Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

16 Ekim '11

 
Kategori
Tarih
Okunma Sayısı
210
 

Atatürk ile ürkütmek

Atatürk ile ürkütmek
 

Atatürk’ün İnsanlık tarihine mal olmuş cesaretini, nasıl ülkenin geleceği üzerinde esarete çevirdiniz! ‘’İstikbal göklerdedir’’ diyen bir liderin arşa yükselen anlayışından, nasıl böyle yerlerde sürünen bir yaşayış yarattınız! Çagdas uygarlığı hedef alan bir liderin vizyonundan nasıl böyle çagdisi bir vazife çikardiniz. Sürekli gelişmeyi, ilerlemeyi, kalkınmayı amaçlayan bir vizyon adamından nasıl böyle sönük, donuk, yitik bir vaziyet yarattınız! Her zaman aklı, mantığı, bilimi referans alan bir akıl adamından nasıl böyle akıl dışı bir alışkanlık kültürü çikardiniz. Bunu nasıl başardınız? ‘’Yurtta barış, dünyada barış’’ diyen bir adamın ülkesinde nasıl böyle iç savaş sersemliğini varabilecek senaryolar yarattınız! A dan Z ye değişimi öngören bir liderin ülkesinde değişimden yana her konuda nasıl böyle aciz kaldınız!

‘’Beni

görmek benim yüzümü görmek değil, benim fikirlerimi anlamaktır’’ diyen bir fikir adamından ideallerinden nasıl böyle heykeller yaratıp halkın hayallerini yıktınız! ‘’Bütün ümidim gençliktedir’ diyen bir gelecek adamının, gelecek özleminden nasıl böyle içi geçmiş bir gençlik çikardiniz!

 

Bir aksiyon ve ilerleme adamı olan Atatürk’ü; ülkedeki her gelişimin,değişimin,ilerlemenin önüne koyarak nasıl geri vites direksiyonuna oturtunuz.

 

‘’Sanatsız kalmış bir toplumun hayat damarlarından biri kopmuş demektir’ diyen bir liderin sanat anlayışından nasıl sadece heykellerini yapma sanrısı çikardiniz.

 

Bağımsızlık ve özgürlük benim karakterimdir diyen bir liderin özünden nasıl özgürlükten bağı kopmuş bir bağnazlık yarattınız. Sürekli, medeni dünyanın ruhuna işret eden bir lideri, nasıl mahf olmuş dünyalarınızın küçük menfaatlerine mahkum ettiniz.

 

‘’BENİM EN BÜYÜK ESERİM CUMHURİYETTİR’’ DİYEN BİR LİDERİN ESERİNİ, NASIL GENERALLER REJİMİ OLARAK TERSİNE ÇEVIRDINIZ.

 

Helal olsun size helal (!) Atatürk’ü tersinden anlamış zavallı generaller!

(m.ali şirin tarih ögrt)

 

Ayrıntıda gezinmek bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Sana helal olsun arkadaşım...

Şeyma Altıntaş 
 16.10.2011 13:34
Cevap :
teveccühüne teşekkür edrim değerli arkadaşım! iyi çalışmalar diliyorum!  16.10.2011 16:20
 

Mehmet Ali Bey. Konu ancak bu kadar öz ve bu kısa yazına rağmen ancak bu kadar çarpıcı işlenebilirdi... Nasıl yarattıklarını yaratanlara sormalı belki ama çıkar düzenine dayalı düzenlerinin bir gün sonu gelecek. İşte o zaman kendi yarattıkları enkazın altında kalacaklar. Biz görür müyüz bilemem, o kadar yakın gelecekte bunu beklemiyorum ama umarım bizim yetiştireceğimiz çocuklar gerçeğe ulaşma yolunda gereken çabayı göstererek onu yine layık olduğu yere, omuzlara koyar. Elinize, beyninize sağlık. Çok etkileyici idi...

Ayrıntıda gezinmek 
 16.10.2011 12:45
Cevap :
teveccühüne teşekkür edrim değerli arkadaşım! iyi çalışmalar diliyorum!  16.10.2011 16:20
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 125
Toplam yorum
: 86
Toplam mesaj
: 11
Ort. okunma sayısı
: 677
Kayıt tarihi
: 28.06.08
 
 

Kelebek için kanat neyse insan için kelime odur. (m.ali şirin) 1969 senesinde  Tunceli/ pülümürde..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster