Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

07 Aralık '07

 
Kategori
Haber
Okunma Sayısı
504
 

Bu ülkenin asil insanları bunları hak etmiyor

Bu ülkenin asil insanları bunları hak etmiyor
 

TÜRK LOKUMU

Aklım almıyor !

Yazıklar olsun !

Bu nasıl bir saygısızlıktır ?

Bu nasıl bir hakarettir ?

Bu nasıl bir vurdumduymazlıktır ?

Bu nasıl bir kendini bilmezliktir ?

70 yada 80 milyonluk bir Türkiye Cumhuriyeti’ne , bir Ulusa , Bir Millete , Yüzlerce yıllık geçmişe ve aklıma şu anda gelmeyen bütün değer yargılarımıza yapılmış bir hakarettir bu !

Tabii ki provakasyon. Onun da farkındayım . Ama dinimizle , namusumuzla ya da değer verdiğimiz önem verdiğimiz , bizi biz yapan kültürel , ahlaki her şeyimizle bu kadar pervasızca oynanmasına izin vermemeliyiz. Ben bir Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olarak elimden bu gelir ve duymayan herkese tepkimle birlikte duyuruyorum.

Lütfen elimizden ne geliyorsa yapalım . Etkili veya yetkili birileri okuyorsa ; 5 Aralık 2007 tarihinde basına yansıyan bu haberdeki terbiyesizliğe müdehale edelim.

İnternette hangi haber kanalını açsanız karşınıza bu çıkıyor. Yada Google ‘dan (Heykel Türk Lokumu ) diye aratırsanız karşınızda bulursunuz.

Ben bir örneğini aşağıda verdim.

Bu Ülkenin Asil insanları bunları haketmiyor !

“Alman sanatçı Olaf Metzel'in 'Turkish Delight/ Türk Lokumu' adlı heykeli tepki çekiyor.

Ergenliğe yeni girmiş 15-16 yaşlarında çıplak bir türbanlı kadının heykeli Viyana'da sergileniyor. Avusturya'dan önce de Sırbistan'da sergilenen heykel müslüman ve Türk'lerden büyük tepki topluyor.

Tamamen çıplak heykelin sadece başının örtük olması müslümanlara bir hakaret olarak algılanıyor. “

(http://www.internethaber.com/news_detail.php?id=117010&uniq_id=1197608775)

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Dilimin ucuna gelen her şeyi yazan kaleminiz sağolsun. Saygımla.

Necla ALPTEKİN 
 12.01.2008 21:06
Cevap :
Yorum için çok teşekkürler. Blogun işlevide bu olmalı bence . Sevgi ve saygılar.  14.01.2008 8:35
 

Bunların yapılmasına izin verenlere. Duyarlılığına teşekkürler...

Sokrates 
 11.12.2007 12:04
Cevap :
Keşke Tüm Türkiye sizler kadar duyarlı olsa.Haber 05.12.2007 tarihinde internette haber oluyor , ben iki gün sonra öğreniyorum , bizim televizyon kanallarımızda benden 2 gün sonra haber yapıyor. Benden mi duydular bilmiyorum. Ancak hepsinin yurtdışı bağlantısı olduğunu biliyorum. Çünki sıkıldıkça "Ahmet ordan bildiriyor, Şule burdan bildiriyor" diyerek yurtdışına bağlanıyorlar. Neyse Duyarlılığınızdan ötürü teşekkür ederim.  11.12.2007 15:14
 

Hıristiyanlar, haçlı seferleri ile İslam devletlerini yıkamadıkları için, siyasi oyunlarla, yalanlarla, hilelerle, içerden yıktılar. Bunların topraklarında, muhtelif rejimler kurdular.Müslümanları manevi değerlerinde birbirine düşürerek karışıklık çıkarttılar.Kendi sapık fikirlerine ilericilik Dinimizin emirlerine gericilik olarak bakılmasını sağladılar.Dinini bilmeyen ve Rabbinin emrini unutan , Ahlaki çöküntüye uğrayan gençliğimiz açık saçık gezinmeyi moda olarak kabul etti.Her türlü ahlaksızlığı meşru olarak gösterdiler.Şimdi göstere göstere dalga geçiyorlar altını açtık,üstünü kapatmaya çalışıyorlar gibi.Beynini uyuşturduk saçını kapatsa ne olur gibi.Bütün suç cahil,tembel ve batının ilericilik adı altındaki ahlaksız cehalet rüzgarına kendini kaptıran kendi insanımızdadır.Kendi içinde parçalara bölünen milletimizdedir.Gerçek İslam Âlimlerini bırakıp,dinde söz söyleyen din adamı kılığındaki ajanlara inanan milletimizdedir.Yüce dinini en son plana alan milletimizdedir.Saygılarımla.

Ziya Sadık 
 10.12.2007 12:00
Cevap :
Elinize dilinize sağlık. Çok güzel özetlemişsiniz . İlgi ve yorumunuz için çok teşekkürler. Sevgi ve saygı ile kalın.  10.12.2007 13:14
 

Kardeş, o heykeli hafta sonu yıkmışlar, yetkililer de heykeli içeri almış. Darısı, kafalardaki heykelleri yıkmaya...

Haçovalı 
 10.12.2007 9:19
Cevap :
Amaç barbarlık olmamalı . Yıkmak , kırmak değil amaç doğru yansıtmak , doğruyu anlatmak ve hakkımızı aramak.  10.12.2007 13:16
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 54
Toplam yorum
: 283
Toplam mesaj
: 65
Ort. okunma sayısı
: 725
Kayıt tarihi
: 03.10.07
 
 

Ev hanımıyım. Gıda mühendisiyim. Ancak şu anda çalışmıyorum. Evim işim olmuş durumda. Amatör olarak ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster