Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

10 Mart '13

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
332
 

Dostluk ve sevginin gereksiz yere çok fazla konuşulup yazılması, yaşanmasına engel oluyor

Dostluk ve sevginin gereksiz yere çok fazla konuşulup yazılması, yaşanmasına engel oluyor
 

Bizim sevgiliye ihtiyacımız yok ki, aşk romanı okuyalım yeter. Çoğu duygusallarımız bir erkeğin/kızın elini bile tutmadan vuslata eriyorlar. Bu iş konuşmayla oluyormuş yani. Facedeki, msn deki herkes âşık. Dostluk, sevgi lafları havalarda uçuşuyor.  E adamı/kadını gördün mü? Yok. Görmedi ama seviyor. Dost olmuş onunla.

Ya güven umurumda değil, niye bu kadar sanalız, gevezeyiz, kolaycıyız. Ben bir kadının yerinde olayım daha tanışır tanışmaz seni seviyorum diyen adamı tokatlarım. Bu kadar kolay mı bu iş ya!

Bırakın kalbiniz konuşsun. Gözlerinize bile fırsat vermiyorsunuz ya! Bazen kim olduğunu bilmeden seviyor, görmeden âşık oluyorsunuz. Yani bu tür aşkların %90’ı yalan, artı art niyetli. Kalbinizin atmasına bile izin vermiyorsunuz!

Ve biliyor musunuz, biz konuşuyor, yüreğimizin sesini kısıyoruz. Sonra da kalkıp aşk yalan, aşk yok diyoruz. Seni seviyorumlar, sana ölürümler, canım cicimli laflar hiç bizi etkilemiyor değil mi? Çünkü gerçek değil. Gerçekten bu duyguyu yaşayan kimse seni seviyorum diyemez.

Yani bir de günlük muhabbetlerde, internetteki paylaşımlarda, facebook’ta Twitter’de artı sanatta, müzik, edebiyat, şiir, resim, sinema vs de dostluk ve sevgi kavramlarını çok fazla kullanıyoruz. Her şey dostluk ve sevgiyi anlatıyor. Bari olsa, yani yaşasak. Çoğumuz yalnızız, hangimizin dostu var ki. Köpek havlasa da bir ses duysak diye bekliyoruz.

E olmayan şeyi niye konuşuyoruz? Olmadığı için tabii ki. Kendimizi böyle teselli ediyoruz. Bu sanal goygoyculuk olmasa belki bazılarımız gerçekten sevecek, âşık olacak ya da güzel dostlar edinecek. Bu biraz da hani Türkiye’de kadın erkek ilişkileri yasak ya ondan oluyor. Bir araya gelemeyen insanlar uzaktan birbirine mendil sallıyor.

 

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

tam tersi olsa mesela net te biryle yazışsan herşeyi sana uysa ama görmesn sonra tanışsan gördğnde dş grnşü senin hayalindeki gibi olmasa yine aşık kalabilirmisin ....gördüğün biri bile eğer davranışları düşünceleri sana uymysa hoşlanmadan öteye geçmez diye düşünüyorm aşkında bi mantığı olmalı

savas barka 
 14.03.2013 8:25
Cevap :
Evet,haklısınız.  14.03.2013 18:41
 

Süper yazı olmuş, tebrik ederim hem zaten 'aşk romanı okuyalım yeter' Gerçekten doğru, dostluk ve sevginin başına artık sanal kelimesi yerleşti.Sevgi ve Saygılarımla

Leyla Kanat 
 12.03.2013 10:09
Cevap :
Teşekkür ederim Leyla hanım.  13.03.2013 19:10
 

derin gözlem değilde psikolojiye olan merak diyelim acaba ilişkilerde dış görünüşünmü yoksa konuşmanınmı daha fazla etkisi vardır hani aşk gözlerde başlar denir ya

savas barka 
 12.03.2013 7:36
Cevap :
Bence derin gözlem.İlişkiler konusunda bilgece yaklaşımlarınız var.Gerçekten ilham veriyor.  13.03.2013 18:53
 

Doğru söze ne demeliyim...ellerinize sağlık.

Sündüs Akkaya 
 11.03.2013 21:30
Cevap :
Hayatı bilen insanların değerlendirmeleri farklı oluyor.  12.03.2013 5:18
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 5628
Toplam yorum
: 14281
Toplam mesaj
: 282
Ort. okunma sayısı
: 643
Kayıt tarihi
: 21.09.08
 
 

Sadece sayfalarda kalan yazılar şaheser olsalar bile önemsiz ve anlamsızdır. İnsanlara ulaşan ve ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster