Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

18 Şubat '13

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
531
 

Ak Parti iktidarda kalsın diye şeytanlar bile yardım etti

Ak Parti iktidarda kalsın diye şeytanlar bile yardım etti
 

Teknoloji. Kamera sistemi geldi, Ak Partinin rüşveti kontrol etmesine gerek kalmadı. Tepemizdeki cam kutular rüşvet almayı imkânsız kıldı. Keza Ak Parti sürüden ayrılan kara koyunu bile bulamayacakken suçluları kamera ile yakaladı. Tarih boyunca teknolojinin bu kadar yardım ettiği bir iktidar yoktur.

Hormonlu üretim. Bildiğiniz gibi Ak Parti iktidarında pahalılık olmadı. Bizim milletimiz kazandığı paraya değil harcadığı paraya bakıyor. İsterse patron maaş olarak 700 lira asgari ücret versin, yeter ki ucuzluk olsun. Bu nedenle AKP ücretlerin artırılması için uğraşmadı. Çünkü gerek yok, halkımıza ne versen kabul ediyor. O, aldığı maaşa bakmıyor; pazarda patlıcan ucuz mu ona bakıyor. Çok parası olmasın önemli değil, yeter ki ucuzluk olsun.

Bugün ülkede ucuzluk var. Ispanak 10 sene önce de 1 liraydı. İyi de AKP pahalılığı önlemek için bir şey yapmadı ki. 10 yıl önce 3 liraya ıspanak satan kapkaççıların ensesine silah dayayıp 50 kuruşa mı satacaksın dedi. Allah rızası için AKP pahalılığı önlemek adına ne yaptı söyleyin. AKP pahalılığı önlemek için hiçbir şey yapmadı.

Peki, AKP bir şey yapmadıysa pahalılık nasıl ortadan kalktı? AKP kapkaççıların 4 liraya sattığı salatalığı ucuzlatmak için belki bir şey yapacaktı ama baktı ki buna gerek yok. Kapitalist bir yol bulmuş(yine teknoloji sayesinde) Akşam ekiyor, veriyor ilacı, suyu; sabah tırlarla topluyor. Kilosu 10 kuruşa bile mal olmuyor. Kapitalist dediysek 100 katına da satacak değil ya,10 kat zam yapıyor,1 liraya salatalık satıyor.

Ben yanlışsam pazar tahtasında hormonlusu 1 lirayken (istisna, turfanda, yaz, sera durumlarını katmayın) organik salatalık neden 4 lira. Organik denilen hormon icat olmadan önceki üretim şeklidir. Organik salatalığı adam 1 liraya üretemiyor ki 1 liraya satsın. Önceden 1 dönümden 2 ton alınamazken bugün 1 dönümden 60 ton hormonlu domates elde ediliyor. Doğal olarak hormonlusu normalinin 10 katı daha ucuz oluyor. Şimdi anladınız mı Ak Partiye hangi şeytan yardım ediyor. “Ucuz oğul, ucuz” diye Tayyibe dua eden cahil hacı hormonun ne olduğunu bile bilmiyor. Ve hormonlu ucuzluk sayesinde Ak Partinin oyları artıyor. Ülkede pahalılık olsaydı, 3 liraya ıspanak yeseydik Ak Parti çoktan toz olmuştu. 10 yıl pahalılığa hiçbir parti dayanamaz. Tayyip değil dindar peygamber tacı giyse tutunamazdı. Hormon bizi kanser etti, AKP’yi iktidar etti.

CHP ile MHP. Bugün CHP’ye oy verenler beğendikleri için değil AKP’ye inat olsun diye oy veriyorlar. CHP’nin kendi adamı bile partisini eleştiriyor. Bu kadar kimliksiz bir parti olur mu ya! Hiçbir konuda görüşü belli değil. MHP’nin görüşü belli, çağdışılık. Ülkede bu anlayışta belli bir kitle var, MHP sadece onların oyunu alıyor. Eğer Tayyip seçimlerde biraz daha kurt gibi ulusaydı belki de MHP dağılırdı. MHP görüşleriyle Türkiye’nin %90’ını temsil etmiyor.

E halk da bizim gibi düşünüyor. Ben insanların AKP’ye oy vermesini normal görüyorum.  Ak Partililer de iyi oldukları için halkın kendilerini seçtiğini sanıyorlar. Siz iyi değilsiniz, onlar çok kötü. Halk napsın, ahırdaki öküzleri mi seçecek. Bir de bunların üzerine PKK işbirlikçisi parti.

Bu üç partinin varlığı zaten AKP iktidarının en büyük güvencesi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Tespitler çok doğru .Bugün AKP ye oy verenlerin büyük çoğunluğu destek alıyor.Canlı örneklerini görüyorum hangisi yazayım ki bir zamanlar biz kartalken kiracımız vardı tek maaş alan ünt.de ders veren baba ve birşeyleri yoktu zar zor kira ödeyebiliyor hatta ödeyemediğinden annelerinin evine taşındılar. Kızlarını imam hatibe yazdırdılar kızları eşi kapandı şu an oğlu bilgisayar mühendisliğinde kızı da büro tönetiminden bakanlık sekreterliğinde görev alıyor ve süper lüks evde yaşıyorlar ankarada AKP adına çalışıyorlar.Şimdi yurtdışlarına geziler yapıyorlar. Yan komşumuz AKP üye oldu oğlu iş buldu. Diğeri kömür ve para yardımı alıyor.Bunlar daha düne kadar AKP li değildi şimdi AKP diye bağrınıyorlar.Millet ne yapıyor aç karnını doyuramıyor çoluk çocuk işsiz baktılar ki bu işte iş var hadi onlarda üye olmaya.Gerçekler çok farklı ucuzluk falan yok evet bir ucuzluk var insan hayatında ve karakterinde.Harçlar kaldırıldı dendi yalan adı değişti.Ayşe Fatma oldu siyaset öldü..

Tülay EKER 
 19.02.2013 18:06
Cevap :
Şu Ayşe Fatma oldu şeklinde özetlediğin "siyasi uyanıklık" üzerine bir yazı yazmak lazım.  20.02.2013 20:17
 

Kıymetli Kerim Korkut : Yani diyorsunuz ki üç muhalefet yavrunun canı feda olsun AKP ye,Siyaseti sevmiyorum, siyasetle ilgilenmiyorum.Konu sizin yanız olunca ucundan olsa dahi bir şeyler yazmak istiyorum.Birini al öbürüne vur, öbürünü al ötekine kondur.En iyi siyasetçi insanın ta kendisidir.Ben kendimi yönetme dikten sonra el gelmiş beni yönetiyor.Benim benliğim nerede kalıyor.Koyun oldum, kuzu oldum,şimdiyse dilsiz oldum,lal oldum.Siyaset sizin konunuz olduğu için yazınızın içindekiler birer gerçek,Sebzeyi akşam dikiniz üzerine fıs,fıs ile ilaçlayıp sabah toplayınız.Milletin türlü,türlü hastalıklarına sebebiyet veriniz.Bu Millet benden daha akıllı neden böyle olmuş düşünsünler.Selam ve saygılar sunuyorum..

Mehmet Burakgazi 
 19.02.2013 11:00
Cevap :
Ağlamak istediğim zaman gözlerimden yaş gelmedi.  19.02.2013 20:32
 

Aynen öyle! Artık Türkiye'nin GERÇEK aydınları, gerçekten "BİLİNÇLİ" olan ve vatan, milli birlik, bütünlük, özgürlük ve adalet duygularında samimi, dürüst, maskesiz ve yürekli kimlikleri oraya buraya serpilmiş bir şekilde bir başlarına ayrı gayrı durarak değil, BİR ARAYA GELİP, bir alternatif parti, bir birlik, bir bütünlük, BİR VARLIK oluşturmak ZORUNDA! Bunun bir gereklilik olduğunu hissetmeyenler ve bu yönde hareket etmeyenler de zaten yeterince bilinçli de değiller demektir. Selam ile...

Filiz Alev 
 18.02.2013 23:45
Cevap :
Bu toprağın sahipleri bin yıldır unuttukları vatanları için şafakla birlikte dağlara çıkacaklar. Bin yıldır doğdukları ve öldükleri Atuçuran bayırından Pelit deresini geçip koca öküzün unuttuğu yeşil yoncanın, kel tepeli sarıçamın yanına varacaklar. Milyonlarca kazma aynı anda milyonlarca yerde toprağa saplanacak.  20.02.2013 20:07
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 5245
Toplam yorum
: 13597
Toplam mesaj
: 282
Ort. okunma sayısı
: 664
Kayıt tarihi
: 21.09.08
 
 

Sadece sayfalarda kalan yazılar şaheser olsalar bile önemsiz ve anlamsızdır. İnsanlara ulaşan ve ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster