Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

21 Ekim '17

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
397
 

Bir Dünya Görüşü

Bir Dünya Görüşü
 

Bütün dünya görüşleri, insanlığa kendi görüşünü benimsetmek için, bölge bölge insan yapılarına göre kendi görüşlerini ortaya koyarak, resmi veya gayri resmi olarak kendi görüşünde olan kendi milletinden bir insan haline getirmek için uğraşmaktadırlar. Bunun için psikolojik ve fiziksel bir savaş verilmektedir. Peki milli ve manevi değerler etrafında kenetlenmeye çalışan, bunu davası bilen kişiler kendi görüşlerimizi nasıl ortaya koymalıyız? Evet, insan yapısına göre görüşünden tavizsiz şekilde ama kendi görüşünden olsun veya olmasın herkesin sıkıntılarını, özelliklerini ve seviyelerini bilerek ortak bir payda da birleştiren bir yol bulması gerekmekte değil midir? Eğer sizlerde benim gibi “Evet!” olması gereken budur diyorsanız, günümüzle tarihin tecrübelerinden harmanlayarak ortaya koyduğum acizane fikirlerimi anlatmaya çalışayım;

     Çocuklara, gençlere ve yetişkinlere yani yaş gruplarına göre ayrı ayrı hitap edecek, onların dil, ihtiyaç ve meselelerini çeşitli biçim, araç ve tekniklerle anlatabilmek gerekir.

     Bulunduğumuz çağa göre en çok kullanılan basın, yayın ve haberleşme araçlarını, ulaşmak istediğimiz kesimin ihtiyaçlarına göre seçmeli ve en iyi şekilde kullanmak gerekir.

     Kendi benliğinden taviz vermeden dosdoğru yürürken tüm nesillere hitap etmenin yanında, yetiştirerek doğru hedeflere doğru istekle ve samimiyetle götürebilmelidir.

     Kendi görüşünü eksiksiz ve tam şekli ile hak olduğunu, hakkın yolunda olduğunu açıkça ifade etmelidir.

Hepimiz açıkça görüyoruz ki, haklı davalar, doğru fikirler ehliyetsiz kişilerce başarısız duruma veya daha iyi olması gerekirken kendisini ve görüşünü yerinde saydırmaktadır. Haksız davalar, bozuk görüşler ise güçlü kişiler ve kadrolar elinde yol alarak büyümektedir. Bu büyüme de insanı tanımalarından, eğitimlerinden kaynaklanmaktadır. Milliyet ve maneviyatla yoğrulmuş bizler ise, ne yazık ki insanı tanımıyor ve kendimizi eğitemiyoruz. Son yıllarda söylenen ekonomik gelişmenin yanında batı sempatisinin temel sebebi budur. En büyük hatayı da gençler konusunda yapıyoruz. Gençler bir milletin en dinamik, en enerjik, en kuvvetli insan topluluğudur. Gençleri doğru tanıma ve eğitme demek bir milletin yükselişi demektir. Ne yazık ki bizden çok din ve devletimizin düşmanları bunu anlamış ve bizim gençliğimizi kendi emellerine alet etmek üzere basın, film, dizi vs. kullanarak kandırmaktadır.

Ülkemizde ve sınırlarımızda son zamanlar da meydana gelen olaylar bize tekrar bu gerçekleri hatırlatmalıdır. Unutmamalıdır ki, hak olduğuna inandığımız görüşleri kendi milletimize tam manasıyla aşılayabilirsek, Türkistan’da, Kazakistan’da, Türkmenistan’da, Azerbaycan’da, Filistin’de ve Bosna’da … dünya görüşümüz olarak ifade ettiğimiz, dedelerimizin bağlı kalarak, cihan devleti kurduğu bu özelliklerle yoğrulmuş bir Türkiye bekleyen milyonlarca insan vardır.

http://www.ilimtagi.com

http://www.instagram.com/halil_ibrahim_arvas/

http://www.twitter.com/hi_arvas

http://www.facebook.com/hi.arvas

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

İç geçirerek, sevinçle hüzünün karıştığı duygularla okudum.İlk yazınızı okuyunca, merak ve heyecanla okudum. Tüm yazılarınızı okumam gerektiğine ve takip edilmeniz gerektiğine inanıyorum.

Bozkurt 
 31.10.2017 23:28
 

Yazınız fikir dolu olmakla ile birlikte imla kuralları bakımından daha dikkatli olunabilirdi.. Lakin fikir dünyamı genişleten bir yazı olmuş.. Tebrik eder, arz ederim..

Abdülhakim keleş 
 31.10.2017 23:01
Cevap :
İmla kurallarına daha da dikkat etmeye çalışacağım. Tenkit ve tahlilinizden dolayı teşekkür ederim..  06.11.2017 8:42
 

Kaleminize sağlık..

Osman Öğmen 
 31.10.2017 22:49
 

Öncelikle tebrik etmek istiyorum, bu konuyu ele alan çok fazla yazar olmasıyla birlikte, farklı bir tarzda ele alan kişi sayısı yok denilecek kadar az olabilir. Siz farklı bir biçimde hazırlayarak zihinlerde bir görüntü oluşmasını sağlamışsınız. Bu şekilde devam ederek sürekli kendinizi geliştireceğinize inanıyorum. Fakat genç de olsa, yazarlarımızın sürekli güncel Türk Dil Kurumu kurallarına dikkat ederek yazı yazmaları, yetenekle gelen güzel içeriklere bir de estetik katmış oluyor. Bu hataları en az seviyeye getirdikten sonra, eleştirmek için kişilerin kendini baya bir zorlaması gerekiyor herhalde. Tebrikler, efendim. Saygılarımla.

Reznov Golubakov 
 23.10.2017 13:31
Cevap :
Türk Dil Kurumu kurallarına daha da dikkat etmemiz gerektiğini hatırlatmanızın yanın da, konuları farklı bir tarzla ele almamızın faydalı olduğunu söyleyerek, destek ve yol gösterdiğiniz için çok teşekkür ederim.. Saygılarımla..   23.10.2017 19:25
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 10
Toplam yorum
: 30
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 345
Kayıt tarihi
: 18.10.17
 
 

"Genç Arkadaş" Kitabının Yazarı ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster