Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

10 Haziran '10

 
Kategori
Kitap
Okunma Sayısı
548
 

Bu işte bir domuzluk var!

Bu işte bir domuzluk var!
 

kitapyurdu.com


“Birilerinin bu iddialara bir cevap vermesi gerek. Şöyle ya da böyle, doğru ya da yanlış bu konu toplumun gündemine girdi. Bana kalırsa konunun tekrar tekrar gözden geçirilmesi gerek.” Birileri para kazanacak diye...! Başta medya olmak üzere halkımız, birçok kişi tarafından korku ve dehşet tüneline sürüklendi ...

İnsan ürkmesi bu, bir şeye benzemez!

Ağızlar da ameliyat maskeleri ellerde eldivenler eczanelerde sıhhî (kazık)sular...

Toplumu ilgilendiren konularda, dikkat etmek lazım!

Doğru araştırmalı ve doğru bilgilerle insanların önüne çıkmalı!!

Aşının içindekileri öğrenince ben de olmadım bu aşıyı!

Aşıyı olup öleceğime, aşıyı olmadan ölürüm daha iyi!

Domuz gribi aşısı içindeki maddeler:

1-Alüminyum hydroxide, alüminyum fosfat, Amonyum sulfat, amphotericin B

2-Domuz kanı, At kanı, Tavşan beyni, Köpek böbreği, Maymun böbreği.

3-Civciv embriosu, Tavuk-Kaz yumurtası, Sığır serumu, Betapropiolacton

4-Doğmamış sığır serumu, Formaldehyde, Formalin jelatin, Glicerol, Köpekbalığı karaciğeri yağı.

5-İnsan fetusu

6-Maymun böbrek hücreleri

7-Yıkanmış Koyun kanı

Yukarıdaki kitap: Prof. Dr. Ahmet Rasim Küçükusta tarafından ele alınmıştır.

Bu İşte Bir Domuzluk Var!

Satılık Bir Virüs, Mucize Bir Aşı ve Milyonlarca Dolar

ÖNSÖZ: Domuz gribi salgınından hepimizin çıkarması gereken dersler var. Virüsün bir biyolojik silah olarak bilerek ve isteyerek üretildiği iddiaları bir yana, bu salgından nemalanma yarışına giren modern tıbbın tavrı gerçekten incelemeye değer. İlaç firmalarının kar kokusunu almakta uzmanlaşmış pazarlama ekipleri bu kez stratejilerini 'korkutma' üzerine kurdular. Neredeyse'aşı olmayan herkes ölür'e varan propagandalara başvurdular.

Türkiye özelinde de Sağlık Bakanlığı toplumu 'tam ve doğru bilgilendirmek' yerine 'korkutma ve tehdidi' ön plana çıkararak bu küresel kampanyaya tam destek verdi. 'Aşı herkes için gerekli mi, yüzde yüz koruma sağlıyor mu, yan etkileri var mı' gribi birçok hayati soruyu es geçerek 43 milyon doz aşının hazır olmasıyla iftihar etti.

Görünen o ki milyonlarca dolar harcanarak getirilen aşıların çoğu elde kalacak! Çünkü gerek Türkiye'de gerekse dünyada insanlar bu, küresel oyuna küresel ilgisizlikle cevap verdiler.

Elinizdeki kitap 'domuz gribi Operasyonu’nun perde arkasını anlatması açısından okunmaya değer. Modern tıbbın bundan sonraki muhtemel 'pazarlama tuzakları'na karşı da sizlere bir bakış açısı ve korunma refleksi sağlayabilir.

İnsanların hastalık-sağlık üzerinden kandırılmadığı, sömürülmediği bir dünyaya kavuşmaları dileği ile.

Bu gün kitapçı da gözüme çarptı alıp hemen inceledim. Herkese tavsiye ederim iyi okumalar...!!!

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Gerçekten çok ilginç bir yemek, mikrop için ama şu da var ki bence yani hiçbir aşı, güzel yemeklerden oluşmaz.Tetanoz aşısında da koyun beyini,tavşan beyini gibi sakatat kullanılıyor.Yani bu durumda hiç bir aşıyı olmamak gerekir.Demek ki ilaç şirketleri bence işin kolayına kaçıyor. Oysa dünyada ilk aşı,Çin'de yapılmış diye biliyorum, düşün kü o zamanlar ne teknoloji vardı?Demek ki teknolojisiz de aşı elde edilebilir tıpkı sentetik ilaç,şifalı ot ayırımı gibi.Oysa aşı elde etmek çok kolay, doğal yollarla ama bu biraz zaman alır.Demek ki ilaç şirketleri az zamanda çok kazanmak için, yapay yollarla aşı elde etme yolunu seçiyorlar ki bu durumda ilaç şirketlerine karşı durmak insanca ve bilimsel olur.Aşıya formaldehit katılmış, formaldehit bildiğim kadarıyla hücreleri katılaştırır.Aynı etkiyi doğal yolla da sağlayabiliriz.Bence devlet, doğal yolla ilaç ve aşı işine girmeli.Çocuk felci aşısının içinde de vardır bunlar.Mikrobun midesini bulandırıp kaçırmak istiyorlar demek.Hoşçakal.

Necdet  
 12.06.2010 8:25
Cevap :
:)) Haklısın "Bilge" dostum. Çin'de olduğu gibi, bizim burada da doğal yolla ilaç yapıp pazarlamaya çalışanlar yok değil; ancak bu işte de “bir domuzluk var!” Daha önce aynı kişilerin TV de dayak yediklerine bile şahit olduk. Düşünün öyle tesirli doğal ilaç yapıyorlar ki, kendi yüzlerinde en ufak utangaçlık, mahcubiyet ve yüzsüzlükten eser yok. Şimdi bu doğal el yapımı ilaçtan alıp, içimizde ki yüzsüzlere promosyon olarak dağıtmak geliyor içimden. Bunların başkalarının işine karışma gibi pis bir huyları var. Ee pisliği, pislik ilaçlar yok ettiğine göre! Müşterisi her zaman var. İlaç şirketleri bunu fark etmiş olmalı ki bunu rant’a çevirmeye çalışıyorlar. Vay ki bu mikropların midesine, her bk (pardon ilacı) kaldırıyorlar kih kih kih. Selam ve saygılarımla…  14.06.2010 12:31
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 439
Toplam yorum
: 1049
Toplam mesaj
: 121
Ort. okunma sayısı
: 799
Kayıt tarihi
: 07.01.07
 
 

Milliyet Blog’a hangi vesile ile kayıt olduğumu doğrusu hatırlamıyorum!  Bende birçoğunuz gibi ya..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster