Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

20 Haziran '16

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
99
 

Aklın yolu birdir

Aklın yolu birdir
 

Erol EVGİN


Erol EVGİN, Habertürk'te yer alan söyleşisinde "...okuma yazma bilmeyen, oyuna parmak basan bir kardeşimizle, 3 üniversite bitirmiş birinin birer oy hakkı olması adaletli mi geliyor size sorarım. Hiç hakça değil" demiş.

Kesinlikle haklı.

Nobel ödüllü bilim adamımız Aziz SANCAR'ın da, okuması yazması olmayan (veya olan ama) dünyadan bihaber, değil ülkenin kötü yönetilmesi, dünya yıkılsa umurunda olmayan, küçücük menfaatleri uğruna satmayacağı değeri bulunmayan zırcahile de bir oy hakkı verip bunu eşitlik, adalet, hak diye yutturan ve sömürücü, yağmacı, vurguncu düzenlerini rahatlıkla yönlendirebildikleri bu gibilerin oylarına dayanarak demokrasi maskesiyle gizleyip sürdüren oligarşik diktatörlüğü meşrulaştıran bu sistem yeryüzünün en büyük yalanıdır.

Konunun Erol EVGİN tarafından gündeme getirilmiş olması vesilesiyle aynı yöndeki görüşlerimizi dile getirmek üzere "Eşit oy hakkı eşitlik mi eşitsizlik mi" başlığıyla Milliyet Blog'da daha önce yayınlamış olduğumuz makalemizi anımsatmak istedik.

Lütfen aşağıdaki linki tıklayınız.

http://blog.milliyet.com.tr/esit-oy-hakki-esitlik-mi--esitsizlik-mi-/Blog/?BlogNo=527932

Kenan IŞIK

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Kenan Bey, bu ve buna benzer tartışmalar, Yakınçağ’da genel kabul görmüş ‘millet egemenliğini’ sıfırlamaktadır. Tıpkı daha önceki çağların soy esaslı ve de dini temsil egemenlik anlayışlarının sona erişi gibi. Zorunlu eğitim uygulamasının dünyada da bizde de Yakınçağ başlarında gündeme gelmesi de gösteriyor ki, eğitim kurumları ve de müfredatları büyük oranda beyin yıkamaya, ya da çağın değerlerini benimsetmeye yönelik olmuştur. Bu anlamda üç diplomanın da anlamı kalmıyor, akıl çağının yanlışlarını sorgulamayı gerekli kılar, çağın ezberlerini dayatmaz. Çağını sorgulamayan akla da akıl demek doğru değildir. Nitekim Mustafa Kemal’in “Biz cahil dediğimiz zaman, mektepte okumamış olanları kast etmiyoruz. Kastettiğimiz ilim, hakikati bilmektir. Yoksa okumuş olanlardan en büyük cahiller çıktığı gibi, hiç okumak bilmeyenlerden de hakikati gören gerçek âlimler çıkabilir” ifadesi de oldukça dikkat çekicidir. Görüşmek üzere, sevgi ve saygılar.

Rıza Üsküdar 
 21.06.2016 6:29
 

siz derdinize yanin benim iki oy hakkim var !!!

Newyorker 
 21.06.2016 0:41
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 432
Toplam yorum
: 639
Toplam mesaj
: 10
Ort. okunma sayısı
: 2542
Kayıt tarihi
: 16.05.07
 
 

Mülkiye mezunuyum. Emekli müfettişim. Ankara'da yaşıyorum. S'oligarşi isimli kitabı yazdım. Kitap..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster