Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
"Benim İçin Hayatın Anlamı?

Aslında her insan bir romandır ve biraz kahramandır. Gün gelir anlar ki...Harcadığı tek şey hayalleri değil, zamandır. ''Cengiz AYTMATOV''

16 Ocak 2021 18:52
Can ciğerim Mehtap

Çiçekler içinde, Mehtap kızın mekanı Cennet olsun İnşaAllah! Elinize yüreğinize sağlık olsun Abdülkadir Öğretmenim! Esenlikle, sağlıcakla, huzurla kalmanız dileğimle..!

31 Mart 2020 03:49
Sahneye Değil! Sahneyi Hazırlayana Dikkat!

Merhabalar efendim nasılnız? Söze;Yaşam koçluğuna soyunup,ne dediğini bilmeyen, ilgi çekmeye çalışırken kendi içinde kaybolmuş bir kadının yazdıkları düştü de aklıma; “Önce Kendinizi Sevin’’ diye başlamak istiyorum. "Bir insan neyse, kendine mal ettiği o neden sayesinde bu hale gelmiştir. "Karl Jasper'' Hayatı boyunca, zerre sorgulamamış kitap kapağına dokunmamış Platon ve Mevlana tavırlı adamla doldu etraf... Demiştim geçenlerde. Bir dönem herkes borsacı idi, sonra bilgisayar dehaları çıktı karşımıza, şimdi de önüne gelen yaşam koçu… Angaralı Behzat Ç. gibi; Ne la bu diyesim geliyor. İşin özü sözü fazla uzatmayacağım! Biz sonuca giden yollarda o kadar çok yorulduk ki; Sonuca vardığımızda da sonucun ne olduğunu hiç mi hiç önemsemedik! Efendim bir filmin repliğinde olduğu gibi.. Hayat hiç oynanmayacak bir oyunun tekrarlanan provasıdır. Bırakınız yapsınlar, bırakınız geçsinler diyorum tecrübeyle yoğrulsun yıllar. Saygı, sevgi ve muhabbetle; Esenlikler dileğimle..!

04 Eylül 2018 21:16
İnsanlar Yalan Söyleyerek Yaşar...

Efendim Gerçeklerimizin Devamıyla İnsanların aşktan öldüğü de büyük bir yalandır: Akıl ve gönül arasındaki savaş sürdükçe, aralardaki uçurum daha da derinleşir ya.Birinin isteğini bir diğeri reddeder ya.İnsan sevmediği(umursamadığı) kişinin doğrularında yalanlar ararken..Sevdiğinin yalanlarında doğrular ararmış ya bu da bir gerçek!Yapmacıklık ve Sahtekarlığın iki büyük gerçeği Gösterişle İNSTAGRAM uygulamasında herkesin ne kadar yalan dolan hayatlara sahip olabildiklerini görebiliriz ve orada herkes şair herkes romantik herkes dindar herkes namus abidesi, kedi sever köpek sever yeşil sever vs.Ama hepsi sahtekar bakın bu da gerçek ama yalan diyecekler! Neyse biz gerçekleri kısa tutalım ve böyle giderse koskocaman sosyolojik içerikli blog çıkacak :)Hülya hanım bizlere bu yorumları yapma yetisini kazandıran düşüncelerimizi açıklatan öğretici paylaşımınız için teşekkür eder;EN ACI GERÇEK,EN TATLI YALANDAN İYİDİR der..Çiçekler içinde sizlere:Saygı,sevgi ve muhabbetimle esenlikler dilerim..!

08 Temmuz 2018 03:37
İnsanlar Yalan Söyleyerek Yaşar...

Mirabaaa Hülya Hanım;Nasılsınız desem, şimdi dünya nasıl davranıyor desem siz iyi olmasanız da iyiyim diyeceksiniz,iyi davranmasa da hemde gözlerinizle yukarıya bakarak iyi davranıyor diyeceksiniz, malisef başlığınızla anlatmış olduklarınız bunu doğruluyor:)) Efendim çoğunca insanlar duymak istedikleri yalanlara inanırlar derim gerçek olana değil.. Öyle ya: Ben yalanı sevmem diyenlerin, yalanları ile örülür de geçer yıllar.Ben ben olalı böyle sevmedim, Sen sen olalı böyle sevilmedin dediğimiz halde,bize İnanmazlar. Yaradılmışların içinde kızlar yaradılışları gereği asla yalan söylemeyi hiç beceremezler; Davranış bilimleri ders kitabımdan öğrendiğim gerçekle kızlar yalan söyledikleri zaman iki gözleri yukarıya tavana ya da gökyüzüne bakarmış o halde Elma yedirme konusun da Havva'nın Adem'i kandırdığı da büyük bir yalandır, Adem'in yıkımı Havva'yı gördüğünde başlamış dememiz daha mantıklıdır:) Yazacak çok şey var ama benim yazacaklarım yarım kalacağı için ikinci yoruma geçiyorum....

08 Temmuz 2018 03:17
Kendime bile düşmüşüm düş / tüm...

Demek istiyorum ki;Hiç umutsuz olmadı bizim sevgimiz,sende umutsuz olma:Şimdi Tülay’ın varlığı,bütün bilinmeyen Tülay’ların varlığına eşit olsun.Tülay,soğuğa eşit olsun!Aralık soğuktur. Soğuk aylar Kasımdan Şubata kadar olan aylara eşittir..4 soğuk ay ve 4 sıcak ay vardır,geriye 4 belirli olmayan sıcaklıkta ay kalır.Şubat’ta kar yağar.Mart’ta her yer buz gibidir.Eylül'de öğrenciler geri döner ve kitapçılar dolar.Tülay,dolu kitapçıların ayına eşit olsun.Soğuk ayların sayısı 4’e yaklaşırken, Kitapların sayısı sonsuza yaklaşır.Şu anda asla gelecekteki kadar üşümiyceğim. Soğuğun geleceği sonsuzdur. Sıcağın geleceği,soğuğun geleceğidir.Kitapçılar sonsuzdur;O yüzden Eylül dışında asla dolu değildir.Ve bir gün Tülay Anne özlenen o yerde, Eylül’de,orada İzmir de,Kitapçılarda olmayacak.Bu yüzden: Sıcağın geleceği,soğuğun geleceğiydi.6 Ocağı 7 Ocağa bağlayan gece,Eylül'e sevgilerle…En derin saygı ve sevgilerimle; Sevdiklerinizle emanetleri asla kaybolmayan Ulu Allah'a emanet olmanız dileğimle..!

30 Haziran 2018 15:41
Kendime bile düşmüşüm düş / tüm...

Kim miydik? Bize sarılıyorsun, bize yanıyorsun, bize koşuyorsun, bize ağlıyorsun.. Kim miydim!YİNE EYLÜL GELECEK diyenim! Özellikle kız öğrencileriyle, acaba Tülay EKER'e benzeyen birileri daha gelecek mi oraya? Her zamanki gibi İzmir’e, Dokuz Eylül'e ilk adımını atanlar diyorum… En fazla sonbahar otellerinde, akşamından otel görevlisinden aldığı uyarı ile sabahın aceleliğinde naftalin kokan battaniyelerde Üniversiteli bir kız uykusu bulmak bu Eylül’de. Ve güne merhaba demek! Ama şimdi aylardan HAZİRAN ve ben demek istiyorum ki...

30 Haziran 2018 15:28
Nasreddin Hoca Güldürmeye Devam Ediyor

O halde size yazını tamamlamak üzere memleketim Çorum'dan fıkra gibi iki özlü Türk sözü: A) Babasının yediği acuktan, Oğlunun ağzı gamaşır! B) Anasının çıktığı ağaca, Kızı salıncak kurar. Saygı, sevgi ve muhabbetle, Kutlu ramazanlar dileğimle..!

31 Mayıs 2018 04:25
R’ye “İyi İnsan Olmanın da, Hoşgörünün de, Sevmenin de Sermayesi Bedava. Sevin Lan Birbirinizi!”

Önce kendinizi sevin lan kadınlar önce kendinizi sevin! Biri sizi sevmezse ölmezsiniz sonuçta ölmeyeceksiniz elbette! Severse 3. sayfa manşetlerinde!

01 Nisan 2018 18:12
Aralık Kemerlerinizi Bağlayın

Gitmekle kalmak arasında bu tedirgin bekleyiş hüküm sürerken bile aldanmak! Yaşamdan elde onca deneyime rağmen hala aldanıyor olmak! Bugünlerde nedendir bilinmez Cali Y El Dandee'den - Yo Te Esperaré adlı şarkıyı çok dinliyorum. Bu ara da yılın sonuna yaklaşırken Kova Burcu ile ilgili bir şeyler var mı? Saygı, sevgi ve muhabbetle!

12 Aralık 2017 06:38
Toplam blog
: 67
Toplam yorum
: 144
Toplam mesaj
: 43
Ort. okunma sayısı
: 3882
Kayıt tarihi
: 24.04.07
 
 

17 Şubat 1986'da: Soğuk karlı bir Şubat gecesi Koca Karı olan ebenin ellerine ''bilim otoriteleri..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster
 
 
 
 
 
     
     
     
    Sessiz değilsin. Büyük bir gürültünün içindesin, duymuyorlar..