Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

09 Nisan '18

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
158
 

Arayan Soranı Olmayanı Yine Arayan Soranı Olmayan Arar

Arayan Soranı Olmayanı Yine Arayan Soranı Olmayan Arar
 

Bazıları gerçekten bu konuda şansızdır. Sizde, istedikleri (aradıkları, beğendikleri) bir şey yoksa insanlar sizi aramazlar.

Bu da bir çeşit fakirliktir. Dilenciliğe giden fakirlik gibi bunun da kör kuyulara giden şekilleri vardır.

Ben çok popüler hem de çok yalnız biriyim. İşi yalakalığa vurursam kendimi pazarlarım bayağı da alıcım çıkar. Bunu kendime yakıştıramayıp onurlu olmaya kalkınca yalnız kalıyorum.

Her iki yolu da denedim. Birinde etrafımda yüzlerce kişi vardı, diğerinde hiç kimse; çünkü demek ki insanların aradıkları hiçbir şeyi bende bulamayacakları bir kişiyim.

Arayan soran olmuyor mu, oluyor; dikkat ettim benim gibi arayan soranı olmayanlar arıyor.

Ben de bundan sonra arayan soranı olmayanları aradım yalnızlıktan kurtuldum.

İstenmemenin tercih edilmemenin çaresi yok. Benim gibi arsızlığa vurup dalarsanız içlerine git demezler ama bir yerde öyle bir darbe yersiniz ki o âlemlerin (arkadaşlıkların, dostlukların) yakınından mezar yeri bile almazsanız.

Kimse yalnız kalmaz, herkese göre insan vardır. Kabul edeceksiniz; insanların bir kısmı sizden yukarıdadır ya da kendilerini öyle görüyorlardır. Hayatın gerçeği bu, gerisi lafı güzaf. Yok bunlar insan değilmiş de, kendilerini bir şey sanıyorlarmış da… Boş laf, hayat onların dediği gibi yürüyor mu, bitti!

Biz tercih edilmiyorsak bizim gibi tercih edilmeyenler de vardır, biz birbirimize yeteriz.

Burada sorun yukarıdakiler (kendilerini yukarıda görenler) değil, onları zaten saymıyoruz; tercih edilmeyenlerin gerçeği göremeyip gözlerinin hala yukarıda olması.

 

NAHİDE ÇELEBİ bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Kerim kardeşim,bu yazınızı hiç beğenmedim. Benim küçük kızımın deyişiyle kendinizi çok fazla eziklemişsiniz. Her insanın kafa yapısı ayrıdır, herkes birbiriyle uyuşacak diye bir şey yok. Kimisi benim gibi seçicidir, kafa yapıma uymayanlarla arkadaşlık etmem.Boş vakit geçiren,lüzumsuz konuşan, küçük dağları ben yarattım havalarına girenlerin yanına dahî yanaşmam. Herkesin kendine göre bilgisi görgüsü vardır. Asla kendini küçümseme, senin yaptığını yapamayanlar vardır meselâ. İnsanda gönül zenginliliğinin olmasıdır önemli olan. Robin Sharma Demiş ki "İnsanlar sen istediğin kadar hayatındalar, Göz yumduğun kadar dürüstler ve onları affettiğin kadar iyiler." Bu da başka bir bakış açısı. Ve madalyonun hep bir arka yüzü vardır unutma, kabul edersen benden sana abla tavsiyesi. Selâmlar gönderdim Sağlıcakla

SAHAFÇA 
 11.04.2018 21:37
Cevap :
Evet ya, arabesk hayatlar bize böyle satırlar yazdırıyor. Eziklik evet ama insanlığımı da biraz buna borçluyum.Yaşadıkça insan oluyoruz.Çok güzel değerlendirmişsin gerçekten.  16.04.2018 9:45
 

kerim korkut herkes senin yaptıklarını yapıyor ama göstere göstere değil..düzenli bi hayatın arkasına gizlenmiş neler var neler..mış gibiler..algı herşeydir ..kim gerçek..maskesi olmayan var mı..buna yukarıdakilerde dahil..benden sana tavsiye kadınlarda insanlarda işinde başarılı olan erkeği sever ..zekanı iş için kullan..parayı yöneten insanları yönetir..hayatın gerçeği..

savas barka 
 10.04.2018 10:03
 

Kerim Kardeş günaydın fakir fakiri zengin zengini arar bulur.Selam ve sevgiler sağlıklı mutlu günler.NAHİDE ÇELEBİ

NAHİDE ÇELEBİ 
 10.04.2018 7:47
Cevap :
"fakir fakiri zengin zengini arar bulu" Evet aynen öyle olur.  10.04.2018 18:16
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 5508
Toplam yorum
: 14089
Toplam mesaj
: 282
Ort. okunma sayısı
: 649
Kayıt tarihi
: 21.09.08
 
 

Sadece sayfalarda kalan yazılar şaheser olsalar bile önemsiz ve anlamsızdır. İnsanlara ulaşan ve ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster