Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

09 Eylül '17

 
Kategori
Eğitim
Okunma Sayısı
106
 

Ateistle Evlenmeyin Deniliyor; Yapmayın Etmeyin Aşkınızdan Verem Olduk!

Ateistle Evlenmeyin Deniliyor; Yapmayın Etmeyin Aşkınızdan Verem Olduk!
 

Hiçbir ateistin buna üzüldüğünü sanmıyorum, ver elini öpeyim diyorlardır. Bana ne ateistten şundan bundan ama bu ayrımcı ifade insanları rahatsız ediyor; yine evlenme ama böyle söyleme!

Benim merak ettiğim ateistle evlenen mi var, ateistle evlenen ateisttir herhalde. Artı o kişilerin böyle bir talebi olduğunu da sanmıyorum.

Bu ülkede insan olan herkesin hakkını savunmak durumundayız. Bazı kimseler öyle düşünüyor öyle inanıyor olabilirler, napalım yani.

Tabii ki kişilerin tek tek kendi şahsi tasarrufları olabilir ama insanlara şununla evlen bununla evlenme demeye hakkımız var mı bilmiyorum. Üstelik herkesten sorumlu devlet olarak.

Devlet vatandaşları arasında ayrım yapamaz; eğitim sistemine böyle ifadeler koyamaz. 80 milyon bu, içinde her türlü insan olabilir. Genelin istekleri doğrultusunda icraatlarınızı yaparsınız, marjinal guruplar da bir köşede yaşar giderler.

Sonra evlilik özel bir durum kişinin kendisine bırakılmalı.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Merhabalar Kerim Bey. "Ateistle Evlenmeyin" diyen kim? Ben bu zamana kadar hiç duymadım. Bunu devlet mi söylüyor, müfredat mı söylüyor, dindarlar mı söylüyor?.. Her kim söylemişse söylesin, o konuyu geçelim. Eğer gönül bir ateiste düştüyse, pekala ateistle evlenilir. Buna kim karşı koyabilir ki? Gönül ferman dinler mi? Dinlemez! Ne derler "gönül düştü bir boka, o da misk gibi koka" Selam ve dualarımla.

Recep Altun 
 10.09.2017 0:07
Cevap :
Efendim insanların bireysel olarak bu meyanda kendi düşünceleri olabilir. MEB yeni müfredatında böyle ifadelere yer verildiği yazıldı çizildi.Ama siz öyle bir cevap vermişsiniz ki onların kisi boş.  13.09.2017 20:59
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 3689
Toplam yorum
: 11113
Toplam mesaj
: 281
Ort. okunma sayısı
: 686
Kayıt tarihi
: 21.09.08
 
 

Sadece sayfalarda kalan yazılar şaheser olsalar bile önemsiz ve anlamsızdır. İnsanlara ulaşan ve ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster