2017 12:54
Dr. Tamer Çağdaş anısına

Kadri Bey öncelikle selamlar, sevgiler. Sevgili Tamer Hoca ve değerli eşleri Tülin Hanım, naçizane, taşrada bir üniversite benim hocalarımdı. İdare Hukuku, Yerel Yönetimler, Anayasa Hukuku gibi dersleri beraber işlemiştik kendileriyle. Tamer Bey ne kadar şen şakrak, kahkahalı ve dışa dönük bir beyefendi ise Tülin Hanım da bir o kadar, naif, sessiz, oturaklı bir hanımefendiydi. Yazıda da belirttiğiniz gibi Tamer Hoca, 3 tane üniversite (Deniz Harp Okulu'nu, Siyasal'ı ve Hukuk fakültesini) bitirmiş, doktora yapmış, ülkenin gerçek aydınlarındandı. Mezuniyetimden yıllar sonra İstanbul Metrosunda tesadüf karşılaştığımızda beni, "Hür Demokratlar Derneği'ndeki" çarşamba toplantılarına davet etmişti. Olmadı ve geçen ay tesadüf gazetede ölüm ilanını okuyunca müessif oldum. Ne denir son söz olarak, ışıklar içinde uyusun. Sizlere de ayrıca bu yazı için teşekkür ederim. Saygılarımla.

27 Şubat 2017 11:29
2015.12.12-MB toplantısının içeriğine dair

Doğrusu katılmak isterdim. Anadolu'nun garip ve küçük bir şehrinde yıllarca derslerime giren emekli kaymakam Tamer Çağdaş ve eşi Tülin Hanım'ı görünce epey bi şaşırdım! Kendilerini MB yazarlarından sanmıştım ki yazıda belirtmişsiniz GASEP vasıtasıyla tanışıyormuşsunuz. Sizden ricam olacak; Tamer Bey, rahmetli Recep Yazıcıoğlu hayranı birisidir. Şu blogumu kendisine ulaştırabilirseniz, sevinirim: http://blog.milliyet.com.tr/efsane-adama-yazilmis-oyku--koy-kahvesindeki-yabanci/Blog/?BlogNo=473730 Saygılarımla, esen kalın.

18 Aralık 2015 12:19
İstinye Tersanesi, Hasan Hüseyin Korkmazgil, Kavel Direnişi, Türkay Kibrit Fabrikası ve İstinye

Tebrik ederim. Yazınız çok güzeldi, keyifle okudum.

10 Temmuz 2015 00:50
Esad-PYD-ABD koalisyonu Arap ve Türkmenleri kovalıyor

Sayın Cengiz, afedersiniz ama k.çıyla inatlaşan donuna edermiş! Ve tabi kendi düşen ağlamaz. Saygılarımla, esen kalın.

21 Haziran 2015 10:41
Küçük Amerika

Saygıdeğer Öğretmenim, şu yazının her kelimesine katılmamak elde değil. Nerede kaldı bizim tam bağımsız Türkiye mefkuremiz? Bu muydu Atatürk Türkiye'si. Esas, içerideki hainleri daha çok nefretle anmak lazım! Hatta onlar şu an şuursuzca memleketi uçuruma götürmek istiyorlar. Ama zor! Yedirmezler bu ülkeyi böyle takkeli, takunyalı haramzadelere! Saygılarımla, esen kalın.

15 Mayıs 2015 14:42
Teknoloji mi, biz insanlar mı köle...

Hocam selamlar. Çok güzel bir yazı olmuş, sizi ve yazıyı tebrik ederim. Okuyunca hem şaşırıyor insan hem de hak veriyor. Evet, biz bu yoğun teknolojiden önceki son nesildik ve bizim büyümemizle teknoloji, özellikle internet, aldı başını gitti ve dünyayı resmen sarmaladı. Hacmi küçülmeyen ama erişimi bir tık ötede olan bir dünyayı serdi önümüze. İyi mi kötü mü bilemiyorum? Ama sizin şu köy projeniz çok güzel, bu yakınlarda ben de öyle bir radikal karar alabilirim. Saygılarımla, esen kalın.

02 Nisan 2015 16:58
Fenerbahçe-Beşiktaş maçı tekrar edilir..

Merhaba. Hocam, akşam maçı seyrederken ben de burada hakemi eleştirdim ve kart göstermesi gerektiğini söyledim. Fakat bu dediğiniz kural değil, hakem hatası. Bence tekrarı olmaz. Saygılarımla.

23 Mart 2015 23:42
AVM' lerden uzak durun !

Sayın Öğretmenim, çok güzel özetlenmiş ve örneklenmiş, kolay okunabilen bu yazınızı tebrik ederim. İzin verirseniz bir başka sosyal platformda paylaşmak istiyorum yazınızı. Saygılarımla, esen kalın.

19 Mart 2015 22:59
Popçular ölünce hakkımızı helal etmeli miyiz?

Merhaba. Evet, ölümü ciddiye alıyoruz ve boynuzsuz koyun olan bizler, boynuzlu koyun olan ve yaptıkları yolsuzluklar, şatafatlı hayatlar, kibirli davranışlar içinde adeta peygamber mertebesine yükseltilen kişilerden alacağımız olduğunu biliyoruz. Bu konuda yazdıklarınızla fecaat derecesinde çelişirken böyle usturuplu yazılar kaleme almak abesle iştigal görünüyor. Evet, hak edilene verilir, biz bu ülkeyi soyup soğana çeviren, 100 yıllık kazanımları satarak peşkeş çeken bu boynuzlulara hakkımızı helal etmiyoruz. Saygılarımla.

19 Mart 2015 19:50
Toplam blog
: 34
Toplam yorum
: 167
Toplam mesaj
: 7
Ort. okunma sayısı
: 10736
Kayıt tarihi
: 14.05.14
 
 

Kamu yönetimi ve sosyoloji öğrenimi... Tarih bölümüyle devam eden öğrencilik... Siyasetbilim, top..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster