Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

20 Ekim '12

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
881
 

Dindar yargı Fazıl Say'ı yargılarken

Dindar yargı Fazıl Say'ı  yargılarken
 

Fotoğraf: haberler.com


Ünü ülke sınırlarını çoktan aşmış başarılı piyano virtüözü Fazıl Say, yine dünyaca ünlü, İbn-i Sina'dan sonra Doğu'nun yetiştirdiği en büyük bilgin olarak kabul edilen, tıp, fizik, astronomi, cebir, geometri ve yüksek matematik alanlarında önemli çalışmalara imza atan ve bugün hala kullanılan teoremlerin isimsiz kahramanı Ömer Hayyam’ın, Türkiye dahil dünyada milyonlarca kişi tarafından paylaşılan rubailerinden birini Twetter'da paylaştığı için "dini değerlere hakaret"ten yargılanıyor.

Fazıl Say yargılanadursun dindar bir başbakanın işbaşında olduğu, ülkeyi yönettiği 2012 Türkiye'sinde Allah'ın evi dediğimiz camilerin durumu ne? Birlikte göz atalım mı?

Kahramanmaraş’ta hayırsever işadamı tarafından yaptırılan “cami...” aynı hayırsever işadamının borcu yüzünden haczedildi, İcra İflas Müdürlüğü tarafından açık arttırma usulüyle satışa çıkarıldı.

“Kuran kursu” binasıyla birlikte İcra’dan satılan “cami”nin ilanında, merkezi yerde, her türlü belediye hizmetinden yararlanabilir, altyapısı tamam, zemini inşaat yapmaya müsait yazıyor.

ALAN HOLLANDALI FİRMA CAMİYİ DOZERLE YIKTI

Muharrem İnce, TBMM kürsüsüne çıktı, fotoğraflarını gösterdi, TBMM tivi sansürledi. Malatya Belediyesi, Hollandalı firmaya arazi sattı. Hollandalı firma, arazi üzerindeki “cami”yi dozerlerle yıktı. Rize’de, Adıyaman’da, Giresun’da, Zonguldak’ta, Niğde’de borç yüzünden “cami”lerin elektriği kesildi. Merkezi sistem hoparlörleri çalışmadığı için, müezzinler avluya çıkıp ezan okudu.

ELEKTRİĞİ KESİLEN CAMİNİN MÜEZZİNİ...

Edirne’de 3-5 değil, 35 “cami”nin ısınma amaçlı elektriği kesildi. Elektrik idaresi, aydınlanma ve ısınma için iki ayrı sayaç var, aydınlanmayı ödediler, ısınmayı ödemediler, aydınlanmada sorun yok dedi.

“İnanç” turizmi çerçevesinde, Eskişehir’deki Seyyid Battal Gazi Külliyesi’nde güya restorasyon yapıldı, “türbe”ye Amerikan mutfak konuldu iyi mi... Üstelik, müteahhit faturayı ödemediği için, Amerikan mutfak konulan türbenin elektriği kesildi.

MEZARLIĞA HACİZ KONDU CAMİDEN KİRA İSTENDİ

Maliye Bakanlığı, belediyenin SSK borcu nedeniyle Bergama Ayaskent “mezarlık”ına haciz koydu. Ayaskent Belediyesi derhal karşı atağa geçti, Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan “cami” için 10 senelik kira istedi. Akçakoca İcra Müdürlüğü, haczedilen mezarlığı açık arttırmayla satışa çıkardı.

Diyanet İşleri Başkanlığı, icradan mal edinmek caizdir fetvası verdi, satışlar patladı.

Ankara İcra Müdürlüğü, haczedilen “mezar taşı” ve “tabut”ları Adliye Mezat Salonu’nda açık arttırmayla satışa sundu. Mezar taşı, seyyar... Herhangi bi mezarlıkta kullanılabilir nitelikte olduğu belirtildi. KDV alıcıya ait olacak.

KDV demişken... Havyar’ın kadevesiyle “kefen bezi”nin kadevesi aynı.

HACI ADAYINI YOLDAN ÇEVİRİP...

Kutsal topraklara gitmek için havalimanına gelen “hacı” adayı Cemil Meydan’ın pasaportuna el konuldu. İhram kıyafeti ve terliklerle Halkalı Vergi Dairesi’ne giden hacı adayına, hacca gidenler herkesle helalleşir, sen Maliye’yle helalleşmeden nereye gidiyorsun denildi. Ancak, yanlış işlem yapıldığı, borcu olmadığı belirlendi. Helalleşildi.

CENAZE ARABASINA İÇİNDEKİ CENAZE İLE EL KONDU

Kars’tan Ardahan’a cenaze taşırken, jandarmanın trafik kontrolünde haciz yakalamalı olduğu anlaşılan “cenaze arabası” bağlanarak, yediemin’in otoparkına çekildi.

Afyon Defterdarlığı, bi kamyon satışı sebebiyle “ölü”ye haciz gönderdi. “Rahmetli”nin oğlu, babam taaa 22 sene önce vefat etti, evrakları nereden bulayım dedi.

TÜRBEYE HACİZ GELDİ. (TÜRKİYE'YE NE ZAMAN GELİR BİLMEM)

Halk arasında “senin bu yaptığını Çorumlular yapmaz” derler ama Çorumlulara bunu da yaptılar. Yörüklü Belediyesi vergi borcunu yatırmadığı için, Ergülü Baba “Yatır”ına haciz koydular.

Kaynak: http://www.facebook.com/photo.php?fbid=464578006891546&set=a.451524501530230.127468.450646311618049&type=1

İşte böyle. Dindar yargı "dini değerlere hakaret" ten, değerli virtüöz Fazıl sayı yargılayadursun neredeyse tamamını hayırsever yurttaşların yaptırdığı camiler haraç mezat kapanın elinde kalıyor.

Şimdi sormak lazım. Fazıl Say neyin bedelini ödüyor?

Sakın başbakana karşı gelmenin, biat etmemenin karşılığı, bedeli olmasın bu?

MEHMET ATAK bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Ya ben dünyadan habersiz yaşıyormuşum,şu olanlara bak!Bir de güzel anlatmışsın ki.

Kerim Korkut 
 18.11.2012 5:05
Cevap :
Habersiz olduğumuz daha neler var kim bilir? Hepsine yetişmek imkansız. Selamlar  22.11.2012 1:15
 

Ah be Aynurcuğum,Sanat,Zanaat ne gerek bu Ülkeye sırtımız Batıya yüzümüz Doğuya çevrilmişken. Nasılsa Ulemalar herşeyin en iyisini biliyor. Sağlıcakla kal....

SELVİ 
 22.10.2012 10:54
Cevap :
Ulema bilmiycek de sen mi bilcen? Tövbe de çarpılırsın! :)  22.10.2012 13:04
 

Merhaba, Aynen dediğiniz gibi. Ne demişti başbakan? "Taraf olmayan bertaraf olur". Fazıl da başbakanın tarafında olmadığı için bertaraf ediliyor. Saygı ve selamlar...

izmirli doksanyedi 
 21.10.2012 13:11
Cevap :
Bu ileri demokrasilerde olağan mıdır, yoksa faşizan tutumlar mı taşıyor içinde. Ne dersiniz?   21.10.2012 23:56
 

Ayrıntı, anımsar mısın Tayyip Bey başbakan olmadan önce okuduğu bir şiirden dolayı yargılanmış ve ceza almıştı...'minareler süngü kubbeler miğfer camiler kışlamız müminler asker " Okuduğu şiir kendine ait değildi. Ziya Gökalpin tarihi araştırmalarında bulduğu Alparslanın okuduğu rivayet edilen bir şiirdi. İntikam soğuk yenen bir mezedir Ayrıntı:-) Sen şimdi dişini bilemeye bak, gün olur döner devran:-)

yeşilsoğan 
 21.10.2012 11:32
Cevap :
Elbet dönecek. Bu harami düzeni, bu saltanat sonuna dek sürecek değil ya... Bu maddenin doğasına aykırı. Selam ve saygılarımla.   21.10.2012 16:51
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 669
Toplam yorum
: 6100
Toplam mesaj
: 564
Ort. okunma sayısı
: 1484
Kayıt tarihi
: 19.01.07
 
 

Bir on dört mart sabahı güneş henüz arz-ı endam ederken üzeri yongalarla kaplı, küçük pencereli, ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster