Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

16 Ocak '07

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
1193
 

Blog-komik haberleri

Blog-komik haberleri
 

1 Milyonuncu Blog Yazarı

Milliyet Blogdaki yazar sayısı 990 bini aştığı gün duyurulan 1 milyonuncu blog yazarına büyük bir ödül verileceği haberinden sonra blog yazarları sayısında görülen ciddi azalma şaşkınlık yarattı. Birkaç gün içinde üye sayısı 950 binin altına düşmesi son zamanlarda değişik yerlerden blog yazarı transferleri yapan rakip gazete ile ilgili dedikoduları gündeme getirdi. Ayrılanların farklı gruplardan olması bu iddiaları zayıflattı. Konuyla ilgili açıklama yapan bir uzman bu azalmanın yeniden kayıt yaptırarak 1 milyonuncu olmak isteyen eski üyelerin ayrılmasından kaynaklandığını söyledi.

Yılbaşı partisi Hazerfan’da

Blog yazarları yeni yılın ilk Cumartesi akşamı Hazerfan alanında yapılacak yılbaşı partisine davet edildiler. Çeşitli blog gruplarının organize ettiği alternatif partinin ise Olimpiyat Stadında yapılacağı söyleniyor.

Futbol blogcuları buluştu

Fenerbahçeli, Galatasaraylı ve Beşiktaşlı blogcuların dostluklarını herkese göstermek için yaptıkları toplantıdan sonra yazdıkları bloglarda birbirlerine daha çok saldırdıkları belirlendi.

Blog Nobel’i bu yıl da bize gelmeyecek

Yıllardır sürekli olarak iki blog yazarımızın adı geçmesine karşın Blog Nobel’inin bu yıl da Uzak Doğu’ya gideceği belli oldu. Japon veya Çinli bir blogcu Nobel’i alacak.

Blog güzellik yarışması ertelendi

Magazin blogcularının öncülüğünde blogcular arasında düzenlediği güzellik yarışması kadın blogcuların derneklerinin tepkisi nedeniyle ertelendi. Erteleme, son günlerde bloglarında yarışmada iddialı olduklarını yazan genç blogcuları üzdü.

Köşe yazarlarına tepki

Köşe yazarlarının blog yazarlığına kabul edilmesine tepki sürüyor. Gazetelerindeki köşe yazılarını sürdürürken blog yazarlığı da yapan köşe yazarlarının ikisinden birini tercih etmeleri isteniyor. Bir grup blog yazarı dün Sirkeci postanesinden gönderdikleri e-maillerle köşe yazarları köşelerine dönene kadar blog yazmayacaklarını duyurdular. Geçen yıl Blog Etik Kurulu hem köşe yazarı hem blog yazarı olmanın etik olmadığını bildirmişti. Bunun üzerine bir köşe yazarı Uluslararası Blog Etik Kurulu’na itiraz etmişti. Kurulun kararı bekleniyor.

Blog TV

Blog TV bugün dördüncü kanalını açıyor. Yeni kanalda yalnızca buz pateni konusunda yazılan bloglara yer verilecek. Son günlerde televizyonda kendilerine az yer verildiğini söyleyen buz patencisi blogcular artık kendilerini daha iyi ifade edeceklerini söylediler.

Blog Partisi Meclis yolunda

Blog Partisi Genel Başkanı geçen seçimde az farkla baraja takılan partisinin bu seçimlerde iddialı olduğunu ve seçimi kazanacaklarını söyledi. Yapılan blog anketlerinde partinin barajı aşacağı görünüyor.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Selam.Size bir soru sormuştum.Bu sıralı mizah yazarlarının adını (Katagori olarak) siz mi,editörler mi) kim koyuyor,diye. Sualim yollarda takıldı kaldı ceryan kesikliği yüzünden veya trafo patladı da size ulaşmadı veya iyi sıhhattte olsunlar sualim size ulaştırılmadı...Sanal bir dünya.Her şey olabilir..Yazılar,''Mizah'' tadında olmalı diye düşündüm.Onun için ad vereni merak ettim.Siz bu yazı serinizde ''Mizah'' kavramı görüyorsanız,o sizi ilgilendirir..Ama,meraklısını da sıkar.Mizah adına sıkar...Bir de dikkat ettim,mesajlara çoğunlukla cevap vermiyorsunuz.Demek ki,paylaşımınız eksik. O zaman ben,yanlış adrese uğramış olmuyor muyum?.Böyleyse şayet,suallerimi de unutun gitsin.Takrar saygı ile..

Muzaffer Cellek 
 05.03.2007 10:59
Cevap :
Merhaba. Her yazar kendi kategorisini seçiyor ve Mizah kategorisini seçmiş olanların adları Mizah sayfasında yayınlanıyor. Orada nasıl bir sıralama yaptıklarını bilmiyorum, eğer her açılışta başka adlar geliyorsa rasgele demektir. Mizah kategorisinde yazarlar var ve ayrıca Mizah kategorisine gönderilmiş yazılar var. O kategoride yazı yazmak için mutlaka Mizah kategorisini seçmiş olmak gerekmiyor. Ben fotoğraf kategorisini seçmeme karşın 60 değişik kategoride yazı yazmışım, mizah da onlardan biri. Mesajların hepsini okuyorum ve "yayına almayın" uyarısı yoksa mutlaka yayına alıyorum. Yanıt vermemi gerektirmiyorsa yazmamayı tercih ediyorum. Bu ilgisiz olduğumdan değil. "Yazınızı okudum, teşekkür ederim" şeklinde bir yanıt yerine hiç yazmamanın daha uygun olacağını düşünüyorum. Saygılarımla.  05.03.2007 11:17
 

Yazmış olduğunuz o kadar çok, güzel blog yazısından sonra blog partisinin başkanı olmak size yakışırdı...:)Esen kalın

Portakal Çiçeği ve FISILTI 
 21.01.2007 1:53
 

Sizde nasil diyorlar 'Guzel bir Imajinasyon' yani:))) Fakat blog yazarlari sayisi 990 bine ulasmadan, ben blogu terkederim herhalde. Cunku artik bloglar o kadar cok ki, okumaya zaman kalmiyor. Uzuluyorum dogrusu. Yazmaktan baska careleri olmayan insanlar, ayni zamanda okunmak ve fikir paylasimi da isterler de bunu ne zaman yapacagiz? Iste bu buyuk bir problem...Sevgiler

Tuba 
 17.01.2007 1:11
 

Kesinlikle harika... Kusursuz ve yaratıcı. Daha ne denir bilmem ki:) Kaleminiz körelmesin, mutlu kalın.

tenbihname 
 16.01.2007 14:58
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1735
Toplam yorum
: 2342
Toplam mesaj
: 230
Ort. okunma sayısı
: 2343
Kayıt tarihi
: 22.09.06
 
 

27 Mart 1959'da İnebolu Yeşilöz Köyünde doğdum. Yeşilöz Köyü İlkokulu, Yeniyol İlkokulu, İnebolu ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster