Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Ankara

ankara'yı değerlendirenler ve değer verenler üzerinden çok şey konuşulabilir. tek ortak noktamız bu şehre çöken o kara bulut. estetik, güzellik, birliktelik, kent kültüründen uzak o zihniyet neyse. diyeceğim o ki. ankara biraz yerel biraz devlet olduğundan herkes için ankara deyimi ve yolu daha özgür düşünmemizi sağlayacaktır. şehrin kendi değerlerini o şehirde doğup büyüyen insanlar daha iyi anlatabilir. bir şehir sadece güzelliğiyle, denizsizliğiyle değil kültürel ve tarihsel sosyolojik ağırlığıylada değerlendirilebilmeli. yüzlerce şair yazar ve bir sürü popüler insan çıkarmıştır ankara. ahmet hamdi tanpınarın beş şehrindeki ilk şehir ankara. ve ankara kalesinden bahsediyor. şiddetle tavsiye ederim. benim evimden yürüyerek yarım saat.:)))

04 Aralık 2008 00:18
Sen yaktın gemileri

"tenim teninden yoksun, nereye uzansam yoksun..." bunca yıldır şiir okurum, dalkavukluktanda hoşlanmam hatta iğrenirim.. estetik ve edebiyat bazen önümüzdeki güzellikleri görmemize engel olur. işte böyle bi duyguyla ben nasıl yazamadım bunu diyebildiğim ender anlardan birini yaşadım. kıvılcım galiba alıyor yürüyor işte.. ne güzel edebiyat..

12 Temmuz 2008 00:53
Yalan Aleyhisselam

yalan obelisk.ti galiba. bir sürü ışığın çıktığı yerden o ışığın yansımaları gelişleri gidişleri ayrodinamik. kanatlarının iniş ve kalkışlardaki dengesi dostum. uçmayı bilen insanlara uçabildikleri için kanatlarını öpüp koklayıp koparıyorlar derim ben. üstüme alınmıyorum:))) güzelir, düzelir, düzülür gerçeklik, karanlklar prensinide yaratır prensesinide. konuşurz. (olmassa) güzel olmuş dahasıda gelir

05 Mayıs 2008 22:41
Galatasaray gayri ciddi

taraf olmak ayrı istanbullu olmak ayrı futbolu sevmek çok ayrı işler.. neden istanbul dışındaki takımları hafife alıyorsunuz anlamıyorum. istanbuldan ibaretmidir dünya yada türkiye.???

19 Mart 2008 23:44
Timsah, Aslan muhabbeti..

elin oğlu derken?

24 Şubat 2008 23:25
Yanlış transferler ve boşa giden paralar

endüstriyel futbol denilen kavramı bilmeden bunları konuşmak ne kadar doğru.? dünya futbolunu ne kadar izliyorsunuz. türkiyede hala anadoludan şampiyon çıkamaması size neler düşündürüyor. bu kirli oyunun ucu nereye giderse orası güzel olur. ben ankaragüçlüyüm. tarihten gelen misyonumuzla maç izlemiyoruz isyan ediyoruz. varmı başka yolumuz?

10 Ocak 2008 23:05
Efendim?

karanlık önce uzayda başlıyormuş ademoğulları böyle keşfetti böyle öğretti bize. o müthiş muamma mistik yansımalarıyla konvansiyonel çağrışımlar bırakıyor bizim gibi delilere.:) delilerin dünyasında akıllı olmaya çalışarak düzen adamı olmaya direnen şu esrik bedenlerimize su serpen kelimeler haliyle muazzam bir sevinç yaratıyor. gelip geçici olsada. sabite odaklıyız yinede. sanki? efendim:)))) seviyorum seniiiiiiii seviyorum::)))))

25 Aralık 2007 23:57
Roka da olsa tam olacak...

gittiğin yerden gel. geldiğin yerden gitmeye hazır ol. Her daim büyülüdür şafaklar, tan vakti seni çağırır kuşlar. birde sabah sabah uyandırmasaydın beni :) sevgilerimle canım benim :)

10 Ekim 2007 12:00
Cevap-sız...

aşk diye bişey vardır ve bazen buralarda anlatılmaz..

12 Temmuz 2007 01:51
Kalabalıkta yalnızken..

bu olay gimanın önünde mi oldu.. Bana öyle geliyor :)

02 Nisan 2007 13:57
Toplam blog
: 19
Toplam yorum
: 42
Toplam mesaj
: 17
Ort. okunma sayısı
: 1420
Kayıt tarihi
: 18.09.06
 
 

Şu kainat beni içine aldığından beri Rodin'in heykeli gibi olmak yani düşünen adam olarak kalmak ist..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster