Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

11 Nisan '16

 
Kategori
TV Programları
Okunma Sayısı
4320
 

A'dan - Z'ye Çağatay Ulusoy - I

A'dan - Z'ye Çağatay Ulusoy - I
 

AFK - Emir'in Yolu-Anadolu Kartalları-Medcezir-Delibal- Z Reklam


Çağatay Ulusoy, son 5 yılda çok hızlı adımlarla yükseldi. Önce dizi, sonra sinema sektöründe kendisinden söz ettirdi. Buralara çalışması ve azmiyle geldi. Sosyal Medyada en çok konuşulan isimlerin başında geliyor. Milyonlarca seveni ve de yaşayan fan kitlesi mevcut. Fanları çok sıcak, Çağatay'a tutkulu bir şekilde bağlılar. Twitter'da bugün 1.267.000 takipçisi var. Delibal filminde söylediği "Mutlu Sonsuz" isimli şarkıyı, 16 Aralık'ta klip çekmişti. Bu klip YouTube'da 11.800.000 tıklama, şarkının uzun versiyonu 2 ayda 3.480.000 tıklanmıştır.

Şu günlerde de bir Jeans firmasının reklam yüzü oldu. Bodrum'da çekimler yapıldı. Reklam sektörüne de merhaba demiş oldu.

Çağatay Ulusoy ilk dizisi "Adını Feriha Koydum" Show Tv'de 14 Ocak 2011'de gösterime başlamasıyla da adını duyurmuştur.

Ben de Çağatay Ulusoy'u takip eden olarak, onunla ilgili bir yazı hazırlayacaktım. Ama onunla ilgili anlatacaklarım, yazacaklarımı sayfalar yetmezdi. Daha özet bir Ansiklopedik bir tanıtım düşündüm.

A'dan Z'ye Çağatay Ulusoy :

Beş yılda yaptıkları, başarıları, dizileri, filmleri, hakkında söylenenler, söyledikleri, verdiği onlarca röportajlardan derleyebildiğim kelime satır başları ile bilgileri aktarıyorum. Onu anlatmaya bu kelimeler yetmez ama, işte özet olarak A'dan - Z'ye:

ÇAĞATAY ULUSOY :

Adını Feriha Koydum : Çağatay Ulusoy'un adını dizi sektöründe duyurduğu ilk dizisidir. Bu dizide yaşadıkları Emir - Feriha aşkı ile hala unutulmayanlar arasındadır. 17 Dünya ülkesinde gösterilmiş, milyonlarca kişi tarafından izlenmiştir.

2ev8bra a.f.k

 

Ali Bilgin : Medcezir ve Delibal'ın yönetmeni ve Delibal ilk sinema filmi. Çağatay ile çok iyi dost ve arkadaşlar.

CWsBsdJWIAAVA4-

 

Anadolu Kartalları : 2011 yazında ilk oynadığı sinema filmidir. Canlandırdığı Üsteğmen Ahmet Onur rolü ile beyaz perdeye merhaba demiştir.

çağatayulusoyanadolu-kartalları

 

Aşk : Filmlerdeki gibi tutkulu bir aşk yaşadınız mı? Sorusuna Çağatay: Böyle aşklar filmlerde var herhalde. Etrafımda hiç görmedim, kendim de yaşamadım. Tutkuluyum. Ama duygularımı o kadar yüksek yaşamam, hissettiririm. O da anlayana! Benim ilişki yaşamam biraz zordur. Başlama aşamasına gelmek için karşımdakini iyice tanımam gerekiyor. Ancak öyle adım atabiliyorum.

BxVTcJFCUAABykz

 

Barış Ayaz : Delibal filminde canlandırdığı unutulmaz karakterdir. Barış çok duygusal ve duygularını çok yüksek yaşıyor. Gerçek hayatta da Çağatay duygusal ve hassas bir kişilik yapısına sahipmiş.

12573081_1089291591112486_7433086686237743161_n

 

Basket : Basketbol oynardım. Antrenör olmak istiyordum. Sonra bir dönem soğudum. Ama hâlâ fırsat buldukça oynuyorum.

İçerik CU basket

 

Baterist : Delibal filmle birlikte bateriyle tanıştım, o da tutku haline geldi. Terapi gibi bir enstrüman, kafanı boşaltıyorsun. 6 Ay boyunca, haftada bir ders alarak öğrendim.

delibal-Baterist Barış

 

Best Model of Turkey : Yarışmada hiç beklemediği halde 2010 yılında birinci seçilmiştir.

db1ebd8b021bed81b4e43ba77dc8356d_k

 

Bodrum : Bodrum, 16 yaşındayken ilk kez çalıştığım yer. Garsonluk yapmıştım. Ayrı bir yeri var Bodrum'un bende. Hayatı Bodrum'da öğrendim. Ailemden ilk defa ayrılmıştım. Ayaklarımın üstünde durmayı öğrendim. Kariyer planlamamda, o dönem tanıştığım insanların tavsiyelerini dikkate aldım. Sonra Best Model'e girdim ve her şey çok çabuk gelişti. Son reklam çekimlerinde Bodrum sahillerinde...

JPEGmini

 

Burun : Çağatay'ın kendisinde en beğendiği yanı burnu olduğunu biliyor musunuz?

cagatay_ulusoy

 

Colin's : Colin's çok eskiden beri takip ettiğim, köklü ve global anlamda geniş kitlelere hitap eden bir marka. Öyle olunca teklifi tereddütsüz kabul ettim. Reklam filmi Bodrum'da çekildi. Denizde geçen sahneler var. Mutlaka güzel bir şey çıkacak. İnsanların keyif alacağı, yaz esintisini hissedeceği bir reklam olacak.

CezyyKeWwAACkDt

 

Çao : Lise yıllarında arkadaşları tarafından takılan bir lakaptır.

cropped_content_cagatay-u

 

Çıplaklık : Delibal filminde çırılçıplak göründüğü bir sahne için, o sahnede gerçekten çıplaktım. Kamera açıları önemliydi. Utanmadım. Çocuğun psikolojik rahatsızlığını dile getirmek için o sahne gerekliydi.

CYwcODRW8AAx5UM

 

Delibal : Çağatay'ın 2.sinema filmidir. Leyla Lydia Tuğutlu ile baş rolü oynamıştır. Bu filmde gösterdiği performans ile adından çok söz ettirmiştir.

CWnjfm1WEAAxfTh

 

Dizi Süreleri : Dizi sürelerinin uzunluğundan yüzde 100 şikayetçiyim ama çalışmayla ilgili sıkıntım yok. Çalışmaktan kaçmam. Netflix gibi sistemler Türkiye'ye girerse, yapımcılar ve reklamcılar da ona göre davranmak zorunda kalacak. Kendimi bir dünya vatandaşı olarak görüyorum. Dünyada daha normal şartlarda yapılıyorken, bizde neden bu kadar uzun çekiliyor? Ben bir oyuncu olarak risk almaya hazırım. 60 dakika bir dizi çekilecekse, ben de ona göre aldığım ücrette indirime giderim.

Ekran Alıntısı.PNG 34.16

 

Doğum Günü : 23 Eylül 1990 doğumlu. Kendi doğum gününü kutlamaktan çok hoşlanmasa da, sevdiklerinin doğum gününü kutlamayı ve onlara hediye almayı sevdiğini söylüyor.

Ekran Alıntısı.PNG 36.25

 

Dövme : Dövme seviyorum ama, devamlı yaptırmaya cesaret edemem. Delibal filmde 11 dövmem vardı. Hepsi stickerdı.

CM94pjRWwAQ4zXy

 

Elle Dergi: Elle Dergi’sinin Aralık 2014 sayısına kapak oldu. Victoria’s Secret meleklerinden Julie ile kamera karşısına geçti ve birlikte poz verdiler.

10441000 cu-ss

 

Emir Sarrafoğlu : Adını Feriha Koydum dizisindeki canlandırdığı son derece olgun ve de beyefendi bir karakter. Çağatay, karakter olarak emir ile benzediklerini söyler.

2rwt183 emir sarrafoğlu

 

Emir'in Yolu : 67. Bölümde Adını Feriha Koydum dizisinin final yapması ile Çağatay Ulusoy, karısı Feriha'nın yasını tuttuğu bölümler.

CYTZ5IuWwAAr6t0

 

En Büyük Hayali : Bir gün tekne satın almak, çünkü denizi ve dalmayı çok seviyor.

Ekran AlıntısıMD.39.9

 

Engin Aykanat : Tüm menajerlik, basın ilişkileri ve sosyal medya danışmanlığı Engin Aykanat Management tarafından yürütülmektedir. Menajeri Engin Aykanat sayesinde sanal alemde aktif hale geldi. İyice kendisini gösterdi. Önce bir Twitter hesabı açtı. Arkasından Facebook sayfası ekledi. Sonra da Instragam hesabı oluşturdular. Bu hesapta rekor kırdı, takipçileri bir milyonu geçti.

Ekran Alıntısı.PNGCU.EA.

 

Fanları : Çağatay Ulusoy'un gerek yurtiçi, gerekse yurtdışında binlerce fanı mevcuttur. Sosyal medyada ve Twitterda hep varlar. Çağatay Ulusoy hakkında sık sık TT yapıyorlar, devamlı gündemde tutuyorlar.

CXeIklIWYAAt7WZ

 

Gala Geceleri : Delibal filmi için 20 Aralık İstanbul, sonra Antalya, Eskişehir, Almanya'da Berlin ve Frankfurt, İzmir, Azerbaycan Bakü ve Ankara Delibal film gala geceleri yapılmıştır. Yüzlerce seyircisinin yoğun ilgisi ile karşılaşmış, çok duygusal anlar yaşamıştır. İzmir galasında kendisi ile tanışıp konuştuk, Çağatay'ın yüzündeki mutluluğu gözlerimle gördüm.

Çağatay ile İzmir Gala

 

Giyim Tarzı : Giydiğini yakıştıran stil sahibi erkektir. Elle Style Awards Elidor 2014 Ödüllerinde, Çağatay Ulusoy en stil sahibi erkek oyuncu seçilmiştir.

1460296 stil

 

Hayvan Sevgisi : Hayvan sevgisinin hayatında çok önemli bir yeri olan Ulusoy durumu “Ailemin bana aşıladığı en önemli şeylerden birinin hayvan sevgisi olduğuna inanıyorum. Hayvanlarla iç içe büyüdüm. Bu şekilde büyütülen birinin, vicdanlı bir insan haline gelebileceğine yüzde yüz eminim. Hayvan sevgisi insanlara karşı olan sevgiyi de güçlendiriyor. Sizi daha pozitif, daha duyarlı, daha düşünceli ve etrafa karşı ilgili yapıyor.” şeklinde ifade ediyor. Bu yüzden köpekleri ve kedileri çok seviyor.

455678-3-4-83690 indir

 

Hazal Kaya : Çağatay'ın ilk dizisini oynadığı rol arkadaşıdır. Hazal da çok tatlı bir insan… Bana çok destek oldu. O da benim ilk Partnerim. Onun da yeri her zaman ayrıdır bende… Hala da görüşürüz. Çok takdir ediyorum. Kendini Türkiye’ye kanıtlamış insan. Çok başarılı işler yapıyor. Daha da başarılı işler yapacağını eminim.”

adini-feriha-koydum cu-

 

Hedefi : Kariyerimin devamında nereye gidebileceğimi, şu anda gidebileceğim yerleri kestiremiyorum. Tamamen işime odaklandım. Bir hedef koydum kendime ama, ne yapacağımı kestiremiyorum. Ama bu sektörde kalbimin sesine dinleyerek, bana yol gösterdiğine inanıyorum. O şekilde devam edeceğim.

Ekran Alıntısı HEDEFİ

 

Hobileri : Balık tutmayı, doğada kamp yapmayı çok seviyorum. Küçüklüğümden gelen bir alışkanlık bu. Issız yerlere gidip kendi başıma sakin kalmayı, doğayı dinlemeyi, toprakla uğraşmayı seviyorum.

CAGATAY-balik-tutuyor

 

İdolüm : Kenan Abi'yi (Kenan İmirzalıoğlu) çok severdim, hâlâ da çok severim. O benim rakibim değil, o benim abim, idolüm. Onun deneyimlerinden faydalanıyorum. Ara ara görüşüyoruz. Fikir veriyor bana.

CfEPwtEWEAIOTRx

 

Jön: Dostlarıyla bir cafede sohbet eden Süperstar çıkışta Hülya Avşar‘ın jön olarak ilan ettiği Çağatay Ulusoy‘a olan hayranlığını dile getirdi. Ajda Pekkan, “Fazla dışarı çıkmıyorum dizi izliyorum evimde. Çağatay Ulusoy’u çok beğeniyorum, çok yakışıklı olmuş. Hülya’da jön ilan etmiş doğru söylemiş” dedi.

indir ajda - çağatay

 

Kadın : Kadınlarda en çok doğallığı sevdiğini söyleyen Ulusoy, durumu şu şekilde açıklıyor: “Kadının abartılı makyajdan uzak olması hoşuma gider. Doğal güzelliği severim. Bir kadında ilk baktığım yer gözleridir. Boş bakıp bakmadığına dikkat ederim. Bakışlarda anlam ararım.”

cagatay-ulusoy-ask-filminde-opusmeden-olmaz-104779

 

Kamera: Fotoğraf makineleri ve kameralar Çağatay'ın merakı ve ilgisi büyüktür. Çocukluğunda fotoğrafçılık yapmış, bu işten para kazanmıştır. Dizi çekimlerinde kamera önünde olmadığı zaman kamera arkasına geçer, çekim açılarını inceler.

12479578_999766080061842_671164282_n BYnSOJtIcAAWSwu

 

Karnıyarık : En sevdiği yemeklerden biridir.

çagokarnı

 

Kilo : Kilo problemi yaşamadım ama, buna çok müsait bir yapım var. Her yediğim yarıyor. O yüzden dikkat ediyorum. Şeker ve beyaz ekmek kullanmıyorum. Süt ürünlerini çok seviyorum ama bazen kısmam gerekiyor. Bir proje öncesinde diyete giriyorum. Spor, hayatımda hep var zaten.

cagatay_ulusoy

 

Kötü Eleştiri : Evet, kötü eleştiriler de duyuyorum tabii. Hepsini dikkate alıyorum, Twitter’dan yorumları okuyorum. Dizi yayınlandıktan sonra canlandırdığım karakterin ismini aratıyorum Twitter’dan ve hakkında yazılan yorumları okuyorum. Ona göre eksiğim varsa daha özen gösteriyorum, düzeltmeye çalışıyorum. Disiplinli olmaya çalışıyorum. Yapamadığım, seyircilerin gözüne batan bir şey varsa onun üstüne gidip düzeltiyorum.

DELİBAL FİLMİ YORUMLARI

 

Köstebek : Muhtemelen Eylül ayında yeni sezonda oynayacağı dizinin adı. 2006 yılında Leonardo DiCapri'nin The Departed sinema filminden uyarlama olacaktır.

CdxdSs7UsAAn3b0

 

Devamı A'dan - Z'ye Çağatay Ulusoy II'de.

 

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilar-blog.com

Not: Yazı çok uzun oldu. Bir hata yaptıysak önce Çağatay Ulusoy'dan, sonra da okuyucularımızdan özür dilerim. Eski tabir ile; Sürç-i  Lisan ettiysek afola.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 2019
Toplam yorum
: 402
Toplam mesaj
: 14
Ort. okunma sayısı
: 2949
Kayıt tarihi
: 18.06.12
 
 

Emekliyim. Doğayı, Sabahın erken saatlerinde doğada yürümeyi, Hayvanları, bilhassa köpekleri çok se..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster