Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
“Küşüm Çınlaması”yla dördüncü kez Şiire merhaba …

"Küşüm Çınlaması" nın yayınlandığını senin blog'unda okuyunca kutlamak istedim telefonda sözünü ettiğin yeni kitap günyüzüne çıktı demek ne güzel .. Yeniden yeniden baba olmak güzel bir duygu aynı duygıyı birçok kez yaşadığım için bilirim.Sevgiyle saygıyla selamlıyorum..Daha nice yeni kitaplara,Oğuzli'ni yurdunu anlatan anımsatan dizelere..

25 Mart 2011 12:54
İzmir'in Basmane sokaklarında geçmiş zaman izleri

Değerli dostum İzmir'in benim şiir serüvenimde çok ayrı özel bir yeri vardır. İzmirname başlıklı ve 13 bölümlük uzunca şiirden alıp yazınıza eklediğiniz bölümün yanısıra kibariye başlıklı olanı var birde körfezi anlatan çevreye duyarlı.Beni yeniden izmire götüren bu yazın için teşekkürler selam ve sevgiler.A.Çapan

30 Ekim 2008 09:26
Yalnızlığın duru ortamında bir fotoğraf ve üç şair

Sevgili Oğuz 1968 yazında Ankara'nın Dikmen Sırtlarında Ali Çapan,Sina Akyol ve Oğuz Tümbaş'ı bir araya getiren rastlantı benim askerlik yapmak üzere Denizli'ye gitmeden önce Ankara'da mola verip siz doslarımla hasret gidermek içindi.Aynı gün Dikmendeki tek odalı evinizde açılır kapanır tahta masanın üzerine serdiğimiz gazetenin üzerinde yediğimiz domates peynir ve sıcacık ekmeğin tadı hala damağımda.Beni anılar denizinde boğulmaktan kurtar nolur sana ve Sina kardeşime kucak dolusu selam ve sevgi.

24 Haziran 2008 12:12
Şair dostlarımın sevdiğim şiirleri (II)

Sevgili Oğuz, Milliyet Bloğ'da buluşmak ne güzel,İzmire ve İzmir'deki sevgili dostlara kucak dolusu sevgi ve selam gönderiyorum sağlık ve mutluluklar diliyorum.

19 Haziran 2008 10:46
Canım babacığım..

“Hayatta Ben En Çok Babamı Sevdim” şiirini Can Yücel’ in, yaldızlı kalemle yazıp bana gönderen kızım “Ben de hayatta en çok babamı sevdim” diye not düşmüştü altına şiirin. Çerçeveletip astım çalışma odamın duvarına Babamın resminin hemen altına Okuyorum her gün yeniden. Çocukluğumda babamın göğsüne yasladığım başımı Okşayıp tel tel dokunduğunda saçıma Nasıl mutlu olup sevinmiştim, Ve ben de hayatta en çok babamı sevmiştim.

18 Haziran 2008 18:13
Toplam blog
: 19
Toplam yorum
: 6
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 483
Kayıt tarihi
: 02.03.07
 
 

Ali ÇAPAN 10.03.1948'de Gaziantep'in Oğuzeli ilçesinde doğdu. Ankara İTİ Akademisini bitirdi. 30 yıl..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster