Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

08 Mayıs '07

 
Kategori
Sivil Toplum
Okunma Sayısı
2103
 

Ben adayım

Ben adayım
 

Sivil toplum kavramı pek çok düşünür tarafından değişik şekillerde yorumlanmış, bu kavramı Hegel bildiğimiz anlamda ilk defa kullanmıştır.

Sivil toplum; devletin düzenlediği alanların ve toplumsal ilişkilerin dışında kalan, devletin denetiminde olmayan bütün alanların olduğu yerdir. Politik toplum ise, toplumsal düzenlemelerde devlet gücünü kullanabilmeyi ifade eder. , insanların gönüllü bir biçimde katıldığı, amaç açısından karmaşıklık içeren bir örgütlenmedir sivil toplum. Politik toplumun dışında, politik toplum tarafından belirlenmeyen, ancak hareket olarak politik topluma etkide bulunan bir yapılanmadan söz ediyoruz. Politik toplum ve sivil toplumun iç içe girdiği alanlar olduğu gibi , her iki toplumunda bir birlerinden ayrı alanlarının olduğunu da biliyoruz.

Yıllardır çeşitli sivil toplum örgütlerinde çalışıyorum. Yönetimlerinde görev aldıklarım da oldu. Sivil toplum ve politik toplum birbirine karşı iki güç gibi görünse de, demokratik süreçte birbirini tamamlayan iki yapılanmadır. İçinde bulunduğum toplumdan bir diğerine yatay geçiş yapma kararımı vereli uzunca bir süre oldu. Bu kararımı yaşama geçirme süreci ise, bu gün başlıyor.

Lafı çok uzattım biliyorum. Bu gün devletteki görevimden, 22 Temmuz 2007 tarihinde yapılacak Milletvekili genel seçimlerinde, milletvekili adayı olmak için ayrıldım. 6 Şubat tarihli yazısında M. Kemal Öztürk “Aday Olun “ demişti. Ben aday oluyorum. Tüm Milliyet Blog Ailesinin de desteğini bekliyorum.

Atatürk Devrimlerinin tartışıldığı, Cumhuriyet kazanımlarının yok edilmeye çalışıldığı, İkinci Cumhuriyet söylemleri ile halkımızın kafasının karıştırılmak istendiği( ki bunların cumhuriyetle değil. Atatürk ile sorunları var. Atatürk’süz bir cumhuriyet özleminin adıdır ikinci cumhuriyet) bu çok özel günlerde her Türk aydının yapacağı ve yapması gerektiği gibi; ülkemizin üniter yapısından yana ve ulus devlet anlayışına sahip bir partiden aday olacağım.. Dilerim Yüce Türk Ulusu da tercihini, bu yönde kullanır ve bağımsızlıktan yana, ulusalcı, özgürlükçü partilerin seçilmesi yönünde karar alır.

Verdiğim bu kararı 29 Ocak 2007 tarihinden bu yana, havacılık ve sivil toplum alanlarında yazılar yazdığım ve ilgi gördüğüme inandığım Milliyet Blog Ailesi ile de paylaşmak istedim. Hepinizin destek ve yardımlarına gereksinimim var. Seçimin tarihi ne olursa olsun, hepimiz bu seçimin önemini biliyoruz. Sandıklara mutlaka gitmemiz gerektiği konusunu çevremize hatırlatalım. Unutmayalım ki, Nasyonal Sosyalist Parti de Almanya da halkın oyları ile yani seçimle işbaşına geldi ve sadece Almanya’nın değil dünyanın başına bela oldu. Hem de seçimler de aldığı % 30 un biraz üzerinde bir oy oranı ile.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

değerli talip kardeşim, hayal bile edilemeyecek bu günleri yaşamanın acısını, ulusal kurtuluş savaşımızı başaranlar da yaşamışlardır muhakkak. ikinci ulusal kuruluş savaşımızda bir kuvvacı olarak cephe önüne çıktığınız şu günlerde, yanınızda olmanın gururu yaşıyorum. haklı davamızın demir yürekli bir savunucusu olarak, aydınlık ve tam bağımsız yarınlarda el ele, yürek yüreğe olacağımızı biliyor, size engin başarılar diliyorum. çetin imir

çetin imir 
 04.06.2007 21:31
 

Milletin iradesinin tecelli ettiği yer olan yüce meclise sizin gibi yurtsever, çalışkan ve korkusuz bir yüreğin aday olması beni hem umutlandırdı hem de gururlandırdı. Kıymetinizin biz seçmenler kadar önceki merciler tarafından da dikkatle değerlendirilmesi umuduyla yolunuz açık olsun diyorum. Sevgiyle.

MEHMET NUR TANISIK 
 02.06.2007 16:48
 

Halkımızın tercihleri umarım sandığa doğru yansır. Sizi destekliyor ve şimdiden zor görevinizde başarılar diliyorum... Cezmi Gündoğan

Cezmi Gündogan 
 02.06.2007 14:11
 

Ülkemizin bu zor günlerinde Atatürk ilke ve devrimlerini taviz vermeden savunan, ulusalcı, çağdaş ve çalışkan insanların milletvekili olması en büyük isteğimizdir. Kendilerini destekliyoruz. Saygılarımla.

Burak KAPTAN 
 01.06.2007 14:54
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 182
Toplam yorum
: 1287
Toplam mesaj
: 348
Ort. okunma sayısı
: 2308
Kayıt tarihi
: 29.01.07
 
 

10 Kasım 1954 tarihinde doğdum. Sosyal Hizmet Uzmanıyım. Pilotum. (ultralight licence no:151)..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster