Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

29 Nisan '11

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
763
 

Akdenizden haberler...

 

Urla'da 23 nisan 2011 tarihinde engelli çocuklarımız için düzenlenen etkinlikte, denize levrek yavrusu bırakma, folklor gösterileri, oltayla uzağa kurşun atma yarışması gibi; etkinliklerin gerçekleşmesi sonrası; gece kalmasına çipura, karagöz vs balık avı için aynı gece Seferihisar'a geçtim. 

İzmir, Alanya, Manavgat, Side, 1800 metre Toros dağlarında alabalık avı ve Mahmutlar açıklarında jig ve yemli; lagoz, mercan, palamut, iri mezgit, lipsöz, derin su avımdan sonra; bu akşam 23.30 da kısmetse Adana'ya hareket ediyorum. Yarın 30 nisan 2011 tarihinde muhtemelen Arkadaşlarla Yumurtalık açıklarında minekop avı ve vs balık avı gerçekleştiriyor olacağım. 

Anamur (Mersin) arasındaki balık avımı aşırı yorgunluktan dolayı iptal etmek zorunda kaldım. Bura da beni davet eden değerli arkadaşlarımdan çok özür dilerim. 

Pazar günü ise Seyhan Barajında arkadaşlarımın organizatörlüğünde "Sudak" avı açılışını gerçekleştiriyor olacağım. 

Bu avım ile bu geziye son noktayı koyup İstanbul'a dönüş yolculuğum başlayacak. Tüm ayrıntıları ve detayları mayıs ayı içinde Allah kısmet ederse periyodik olarak yayınlayacağım. 

En kısa zamanda sizleri Ege ve Akdeniz bölgesinde geziye çıkaracağım! Şimdilik sağlıcakla kalınız... 

M.Talip Girgin 

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Merhabalar...Sevgili TALİP beyciğim..! :-) Evet malesef o tarihlerde bende "KIZILDENİZ" kıyılarındaydım... Desenize bizim memleketi kısa da olsa epeyce gezmişsiniz (ÇUKUROVA'yı) YUMURTALIK - SEYHAN BARAJ GÖLÜ - MERSİN.... Bari emekleriniz boşa gitmemiştir inşallah..! :-)) Bir balık tutkunu olarak biliyorsunuzdur herhalde..Dünya'nın en zengin deniz mahsulleri "KIZILDENİZ" dedir.. (Tuzluluk oranı %0,60) deniz suyu sıcaklığı (35-45-Derece-santigrat)- Bir nevi kaplıca suyu.. Halbuki AKDENİZ'in en tuzlu sahilleri İSKENDERUN KÖRFEZİ - BEYRUT'da (Tuzluluk %0,33) su ısısı ise (20-25-Derece) civarında... Tabii ki siz bende daha iyi bilirsiniz bu konuları.. :-) Size sonsuz sevgiler ve selamlar...ÇUKUROVA - ADANA'DAN.... :-) NECİP KÖNİ - ADANA / TR

Necip Köni - Adana / TR 
 20.06.2011 18:49
Cevap :
Estağfurullah Necip Bey, Kızıldeniz’i sizin kadar bildiğimi sanmıyorum ama balık popülâsyonu olarak çok verimli bir yer olduğunu daha önce yanılmıyorsam belgesellerden izlemiştim. Artı dalgıçların rağbet ettiği bir yer. Ancak son yıllarda sularımızda aşırı görünen (kurbağa balıkları da denir) balon balıkları, küresel ısınmadan dolayı Süveyş kanalından girerek Akdeniz’de ki balıklar üzerinde baskın bir tür olarak kıyılarımızı işgal etmişlerdir. Ekonomik değeri olmadığı gibi üstelik zehirli olan bu balıklardan kurtulmak için, Akdeniz balıkçıları suların soğumasını ve bu dehşet balıkların başka avcı balıklar tarafından yok edilmesini ummaktalar. Küresel ısınmanın daha ne gibi değişikliklere yol açacağı doğrusu insanlığı tedirgin ediyor. Mersin'i geç kaldığım için es geçtim ama Adana, Yumurtalık, Ceyhan, Seyhan çok güzeldi. Birkaç bölüm sonra oraya geleceğim kısmetse. Tekrar görüşmek dileği ile Selam ve saygılarımla...  21.06.2011 2:20
 

Rastgele::-)))

pirmete 
 30.04.2011 21:03
Cevap :
Teşekkür ederim büyük reis... Darısı diğer balıkçı dostların başına...:))  01.05.2011 15:49
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 433
Toplam yorum
: 1045
Toplam mesaj
: 121
Ort. okunma sayısı
: 784
Kayıt tarihi
: 07.01.07
 
 

Milliyet Blog’a hangi vesile ile kayıt olduğumu doğrusu hatırlamıyorum!  Bende birçoğunuz gibi ya..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster