Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

12 Haziran '07

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
758
 

Avlayan avlanır

Avlayan avlanır
 

Bu söz magazin haberlerinde bir türlü gündemden düşmüyor!

Loğusa avcılarından sonra birde bu çıktı başımıza..!

Yapan kadın... Yakınan da kadın!.. Bir kadının, kadına yaptığı bu kötülüğü bir erkek kendi hemcinsine yapar mı bilmem?

Kadın, ‘’arkadaşımın aşkısın ‘’demez bu yüzden. Kazanmanın verdiği sarhoşlukla kör olan kadın, bir gün başka bir kadın tarafından aynı şeye maruz kalacağını neden düşünmez? Anlamış değilim.

Gönlü kırık erkek karşı tarafa yaklaştığında başı okşanıyorsa eğer hemen tuzağa düşüp, avlandığını fark etmeyebiliyor.

Zannediyor ki iyilik için. Hayır! Aksine bu kılıf altında bile, bile fırsatlar değerlendiriliyor... Ağlayan bir erkeği aklı sıra teselli etmeyi düşünmekle başlayan bu ilişki birde bakmışsın cinselliğe dayanıyor ve sanılıyor ki aradığı o.... Ama değil!Bu sadece bir açlığı doyurmak oluyor, doyunca da gözler açılıyor tabii... sadece yemeği gören gözler bu kez ayrıntılara takılmaya başlıyor.. ama geç kalınmış, giden gitmiş, gelen de postu sermiş olarak... Bir süre sonra o postu seren gidenlerin kervanına katılacak, haberi yok!

Ne erkek kadının arkadaşı, ne de bir kadın erkeğin arkadaşı olabilir! Sadece konuşuyor olabilirler...... Arkadaşlıksa başka bir şeydir... Geçmişi, anıları, paylaşılmış ortak bir yaşamı varsa vardır arkadaşlık. Erkek; ya arkadaştır ya da ;sevgili olma namzedidir.

Okuduğum bir yazıdan alıntıyla; Türk toplumunda daha doğrusu müslüman bir toplumda erkek, ancak bir kadın tarafından beğenilirse onunla beraber olabilir , erkek seçilirse bir adım atar yani.... Bakmayın erkeklerin’’ben seçtim’’ demesine .... Onları dinleyen başka erkekler bilir aslında gerçeği!!
Yıkılan ilişkilerin üstüne arkadaşlık bahanesiyle başlayan bir ilişkiyi hemen kurmayın!

Ne arkadaşlık aşka, ne de aşk arkadaşlığa dönüşür çünkü, bunları birbirine kılıf yapamazsınız .Ya aşıksınızdır ya da arkadaş! Evli bir erkeğin sorunlarını başka bir kadın niye çözmeye çalışsın ki?. Kısacası ;''Arkadaşım ''diye yaklaşıp niyeti bozarsanız yanılırsınız!

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Psikolojiisi bol bir yazı.Yalnız,erkeklere bu yazı,bir numara bol gelebilir.Şu yaşanan kısa döngüler içinde arkadaşlık kavramı,pek yüzeysel.İrdelemek şart,dediğiniz gibi..Bunu yapanların çoğu da maalesef kadın.Bizim dilimizde,''Kapılıveriyorlar'' dii mi?Saygılar,selamlar..

Muzaffer Cellek 
 14.06.2007 7:17
Cevap :
Evet bu yazımı yaşanan bir gerçek için yazdım..sitemde yayında ..birileri okusunda dersini alsın diye...!..okumuşlardır inşallah..Sağ olasınız..paylaşımınız benim için önemli..  14.06.2007 11:27
 

Sevgili Gülden hanım, sağlam bir yazı olmuş. Kadının neden hem cinsini suistimal ettiğine akıl sır erdiremedim. Belki aranılan olma isteği, belki güçlü olma isteği; ama akıl sağlıklarının pek yerinde olmadıgını sanıyorum bu kadıınların . ELERİNİZE SAĞLIK...

Portakal Çiçeği ve FISILTI 
 12.06.2007 21:33
Cevap :
Değil mi ya!!!sanki erkek kıtlığı var;))  12.06.2007 22:22
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 285
Toplam yorum
: 589
Toplam mesaj
: 149
Ort. okunma sayısı
: 1290
Kayıt tarihi
: 09.12.06
 
 

Zonguldak doğumluyum. AÖF Mezunu olup, üç çocuk annesiyim. İki de torunum var. Şiir, doğa yürüyüş..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster