Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

26 Haziran '07

 
Kategori
Haber
Okunma Sayısı
422
 

Bıktım artık!!!

Bıktım artık!!!
 

Bıktım artık insanların bencilliğinden ve görgüsüzlüğünden, benmerkezci olmasından ve ayrıca herkesin ama herkesin kendini birşey sanmasından. Şöyle bir hışımla uzanıp bu kendini bilmez insanları, hayatlarının akıp geçtiği bir aynanın önüne atmak istiyorum. Kendilerini gördükleri dev aynasından vazgeçip, gerçek hayat aynasını izlemeye mecbur olurlar belki...
Şiddet diyoruz, aman çocuklarımız diyoruz... Maşallah her pislik, her yerden adeta fışkırıyor. Utanma yok, vicdan yok, rezillik diz boyu... Ne yapmalı artık? Buyrun pisliğinizde boğulun siz deyip, bu ülkeyi arkana bakmadan terk mi etmeli?
İlçelerde kız öğrencilere tecavüz ediliyor, seçim için neredeyse savaş ilan edecek partililer, önüne gelen üsteğmen tokatlıyor, vurguncu-hortumcu baştacı ediliyor, daha 3 ay kadar önce çocuk tecavüzü gündemdeydi ne oldu sanıklar, bilen var mı?
Haber okumamak, izlememek için direniyorum. Çünkü bu kadar kendini bilmezliği, cahilliği, bu çağda bile ortaçağ karanlığından daha geri görüntüleri izlemek istemiyorum. Beynim ve yüreğim redediyor bu durumu.
Neden bu kadar kızdım?
Mehmetçiklerimiz ve emniyet mensubu görevlilerimiz doğuda yeri gelip şehit olup, yeri gelip gazi olurken, canla başla ülkemi korumaya çalışırken, her yerden şehit haberleri gelirken, gencecik bedenler toprağın altına girerken, kendini bilmezin biri bir üsteğmene tokat atıyor!!!!
Efelenen, dayılanıp, horozlanan; ağalar, beyler, beycikler!!!! Makamlara, mevkilere güvenip kendini bilmeyen acizler!!!
Buyrun sizi doğunun dağlarına alalım, bir efelenin bakalım, orada görelim sizi, kaçacak sıçan deliği aramadan önce!!!!

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Her gün her saat bende bunu düşünüyorum. Acaba gitmelimiyim? diyorum kendi kendime.Sonra bakıyorum.Burası benim vatanım,burayı çok seviyorum.Ben bir yere gitmeyeceğim sizde gitmeyin.Bütün bu pislikler bitecek.Biz değil,vatanı olmayanlar gidecek bu ülkeden.

Merve Yağlı 
 01.07.2007 7:17
Cevap :
Sevgili Merve,Sen bakma benim kızmama:)Hiçbir yere gitmeye niyetim yok.Sevgiler.  02.07.2007 8:24
 

Günü gelir çarh düzüne çevrilir, günü gelir hesabınız görülür, günü gelir sualiniz sorulur: Beyler bu vatana nasıl kıydınız?

yeşilsoğan 
 28.06.2007 11:35
Cevap :
İşte o sorunun sorulacağı gün hiç gelmesin...olmaz mı?  28.06.2007 11:49
 

Duyarlılığın en çok ihtiyaç duyulduğu bu günlerde (hangi zaman ihtiyaç olmadı ki diyeceksin) buralarda kal olur mu? Hoşçakal

kevser şekercioğlu akın 
 28.06.2007 8:24
Cevap :
Arada bir gelir bana böyle:)Yoksa meydanı kimselere bırakmaya niyetim yok.Sevgiler.  28.06.2007 11:30
 

Kaba bir tabir olacak belki ama "al benden de o kadar" yazdığınız her bir satırın altına bende imzamı atıyorum. Fazlası var eksiği yok. Güzel ülkemiz ne hale geldi. Nereye gidiyor diyen de yok dur diyen de. Sözde bizi yönetenler de kendi can (Pardon cüzdan) dertlerinde. Hortumcusu, tecavüzcüsü, ahlaksızı densizi hepsi var. Ceza yoooookkk olmayacak ta. Ama masum insanlar ne durumda? Son blogumu okursanız sevgisizliğe, kimsesizliğe, yersiz yurtsuzluğa küçük bir örnek göreceksiniz. Elinize sağlık çok güzel özetlemişsiniz. Sevgilerimle.

Abla 
 27.06.2007 22:25
Cevap :
Teşekkürler.Şimdi hemen okuyorum:)sevgiler.  28.06.2007 11:30
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 265
Toplam yorum
: 1206
Toplam mesaj
: 135
Ort. okunma sayısı
: 626
Kayıt tarihi
: 15.01.07
 
 

1974 İstanbul doğumluyum. Yüksekokul mezunuyum. Bursa'da yaşıyorum. Her zaman yazıp defterler, aj..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster