Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

29 Kasım '15

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
1001
 

Bir çınar daha göç etti bu dünyadan

Bir çınar daha göç etti bu dünyadan
 

Görsel alıntı


İnsanın yüz yüze, göz göze, söz söze gelmediği, sadece bilgilendiren, derinden derine düşündüren yazılarından dolayı gıyaben tanıdığı bir insana  sadakatli sevgi ve saygı duyması bir başka duygudur.

Tatlı ve yararlı meyveli bir çınar daha bu han dünyadan esas dünyaya göç etti.

Civan yaşımdan beri kıdemli ( duayen ) gazeteci Rahmetli Hasan Pulur’un bilgilendiren, derinden derine düşündüren, “ kıssadan hisseli, Olaylar ve insanlar “ başlıklı yazılarını daima takip ederdim.

Bu gün bu acı haberi öğrendiğimde sanki onunla yüz yüze, göz göze, söz söze gelmiş, yakından da yakın birini kaybetmiş gibi üzüldüm.

Her derdin devası bulunur da ölümün çaresi bulunmaz. Gün geldi, vakit doldu bu hayali dünyaya gelen her can  gibi Sayın Hasan Pulur'da esas dünyasına kavuştu.  

Milliyet Gazetesi yazarı, sade sözlü kıymetli Hasan Pulur’a Yüce Allahtan rahmet diliyorum. Allah onu cennetiyle sevindirsin. Yakınlarına sabır diliyorum.

 

 

Kıymetli okurlarımıza saygılar sunuyorum.

Mehmet BURAKGAZİ / MERSİN

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Mehmet abim bu güzel değerli insanları zamanı gereği tek tek kaybediyoruz, demirin tuncuna insanın puştuna kaldık, yattığı yerler ışık olsun, duyarlılığına sağlık selam ve saygı ile.

Nizamettin BİBER 
 05.12.2015 12:24
Cevap :
Kıymetli yazarımız Sayın, Nizamettin BİBER Rahmetli Hasan Pulur derin ve düşünceye sevk eden yazılarıyla Trk Basınına çok şeyler kattı. Biz okurlar onun yazılarını okuyarak büyüdük." Olaylar ve İnsanlar" bilgi deryası gibiydi.Yüce Allah rahmet eylesin, cennetiyle sevindirsin.Teşekkür ediyorum.Saygılar sunuyorum. Sağlık ve mutluluk diliyorum.  05.12.2015 22:00
 

Değerli Yazarım, sevgili dostum Burakgazi, gazeteciliği kitabına göre uygulayan, saygı dilinin sınırlarından çıkmayan, yaptığı haberlerde insan onuruna, ülke menfaatlerine önem veren, eğitici, öğretici gazeteci, hemşehrim Hasan PULUR'u hiç unutmayacağım. Toplumun yüreğinde taht kuran bu muhteremin, eminim ki, ebedi istirahatgahı nurlu olacaktır. Saygı ve selamlarımla. Refik

Refik Başdere 
 02.12.2015 21:17
Cevap :
Kıymetli yazarımız sayın Refik Başdere: Aynen yorumunuzda yazdığınız bütün vasıfları taşıyan bir yazarımızdı.Yüce Allah rahmet eylesin,cennetiyle sevindirsin.İnanıyorum ki arkada kalanların ona olan bu sevgisi ona orada çok yararlı olacaktır.Saygılar sunuyorum.Sağlık ve mutluluk diliyorum.  03.12.2015 18:22
 

Merhabalar Mehmet Bey. Rahmetli Hasan Pulur'un vefatına ben de çok üzüldüm. Çünkü, her milliyet gazetesi aldığım da özellikle takip ettiğim bir köşe yazarıydı. "Olaylar ve İnsanlar" başlıklı köşesinde çok güzel yazı ve makaleleri olurdu. Cenab-ı Hakk'tan kendisine rahmetiyle muamele eylemesini, ailesi ve yakınlarına sabr-ı cemil ihsan eylemesini niyaz ederim. Toprağı bol, makamı cennet-i ala olsun inşAllah. Selam ve dualarımla.

Recep Altun 
 02.12.2015 10:13
Cevap :
Kıymetli yazarımız Sayın KÖSEOĞLU: Evet, Rahmetli Hasan Pulur'a olan sevgi,saygı Milliyet gazetesinin devamlı okurları olduğumuzdan da kaynaklanıyor.Evet,"Olaylar ve İnsanlar" başlığı " aklımızda silinmeyecek bir nişane olmuştu. Tüm yazıları bilgilendiren,düşündüren önemli yazılardı.Allah rahmet eylesin, cennetiyle sevindirsin.Saygılar sunuyorum.Hep sağlığınızı, daima mutluluğunuzu diliyorum.   02.12.2015 13:53
 

Ben de "Olaylar ve İnsanlar"ın müdavimiydim. Çok değerli bir insandı. Allah rahmet eylesin; mekânı cennet, toprağı bol olsun. Sabır ve selametle.

Ata Kemal Şahin 
 02.12.2015 7:26
Cevap :
Sayın Ata Kemal Şahin: Evet, Rahmetli Hasan Pulur'un yazılarını okumakla bu günlere geldik.Sade sözlüydü. Anlayana bir anlamayana ha vil, ha vil der gibiydi.Olaylar ve insanlar başlıklı yazıları insanı derinden düşündürürdü.Allah rahmet eylesin,Cennetiyle sevindirsin.Saygılar sunuyorum.Sağlık ve mutluluk diliyorum.  02.12.2015 8:53
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 608
Toplam yorum
: 7072
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 2116
Kayıt tarihi
: 12.04.12
 
 

Bingöl'de, Baharın son ayında, ikindi üzeri un ambarı (kiler) arkasında, ebesiz, hemşiresiz, Emin..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster