Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

18 Haziran '07

 
Kategori
Kişisel Gelişim
Okunma Sayısı
431
 

Biz değerliyiz..!

Gençlik yaşamın içinde bir süreç değildir, zihnin bir durumudur. İnsanlar sadece fikirlerini terkederek ve gençlik bilinçlerini kaybederek yaşlanırlar. Seneler cildi kırıştırır, ancak hevesten vazgeçmek ruhun kırışmasına neden olur. Şüpheleriniz, korkularınız ve umutsuzluklarınız kadar yaşlısınızdır. Genç kalmanın yolu inancınızı, kişsel güveninizi ve umudunuzu genç tutmaktır.. L.F.PHELAN

Siz, kendi ruh ve beden sağlığınız için ne yapıyorsunuz? Kendiniz için yeterince kaliteli zaman ayırabiliyor musunuz?

Gün içerisinde, kendimize ayırdığımız otuz dakikalık bir zaman dilimi bile, ruh ve beden sağlığımız için büyük bir yatırımdır.Kendimize ayırdığımız zaman içerisinde, egzersiz yapabiliriz, hava şartları uygunsa doğa sporları (yürüyüş, koşu, bisiklete binmek, yüzmek, v.b.) yapabiliriz. Ruhumuzu dinlendirecek tarzda müzik dinleyip, kişisel gelişim kitapları okuyabiliriz. Gece yatağımıza girmeden, yarım saat önce ılık bir duş alıp, çevremizdekilerden kısa bir süre kopup, hiçbir şekilde iletişime girmeden, kendi iç dünyamızla başbaşa kalabiliriz.

Bu yukarıda bahsettiğim kişisel rahatlama alternatifleri, ruhumuzu ve bedenimizi yenileyip, yeniden yapılandırabilmemiz için uygun yol göstericilerdir.Hepimizin sadece tek bir hayatı var.Ve ne kadar süreceğini öncesinden tahmin edebilmemiz mümkün değil. Umarsızca geçirdiğimiz bir dakikayı bile, başa sarıp yeniden değerlendirebilme gibi bir şansımız yok.

Kendinize zaman ayırmak, kişisel sorumluluklarınızı bir kenara atarak çevrenize karşı bencilce bir tutum içerisinde girdiğiniz anlamına gelmez. Kendi içsel gelişiminizi zenginleştirmek ve beden sağlığınızı korumak adına, toplum içerisinde sizi daha fazla doyuma ulaşmış, çelişkilerinden arınmış, huzurlu ve sevgi dolu bireyler haline getirir.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Gerçekten bu güzel bir hatırlatma insanın kendi adına,ama ben şimdi bunları bir süre erteleyeceğim, temmuz sonunda ikia ay oalacak oalan alçım ayağımdan bir çıksınondan sonra fizik tedavi ondan sonra kendime çeki düzen vermem gerekecek..kendine iyi bak en derin sevgi ve saygılarımla..

Mehmet EREN 
 13.07.2007 11:57
Cevap :
Geçmiş olsun sevgili Mehmet,sana acil şifalar diliyorum.  13.07.2007 12:23
 

Size yapmış olduğum yorumda bir kelime hatası yaptım. Düzeltmek istiyorum. Yorumumdaki " planlarımıza" diye başlayan cümlemde "yüklememiz" değil "yüklemememiz" olacaktı.

Özkan Salman 
 19.06.2007 20:46
 

Sayın Dolmakalem!!! Biraz Polyanna gördüm sizi.... Polyanna ilkesine göre, insanlar, kendilerinin iyi şeylerle (Müzik dinlemek, kitap okumak gibi), hoş kişilerle birlikte bulunduklarını, güzel deneyimler yaşadıklarını düşündüklerinde ve kendilerini daha iyi hissederler. Pardon ama sizin Bankacılık ve Finans sektöründe olduğunuz doğru ise ve İstanbul'da yaşıyorsanız bu söylediklerinizi nasıl yaptığınızı merak ediyorum????? Yani bu yazdıklarınız sadece sözde mi yoksa özde de var mı????

NURHAN AKYOL 
 19.06.2007 16:57
 

İnsanın kendine zaman ayırması için sanki özel bir sürü koşulun bir araya gelmesi gerekirmiş gibi düşünülüyor. Gerçektende yazdığınız gibi bunun için yarım saat bile yeterli!

Neslihan Cangöz 
 19.06.2007 16:42
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 60
Toplam yorum
: 255
Toplam mesaj
: 43
Ort. okunma sayısı
: 1925
Kayıt tarihi
: 14.06.07
 
 

22.06.1970, İstanbul doğumluyum. Finans sektöründe çalışıyorum. Sanata ve edebiyata büyük ilgi duyuy..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster